škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Urfa balikli göl + hatay amik ovasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hem iş için hemde gezme amaçlı çıktığım yolculuk yeni sona erdi. gittiğim onlarca mekandan sadece balıklı göl ile hatay - iskenderun arası yoldan amik ovasının resimlerini çekebildim.

bunlar amik ovasından bir kaç fotoğraf:
(resimdeki connect cefakar yol arkadaşımız)

http://img683.imageshack.us/img683/1456/img0705x.jpg

bu resimlerde urfa balıklı göl ve etrafındaki park- kale den manzaralar. iş dolayısı ile resim çekmek için uygun olmayan bir saat idi resimlerde ufak tefek kusurlar labilir.

http://img714.imageshack.us/img714/1199/img0679ff.jpg

esas adana-feke yaylasınada çıktım oranın resimlerini alamadım. dünya harikası yerler var ama makineyi almayı unutmuşm yanıma:(

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Abovv nerelere gitmişin abi yav harika yerler.

İlk resim 10 numara :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakancım  4 günde 2500 km :) güzergah : urfa - hatay - iskenderun - adana :) baya bir gezdik ama istediğim fotoğrafları çekemedm. yazın inş çok daha güzellerini çekerim :)

buda balıklı göl için bilgi:

Balıklıgöl, (Aynzeliha ve Halil-Ür Rahman Gölleri ) Şanlıurfa şehir merkezinin güneybatısında yer alan ve İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen bu iki göl, kutsal balıkları ve çevrelerindeki tarihi eserler ile Şanlıurfa'nın en çok ziyaretçi çeken yerlerindendir.

İbrahim Peygamber, devrin zalim hükümdarı Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele etmeye, tek tanrı fikrini savunmaya başlayınca, Nemrut tarafından bugünkü kalenin bulunduğu tepeden ateşe atılır. Bu sırada Allah tarafından ateşe "Ey ateş, İbrahim'e karşı serin ve selamet ol" emri verilir. Bu emir üzerine, ateş suya odunlar da balığa dönüşür. İbrahim bir gül bahçesinin içersine sağ olarak düşer. İbrahim'in düştüğü yer Halil-ür Rahman gölüdür. Rivayete göre Nemrut'un kızı Zeliha da İbrahim'e inandığından kendisini onun peşinden ateşe atar. Zeliha'nın düştüğü yerde de Aynzeliha Gölü oluşmuştur. Her iki göldeki balıklar halk tarafından kutsal kabul edilerek yenilmemekte ve korunmaktadır.
Eski bir rivayete göre, anadolu toprakları tümü işgal durumuna düşerse bu kutsal balıklar melek asker olup kurtuluş savaşlarına katılacak denmektedir. Kutsal balıklara da askerbalık denilmektedir.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel kareler. Yanımızdan geçmişsiniz haberimiz olmamış.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;68450
Güzel kareler. Yanımızdan geçmişsiniz haberimiz olmamış.
iskenderun içinden geçtik. babam 7 sene demirçelik te çalışmış. anılarını tazeledi birde geçtiğimiz gün çok fena rüzgar vardı. sizin olduğunuzu bilsydm haber verirdim :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende demir çelikte çalışıyorum zaten. Onun için yanımızdan geçmişsiniz dedim :)
Bu arada esen rüzgar buraların meşhur yarıkkaya rüzgarıdır. Geçen cumartesi fena esmiş ağaçlar sökülmüş. Bir okulun çatısı uçmuş. Arkadaşlar arabaları saklayacak yer aramış. Neyseki ben Adana'daydım.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 15:18:13 Gönderen: Suleyman »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;68456
Bende demir çelikte çalışıyorum zaten. Onun için yanımızdan geçmişsiniz dedim :)
Bu arada esen rüzgar buraların meşhur yarıkkaya rüzgarıdır. Geçen cumartesi fena esmiş ağaçlar sökülmüş. Bir okulun çatısı uçmuş. Arkadaşlar arabaları saklayacak yer aramış. Neyseki ben Adana'daydım.
o çatı tam gözümün önünde uçtu son dakkada durmasak altında kalırdık :( en son kalasları falan elle çekip kırık kiremitlerin üzerinden geçtk

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öylemi... Büyük geçmiş olsun. Asıl ordan foto çekmek lazımmış o zaman. Birde okulların tatil olması faciayı önlemiş.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;68465
Öylemi... Büyük geçmiş olsun. Asıl ordan foto çekmek lazımmış o zaman. Birde okulların tatil olması faciayı önlemiş.
evet ciddi facia olabilirdi. tam önümde bir mercedes vardı adam 15 20 dakika kendine gelemedi 5 6 mt ile kurtardı.

babam 73 80 arası yüksek ısı fırınlarının montajında çalşmış. o yıllarda bu rüzgar çıktığında 302 otobüsleri ters çevirirdi diye anlatıyor.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;68468
evet ciddi facia olabilirdi. tam önümde bir mercedes vardı adam 15 20 dakika kendine gelemedi 5 6 mt ile kurtardı.

babam 73 80 arası yüksek ısı fırınlarının montajında çalşmış. o yıllarda bu rüzgar çıktığında 302 otobüsleri ters çevirirdi diye anlatıyor.

Babanıza selamlar. 4. yüksek fırın yapılıyor şimdi. Otobüslerin dervildiğini bende duydum ama hiç görmedim.Yol kenarındaki ağaçlar biraz olsun yavaşlatıyor sanırım. Tabiki bu bölge için.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel kareler teşekkürler ..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu resimlerde yozgat bolgesinden arkadaslar:

bu resimlerde yozgattan arkadaslar

turbosundan bu kadar bar basmabilecek babayigit ariyourz :D

bu resimlerde neden gidiyorsn diyenler icin

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ne güzel kareler, öğlen saati yemeği görünce fena oldum  :)