škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 model fabia, ses ve arıza problemi , acil yardımlarınıza ihtiyacım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brtblt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
90.000'deki aracımı 10 gün önce sanayiye götürdüm. Çünkü motor suyunu 2 3 günde bir azaltmaya başladı aniden. Ve ön frenlerden ses geliyordu. Bakım zamanı gelmişti. Aracımın motor suyu sistem patlak vermiş usta değiştirdi. Triger kayışını değiştirdi. Arka diskler zaten kötüydü. Arkada diskleri değiştirdi ve ön diskleri taşlamanın kafi olacağını söyledi. Balatalarım değişti. Yağ bakımı yapıldı. Aracımı aldığım gün araçta bir ses farkettim. Söyledim ama balataların alışması gerektiğini söyledi bir kaç km. Tamam dedim. 200 km yol yaptım ancak geçmedi. Aracım çalıştığındı hiçbir ses yok. Ancak yaklaşık bir 5 km gidip ısındıktan sonra kuş ötmesi,ıslık,demir sürtme ne derseniz diyin, aşırı derecede rahatsız edici bir ses geliyor. Frendede balatalardan sürtme sesi geliyor. Ama araç gaza basarken bile ses yapıyor. tekrar yaptırdığım adama götürdüm. balatalar ile alakalı olabileceğini söyledi ve güya balataları değiştirmiş. Aracın sesi bu seferde geçmek bilmedi. Yine çok aşırı derecede rahatsız edici ses var arabada. Tekrar götürdüm 2 gün önce. Bu seferde balatalarla alakalı olmadığını el freninin aşırı sıktığını söyledi. El freni sürttüğü için ses geliyor dedi. Ama ne el frenine ait bir ikaz yandı nede başka birşey. Birazcık gevşetti el frenini. El frenini gevşettikten sonra ses kısmen azaldı ama hala devam ediyor fazlası ile. Ayrı bu 2 3 gündür araçta sürekli seyir halindeyken servis hata arızası veriyor ve aracı p konumunda bırakın uyarısı geliyor ekrana sürekli.
Bu arada bir arkadaşım var araçtan anlayan. O sol arka balatasına baktı geçen gün tekeri söküp. Balatada herhangi bir marka vs yazmıyor. Ayrıca balata yeni olmasına rağmen taşlanmış bir balata kenarları. Neden böyle birşey yapmış biz anlam veremedik.

Siz değerli abilerimden rica ediyorum, bana ne yapmam gerektiğini konusunda bir fikir verin. Ne ile alakalı olabilir sebebi nedir , nereye götüreliyim ? Acil olarak cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Madem Kartaldasınız size iyi bir usta önereyim.

Göztepe'de Seçkin oto var, skoda servisi, tavsiye ederim, bir de oraya gösterin.

https://www.seckinotomotiv.com/iletisim/