škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç branda örtüsü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi günler, 2005 sedan fabia aracımda güneş yanığı belirtileri başladı. Branda alacağım ancak hiç anlamadığım bir konu. Kimisi branda daha çok yakar diyor farklı farklı şeyler söyleyenler var. Tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
UV'yi keser en azından, verniği kavlayan UV zira. Ama altında toz kalmaması, nemli olmaması lazım, keza rüzgarda yelken gibi sallanmayacak.

Ya da yanık paneller boyanıp sonrasında belli aralıklarla cila ile korumaya alınacak, UV'den koruyan ürünler pazarda bolca var

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su geçirmeyen, altı miflonlu 2-3 katlı diye söylenenleri kullandım. Yaklaşık 3 ayda Antalya güneşinde paramparça oldu. Sebebi de güneşte gevrekleşmesiydi. Bir de kediler tırnaklarını geçirip yırtıyor. Şu an yüzde 100 pamuklu kumaştan bir örtü kullanıyorum. Kenarlardan kancaları var, tampona sabitliyorum. Katlarken 4 yandan üstüne atıp, içeriye doğru katlıyorsun, geriye doğru katlarsan kirlenir. Pamuk gevrekleşmiyor, aracın aynı zamanda hava almasını da sağlıyor. Araca yapışma derdi yok. Miflonlu veya naylon olanların sıcaktan yapıştığını söyleyenler var ama benim başıma gelmedi. Naylonun iyi yanı, yağmurda çıkarmana gerek yok, üstünden akıyor, pamukluda üstünde kurumasına izin vermemek lazım diyenler var, henüz öyle bir durum da yaşamadım.

Branda dikenler galiba araca göre fiyat vereceklerdir ama 500'den aşağı dikmezler. Kaput bezi yani kalın pamuklu kumaşlar işinizi görür.