škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tekleme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı romin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 Yeti 1.6 TDI. Yaklaşık 1 yıl önce kızdırma bujisi ışığı sönmediği için hava akış metreyi yan sanayi bir ürünle değiştirdik. Bundan hemen sonra başlayan bir sorun oluştu.
Bir yıldır motor soğuk haldeyken çalıştıktan sonra ilerlerken gaz verdiğimde çok ani gaz kesip öne yığılma yapıyor. 1.-2.-3. viteslerde motor kendine gelene kadar devam ediyor her gaz verişte. 5-6 dakika sonrasında motor ısınıp kendine geldiğinde hiçbir sorun olmuyor. 5-6 saat sonra tekrar motoru çalıştırsam sorun olmuyor ama 12 saat ya da bir gün filan durduktan sonra çalıştırırsam yine aynı sorunu yapıyor. Bilgisayara bağlayınca hiçbir şey çıkmıyor, arıza ışıklarında da yanan bir şey yok.
Hiçbir usta kesin bir şey söyleyemiyor aracı bırakman lazım diyor ama bırakınca da zaten anlattığım şeyi kendisi görecek yine emin olamayacak o yüzden bırakmadım. Bence sorun hava akış metreden kaynaklı ama orijinali 5000 lira olduğu için emin olmadan siparişini vermek istemedim. Bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Çevrimdışı Alibey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
   Bana kalırsa bu gibi hassas parçalarda asla yan sanayi kullanmamak gerekir. Hatta kaliteli bir üretici’nin bile parçasını kullanmak yerine direkt olarak orjinal parçayı tercih edip onu kullanmanızı tavsiye ederim. Hayat pahalı evet. Ama istenilen randıman ancak orjinal parça ile alınabilir. Yoksa böyle uğraştırır ancak. İyi Sürüşler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın km si nedir, enjektör sorunu da olabilir veya kötü mazot filtresi takıldı ise o da yapabilir.