škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Akü Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hantug

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2014 model Skoda Octavia 1.6 TDI aracımın aküsü 8. yılını doldurdu ama bu kışı çıkarması artık imkansız sanırım. Ankara'da ikamet ediyorum. Fiyat için yetkili servislerden birini aradım,  araç üzerindeki orjinal 68Ah AGM siyah aküden (sanırım ürün kodu 000915105CC) takacaklarını belirttiler. Varta 70Ah E39 12V AGM Start Stop ile arasında kullanım ömrü ve performans açısından çok fark olur mu? Bilgi sahibi olmadığım için biraz kafam karıştı. İşçilik ne kadar alır servis bilgim yok ama her iki akünün de parça fiyatı birbirine yakın görünüyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Servislerin fiyatı yüksek oluyor, akücüden fiyat aldınız mı? Daha uygun fiyat aldım ben. Montaj ücreti de almıyor akücüler.

İnci akü önereyim, 70A

Çevrimdışı Hantug

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servislerin fiyatı yüksek oluyor, akücüden fiyat aldınız mı? Daha uygun fiyat aldım ben. Montaj ücreti de almıyor akücüler.

İnci akü önereyim, 70A

Henüz akücülerden fiyat alma fırsatım olmadı işlerden dolayı, Cumartesi günümü ona ayırmayı düşünüyorum. Aslında Varta dışında akü bakmadım henüz, İnci Aküyü bir inceleyim çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akücülerden fiyat almanızı öneririm. Eski aküyü bırakınca, bir miktar ücret düşüyorlar. Alınacak olan yeni akünün üretim tarihine de bakmakta fayda var. 6 aydan daha eski olmaması iyi olur.
Ben Varta AGM taktırdım 2 yıl önce. 2013 model