škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215/50 R18 Karoq Lastik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Aracın üzerinde 18" Braga Jantlar ile birlikte 215/50r18 92w Bridgestone Turanza T001 lastikler ile geldi. fakat 25bin km den sonra özellikle önlerde ciddi deformasyon mevcut. Ciddi derecede sertleşmiş durumda.Aynı ebatta yada 225/50r18 için lastik değiştirip ve daha yumuşak lastik kullananlar var mı ? zira yaza girmeden önce alıp kenara koymayı düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
4. yılına giriyor Hankook Ventus Prime 3, üzerinde gelen lastikler. 2 yılda sertleşti, kolayca patinaja düşüyor. Bendekiler de 25 binde.
Goodyear Efficient Grip veya Continental Premium Contact alacağım. Fiyatları yakındı yeni üretim tarihlilerin, bayiye gidip doğrudan pazarlık yapacağım alırken, gönlüm Contiden yana, ama Goodyear Efficient Grip de kullandım, memnun kalmıştım. Turanza maalesef sertliği ile ünlü

Çevrimdışı serkan14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4. yılına giriyor Hankook Ventus Prime 3, üzerinde gelen lastikler. 2 yılda sertleşti, kolayca patinaja düşüyor. Bendekiler de 25 binde.
Goodyear Efficient Grip veya Continental Premium Contact alacağım. Fiyatları yakındı yeni üretim tarihlilerin, bayiye gidip doğrudan pazarlık yapacağım alırken, gönlüm Contiden yana, ama Goodyear Efficient Grip de kullandım, memnun kalmıştım. Turanza maalesef sertliği ile ünlü

Merhaba tekrardan,
Epey bi araştırdıktan sonra, Goodyear eagle F1 asymmetric 3 yada 5 (Özellikle 3 için avrupada iyi yorumlar yapılmış) yada 225/50R18 ebatı ile Michelin Pilot Sport4 'e geçmeye karar kıldım. Pilot Sport kullananlar lastiğin geç ısındığını söylüyor. Continental için ise Michelin ve Good Yeardan biraz daha sert olduğunu söylediler. ama tabi en önemli kriter yine fiyat/performans olacak gibi gözüküyor.

Bu arada kışlık için daha öncede başka bir araçta kullanmış olduğun Barum aldım. Barum Polaris 5 (tanesi 800 'den bulabildim). Bridgestone dan bu lastiklere geçince araç inanılmaz derecede yumuşadı :) Yorumlara göre kar performansının iyi olduğunu söylüyorlar. Ama bir Nokian kadar performans verebilir mi bu kış karlı yerlerde göreceğiz.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İrfan hocam Karogta 2018 üretim Goodyear kışlıklar var,hafif rampada ıslak yolda
patinaja düşüyor,diş derinliği 5 mm.Sanırım sizdeki olay bende de var.Sertleşmeden dolayı
Sanırım çözüm 2024 üretimi iyi marka kışlıkla  seneye  4 adet almak..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben yazlık kullanıyorum, 225/55/17 Goodyear Efficient Grip aldım 1 sene önce, çok memnunum