škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 6Y 1.2 HTP bazı sorunları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AnılOzkan

  • Yeni Üye
  • *
    • İleti: 1
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, 1 yıllık Fabia 1.2 htp sahibiyim, aracımı gerçekten seviyorum. Ancak bazı sorunları mevcut, çözüm bulamadığım için konu açma ihtiyacı hissettim. Özetle sorunları;
1. Kullanıcı yakıt tüketim ortalamasının üzerinde seyrediyor, Şehir içi ortalama 10 litre.
2. Belli süre kullandıktan sonra sarı arıza ışığı yandı, çok araştırdım, egzoz sisteminden kaynaklandığını söylüyorlar, araçta katalizör mevcut mudur bilmiyorum?
3. Aracın sağ alt kısmında yer alan benzin filtre muhafaza plastiği kırıkmış, filtre değişimi için gittiğimde parça kırık olduğu için değişim yapılmaya çalışırsa aracın çalışmayabileceği söylendi, çözümü olan var mıdır?
4. Göğüste yer alan havalandırma menfezlerinden yatay konumda olanların tamamı kırık, tamirli 2.el fiyatları uçmuş durumda (2.500tl) kendi yöntemleriyle çözmüş olan var mıdır?
5. Triger bölümünde yer alan bilyalar için marka önerisinde bulunabilir misiniz? Geçtiğimiz günlerde V kayış ile bir adet bilyayı değiştirdim, motor sıcak veya soğuk farketmeksizin metal sürtme sesi alıyorum. (Umarım triger zinciri değildir.)
6. Aracımda yağ eksiltme sorunu mevcut (5.000 km olmadan 3 litreye yakınını içiyor.) Farkettiğim bir husus var, yağ filtre kütüğünün motor ile birleşen kısmında aşırı terleme mevcut. Çözümünü bilen var mıdır? Veya yağ eksiltme konusunda aza indirgeyecek yağ önerisinde bulunur musunuz?
Cevaplarınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.