škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bisiklet Taşıyıcı ve Manevra Fren Fonksiyonu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı galipvar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Skoda ailesine 2023 model Kamiq ile katıldım. Aracı alalı yaklaşık 3 ay oldu hem VAG grubu bir araca hem de otomatik vitese alışmaya çalışıyoruz. DSG ve turbo konusunda kafamda çok soru işareti vardı ama forumda konu hakkında güzel açıklamalar olmuş. Bu vesile ile teşekkür ederim. İki ana sorum var. 

İlki Saris Bones Ex marka 3 bisiklet taşıyan bir askı taşıyıcım var, önceki arabamız i20ydi ve hakkını vererek bisikletlerimizi taşıdı. Kamiq’in arkası biraz daha dik, ve üst kancalar fotoğraftaki  (1) gibi tam oturmuyor. Taşıyıcının spoiler koruma özelliği var ama sizce 3 bisiklet ağırlığı ile bagaj spoilerina zarar verir mi? (Saris eskiden Avrupa arabalarına da uyum sayfası açıyordu ama şimdi sadece Amerika’da satılan modeller için liste yayınlamış). Alt bağlantıları i20’de bagaj kapağına takabiliyordum ama Kamiq’te tamponun altına takılıyor (fotoğraf 2), sorun olur mu? i20’de ağırlıktan dolayı alt pabuçların bastığı yer çöküp sonra düzeliyordu, Skoda’da böyle bir sorun yaşadınız mı?

İkincisi bisikletler arkada iken geri viteste araba fren yapıp, “Manevra Fren Fonksiyonu” uyarısı veriyor. Bunu ve geri uyarı seslerini kapatabilir miyim? (Fotoğraf 3) 

Yardımcı olursanız (İrfan hocam siz bisikletçisiniz sanırım, özellikle sizin düşüncelerinizi merak edeiyorum) sevinirim.

Kazasız kullanımlar dilerim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun

Mengene + ingiliz anahtarı yardımıyla kanırtarak kancaların ucunu biraz daha açmanız iyi olur, tam oturması iyi olur.

Ben de alt kancayı tampon altına takıyorum, ona yük binmiyor zaten, taşıyıcının zıplayıp sekmesini önlemek için o alt kanca. Üst ve yandakiler gerginse ona yük binmez. Kanca ve kayışların araca temas ettiği yerleri silin, temiz olursa iz-çizik-matlık da kalmaz boyada.

Geri giderken orta ekranda park sensörü açılınca hem arka sensörü hem de park manevra frenini dokunmatik ekrandan kapatabiliyor olmanız lazım, ekranın üst kısmında görünüyor olmalı

« Son Düzenleme: 05 Mart 2024, 10:38:59 Gönderen: lrfan »

Çevrimdışı galipvar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler, bugün denedim hem ses hem de fren fonksiyonu kapandı.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İrfan hocam şehir bisikleti almak istiyorum,bisiklet konusunda çok tecrübelisiniz.İstanbulda yakınen incelediğim vede beğendiğim Lagarde marka bisikleti soracaktım.Önerırmisiniz,fiyatı 13 bin tl …Yazın yazlıkta 15 km sahil yolunda kullanmayı düşünüyorum.Salkona var ama bayağı yıprandı,masrafı var.Uğraşmaktansa değişmek daha mantıklı geldi bana..