škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt tüketim göstergeleri sıfırlanıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmethamza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar
2015 rapid 1.4
İki üç gündür ortalama yakıt tüketimi göstergeleri falan kendi kendine sıfırlanıyor.
Stop ediyorum. Bir kaç saat sonra sıfırlanıyor.
Var mı daha önce yaşayan ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yanlış hatırlamıyorsam 1 ve 2 nolu hafıza seçimi vardı tüketim değerleri için, birinde siz silmedikçe sıfırlanmıyor, diğeri her sürüşte sıfırlanıyor otomatik. Menüden (veya sinyal kolundaki düğmeden) onun seçimini kontrol edin.

Çevrimdışı Ahmethamza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yanlış hatırlamıyorsam 1 ve 2 nolu hafıza seçimi vardı tüketim değerleri için, birinde siz silmedikçe sıfırlanmıyor, diğeri her sürüşte sıfırlanıyor otomatik. Menüden (veya sinyal kolundaki düğmeden) onun seçimini kontrol edin.

Çok teşekkür ederim cevabınız için öncelikle
Ayarlarda ve kolda bulamadım bu dediğinizi :(

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aracın akü durumu nedir? Orijinal akü ise ondan şüphe edilebilir. Akü zayıfken Roomster aracımda da sıfırlanma olmuştu 1-2 kez

Silecek kolunun yere bakan yerinde gizli saklı bir düğme oluyordu Fabia'larda, hani bir ihtimal.

Bolero ekran varsa ayarlar kısmından bir bakın, başlangıçtan beri, yakıt alımından ve uzun süreli seçeneklere bir göz atın
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2022, 12:23:50 Gönderen: lrfan »

Çevrimdışı CK_Fabia_IST

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia larda 3 mod var.

*Başlangıçtan itibaren
*Yakıt aldıktan itibaren
*Uzun süreli

Başlangıçtan itibaren olan değer araç 2 saat çalışmadığında sıfırlanır. 2 saat içerisinde tekrar arabayı çalıştırırsanız, durmadan önceki değere devam eder.
Yakıt aldıktan itibaren olan değer isminden anlaşıldığı gibi yakıt alınca otomatik sıfırlanıyor.
Uzun süreli olan ise sizin elle sıfırlamanız lazım. Son sıfırlanan andan sonraki değeri verir.

Siz menü içerisinden başlangıçtan itibaren olan değeri görüyor olabilirsiniz. Fotoğraf paylaşabilirsiniz, daha kolay yardımcı olabiliriz.