škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren Disk ve Balata Değişimi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;519206
el freni ayarı yapıldı mı

Hiç bir ayar yapılmadı, ayarı sistem kendisi yapıyormuş.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;519285
Hiç bir ayar yapılmadı, ayarı sistem kendisi yapıyormuş.

El freni mekanik bir sistem . Kendi kendine ayari olan debriyajdir.  El frenini cektiginde iki uc parmak icinde fren hemen tutuyormu yoksa baya yukari kalktigindami tam tutuyor. El fren kolunun dibinde bi ayar civatasi var az biraz gevsettirin. Bide oyle kontrol edin.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2015, 03:23:31 Gönderen: mdindas »

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;519588
El freni mekanik bir sistem . Kendi kendine ayari olan debriyajdir.  El frenini cektiginde iki uc parmak icinde fren hemen tutuyormu yoksa baya yukari kalktigindami tam tutuyor. El fren kolunun dibinde bi ayar civatasi var az biraz gevsettirin. Bide oyle kontrol edin.

El freni ikinci tıkta tutmaya başlıyor oda üç dört parmak vardır.
Artık uğraşmaktan yoruldum, arabadan soğudum. Bayrama kadar garajdan çıkarmam, iki ay sonra evimiz bitiyor oraya taşındıktan sonra arabayı satacağım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
El freni 5-6 ncı tıktan sonra tutması gerekiyor, onun otomatik ayarı yok öyle olmuş olsa ayar civatasınada gerek kalmazdı o yüzden biraz gevşettirin.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
el freni için 2 tık çok az.balata ve disk birbirine sürtüyor olabilir.bu kadar uzun süredir (2000 km) eğer sürtüyorsa balatanın işi bitmiştir.

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;520724
el freni için 2 tık çok az.balata ve disk birbirine sürtüyor olabilir.bu kadar uzun süredir (2000 km) eğer sürtüyorsa balatanın işi bitmiştir.

Derdimi kimseye anlatamıyorum, lifte kaldırıyorlar tekerleri döndürüyorlar bunda bişey yok diyorlar. Bişey yoksa neden jant el yakacak kadar ısınıyor diyorum cevap yok, artık ben pes ettim.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gün itibariyle orjinal ön diskler 3500₺
Arkadaşlar merhaba; yediğim kazıklardan dolayı artık arabada değiştireceğim parçaları 40 defa araştırıp öyle almaya başladım. Şimdi gelelim konuya, arabamın fren diskleri ve balatalarını değiştireceğim, geçen sene değiştirecektim sonra vazgeçmiştim.

Yetkili servisten aldığım fiyat

Ön fren diski       318 TL
Arka fren diski     140 TL
Ön fren balata     155 TL
Arka fren balata   104 TL
İşçilik                 150 TL

Toplam               867 TL

-Servisin fiyatı nasıl?
-Sizin önerdiğiniz marka disk ve balata markaları nelerdir?
-Yedek parça alabileceğim esnaflığı düzgün, çakma malzeme satmayan bir yer önerebilirmisiniz?. Gebze 'de ben bulamadım.