škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni skoda octavia tsi hakkinda

VOKLÜZ · 49 · 20871

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;287072
8V motorların düşük devirde durumu kötü değildir...

evet ama dusuk devirlere dusmek zorunda kalmak kotu...:gaz:

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;287072
8V motorların düşük devirde durumu kötü değildir...

Mpi iyidir.Çok bayıltmazsanız problem yok.Tsi çıktığından beri mpi ı yerden yere vururlar hep.Bunu yapanlar tsi ın mucidi neticede!!! anlayışla karşılamak lazım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8V motorlar 16V motorlara göre şehiriçinde daha avantajlıdır, alt devirleri daha canlıdır, yüksek devir ve sürate geldiğinde ibre bu sefer 16V der, çok daha elastik hızlanma sunar v.s. Çok ağır bir kasa yoksa MPi motorlar şehiriçinde azıcık daha avantajlıdır, lakin sarfiyat kısmı biraz başka tabi :)

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;287066
Birde 1.4 tsi 125 ps bir aracın hantal olması olacak şey değil,ben 1.2 tsi 105 ps yeti testini yaptığımda 2 viteste özellikle torku acaib hissettim 125 ps octi hantal olmaması gerekir.

araç genel olarak gayet iyi bende bundan önce 1.6 ghia 100 bg focus vardı mesela focus rampalarda filan bayılırdı ama octaviada yok çok şükür öyle bişey focusun 2 ile çıkamadıgı yerleri bu 4 le bile alır zorlarsan. :) ama şuda bir gerçekki ilk kalkışlarda octavia focusa göre çok hantal kalıyo belkide bana focustan sonra öyle geliyo ama genede ne olursa olsun yakıt-vergi-güç denklemini kurarsak bu devirde en kullanışlı motor tsi. :):ok: