škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia çok yakma ve çiğ benzin kokusu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar öncelikle herkese iyi günler. Son 6 ayda arabamı her çalıştırdığımda gittikçe artan yoğun bir bemzin kokusu geliyor. Ve benzini çok çabuk tüketiyor. Kış mevsimi olduğu için çok üzerinde durmadım ancak havalar bu denli sıcakken ve benzinle hiç yol yapmama rağmen ayda 15 litre yakıt tüketiyor. Lpg de ise 32 litre ile 320 km yi zor görüyorum( yaz şartlarında kışım 280 km) arkadaslar sorunu hiçbir usta çözemiyor. Kelebek temizletip ayar yaptırdım bir hafta saat gibi çalıştı geri bozuldu. Oksijen sensörü diyorlar ancak aldığımdan beri bu hatayı veriyordu ama bir arızası yoktu. Benzin filtreei enjeksiyon tıkanıklığı diyen de var. Başına böyle bir olay gelen var mı Arkadaslar ? Ayrıca muayenede de egzos emisyondan çok zor geçti 4 bin devirde uzun süre çalışınca geçti

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Son cümleden yola çıkarak katalizör tıkalı olabilir. Sensörler yanlış okuma yapabilir

Çevrimdışı Fabia2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet ama katalitik konvertör yeni değişti açıkçası böyle bir şeye pek ihtimal vermedim. Acaba bunu ayrıntılı olarak nasıl anlayabiliriz. Ayrıca iki sensörde de arıza gösteriyor

Çevrimdışı Fabia2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayrıca eklemeyi unuttum. Araç ilk çalıştığında benzinde titreme ve sallama oluyor kara duman ve yoğun çiğ benzin kokusu ile beraber. Ancak gaza geçtiği anda titreme ve diğer belirtiler de geçiyor. Tekrar benzine aldığımda aynı belirtiler gerçekleşiyor. Bundan mütevellit katalitikten olacağını pek sanmıyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bujilerin durumu nedir? 4 silindirde de sağlıklı ateşleme var mı?
Benzin filtresi değişti mi?
Yakıt deponuzda pislik olabilir mi?

Çevrimdışı Fabia2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz gibi buji ve bobinlere baktıracağım belki de sorunu ben büyütüyorumdur. Benzin filtresini de değiştiriyorum umarım işe yarar

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz gibi buji ve bobinlere baktıracağım belki de sorunu ben büyütüyorumdur. Benzin filtresini de değiştiriyorum umarım işe yarar
Sonuçları paylaşırsanız biz de bilgilenmiş oluruz.