škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri Viteste Tam Manevra Sırasında Tak sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Senpiyer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, bir hafta önde 2022 model 17bin km’de aracımı satın aldım. 1.5 premium kamiq.

Aldığımdan beri fark ettim ki arabayı bir süre kullanıp park etmek için geri vitese attıktan sonra direksiyonu bir buçuk tur kadar çevirirken sanıyorum ön tekerleklerden “tuk” diye hafif bir ses geliyor. Sonraki direksiyon turlarında bu ses gelmiyor. Bir kereye mahsus oluyor. Bu neden kaynaklanır? İlk defa otomatik vites ve vag grubu bir aracım olduğu için bir problem olup olmadığını da bilemedim. Bayram tatilinden sonra hemen servise götürmeli miyim?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2023, 23:44:40 Gönderen: Senpiyer »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benzer çok şikayete denk geldim yerli yabancı forumlarda, kritik bir sıkıntı olmadığı konusunda ustaların fikir birliği var yazılan mesajlarda

Çevrimdışı Senpiyer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevabınız için teşekkürler. Bir kaç sorum daha var;
Alırken ekspertiz sağ arka amortisörde yağ kaçağı var demişti. Bunun garantiden onarımı mümkün mü? Skoda servisleri bu konuda sorun çıkarıyor mu?

Ayrıca arabanın göğsündeki piano black kısımdan trim sesleri geliyor, bu konuda belli aralıklarla slikon sprey uygulasam sorunu çözer mi?

Ve arabada kırmızı ışıklarda dururken, duraklama esnasında gıcırdama sesi geliyor, bu normal midir?

10 yıl 2013 Kia sportage kullandıktan sonra bu araca geçtim, Kia’da böyle problemler pek yoktu, bu araç biraz daha hassas galiba.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Amortisörde yağ kaçağı için garanti kartınızı oynayın bence, keza gıcırtılar için de. Sert-derin çukura girip amortisörü patlatma riski olduğu için kullanıcı hatası diyebilirler ama şansınızı deneyin

Çevrimdışı Senpiyer

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Amortisörde yağ kaçağı için garanti kartınızı oynayın bence, keza gıcırtılar için de. Sert-derin çukura girip amortisörü patlatma riski olduğu için kullanıcı hatası diyebilirler ama şansınızı deneyin

Teşekkürler İrfan bey.