škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15.000 Bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aracımın yılı 25 Mart'ta dolacağı için servisle görüşüp neler yapılacağını ve fiyatını öğrendim. Yağ filtresi, yağ, hava filtresi, karter tapası, cam suyu değişecek ve kontroller yapılacak. Şu an için Aykan Adana 2840 TL, Mersin Kavi 2450 TL, Elazığ Açıkkapı 2450 TL fiyat verdi. Adana ile diğerlerinin farkı ise polen filtresiymiş. Polen filtresi 400 TL'den fazla tutuyormuş. İlk bakımda polen filtresini değiştirmek için sistem ekstra giriş istiyormuş. Yakın zamanda bakım yaptıran varsa düşünceniz nedir? Ayrıca benim bagajdan da sesler gelmeye başladı. Sanırım takozlarda sorun var gibi. Daha önce diğer paylaşımlarda bagaj takozu için işlem yapıldığını söyleyen arkadaşlar olmuştu.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2022, 17:02:38 Gönderen: Özkan Demir »

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende dun yaptırdım superb 2016 prestij 95000km  2160 tl verdım
4.7 lt 0-30 shell helix
hava filtresi
yag fıltresı
polen fıltresı
karter tapası
1 adet lastık yama

fren dısk ve balata degıstırelım dedıler ıstemedım ( 2800tl )
aku yu degıstırelım dedıler ıstemedım ( 2500 tl)

Çevrimdışı Emre1681

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aracımın yılı 25 Mart'ta dolacağı için servisle görüşüp neler yapılacağını ve fiyatını öğrendim. Yağ filtresi, yağ, hava filtresi, karter tapası, cam suyu değişecek ve kontroller yapılacak. Şu an için Aykan Adana 2840 TL, Mersin Kavi 2450 TL, Elazığ Açıkkapı 2450 TL fiyat verdi. Adana ile diğerlerinin farkı ise polen filtresiymiş. Polen filtresi 400 TL'den fazla tutuyormuş. İlk bakımda polen filtresini değiştirmek için sistem ekstra giriş istiyormuş. Yakın zamanda bakım yaptıran varsa düşünceniz nedir? Ayrıca benim bagajdan da sesler gelmeye başladı. Sanırım takozlarda sorun var gibi. Daha önce diğer paylaşımlarda bagaj takozu için işlem yapıldığını söyleyen arkadaşlar olmuştu.

Geçen hafta yaptırdım hocam ben erkur düzcede. 2300 ödedim 15bin bakımına. Bagajdan gelen ses kronik ya bence topluca şikayet kampanyası başlatalım bagaj takozlarını değiştirsin skoda. Çözüm basit yağlamak. Ben sırf onun için gitmiştim, ne yağı sürdüler bilmiyorum ama 3-5 aydır ses kesildi

Çevrimdışı lonesomecrow13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler bugün izmir vosmer servise uğradım bagajdan gelen sesten dolayı.işlem çok basit bagaj takozu dedikleri yeri yağladı şu an ses yok.Yanlız bana aracın yazılım güncellemesi vaktinin geldiğini söylediler ve arabayı 1 gün burda bekletilmesi gerektiğini söylediler uzun sürüyormuş.yaptırmadım tabi hazırlıksız geldiğim için.beklerken 10 bin bakımını sordum 2200 civarı bir fiyat olacağını söylediler ama asıl dikkatimi çeken yanı neler yapılacağını sordum hem benimle ilgilenen kişiye hemde dışarı takozları yaplayan ustaya…yap değişimi ve yağ filtresi ve gerekli kontroller dedi ve polen ve hava filtresi bu fiyata dahil olmadığını bunu 10 bin yani ilk bakımda değiştirmeyeceklerini ilettiler.o zaman ne diye 2200 istiyorlar anlamadım.Dışarıda ustaya hangi yağı kullandıklarını  sordum Shell  dedi 0 20 yada 10 30 tam emin değilim ama Shell dediğimi hatırlıyorum.Shell yağ dışarda 600 lira çok garip değil mi?Ve filtreleri sordum dışarda alayım diye ama bulamadım acaba dışardan bakım yaptıran var mı orjinal filtre veya hangisi uyumlu bilen link bırakırsa sevinirim…teşekkürler…

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler bugün izmir vosmer servise uğradım bagajdan gelen sesten dolayı.işlem çok basit bagaj takozu dedikleri yeri yağladı şu an ses yok.Yanlız bana aracın yazılım güncellemesi vaktinin geldiğini söylediler ve arabayı 1 gün burda bekletilmesi gerektiğini söylediler uzun sürüyormuş.yaptırmadım tabi hazırlıksız geldiğim için.beklerken 10 bin bakımını sordum 2200 civarı bir fiyat olacağını söylediler ama asıl dikkatimi çeken yanı neler yapılacağını sordum hem benimle ilgilenen kişiye hemde dışarı takozları yaplayan ustaya…yap değişimi ve yağ filtresi ve gerekli kontroller dedi ve polen ve hava filtresi bu fiyata dahil olmadığını bunu 10 bin yani ilk bakımda değiştirmeyeceklerini ilettiler.o zaman ne diye 2200 istiyorlar anlamadım.Dışarıda ustaya hangi yağı kullandıklarını  sordum Shell  dedi 0 20 yada 10 30 tam emin değilim ama Shell dediğimi hatırlıyorum.Shell yağ dışarda 600 lira çok garip değil mi?Ve filtreleri sordum dışarda alayım diye ama bulamadım acaba dışardan bakım yaptıran var mı orjinal filtre veya hangisi uyumlu bilen link bırakırsa sevinirim…teşekkürler…
VW grubu orijinal filtreleri mann üretiyor. Mann filter marka istediğin filtreyi al. Aracın marka modeline göre verirler zaten.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı buzel@hotmail.com

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

aracınız motoru model yılı nedir?   1.5 tsi'lardaki yabancı sitelerde de meşhur dolaşan kangaroo problem  dedikleri  ilk soğuk marş sonrası 2.vitesten kafa sallama olayı için  yazılım güncellemesi mi geldi acaba?  2020 superb 1.5 tsi  motorda çoğu zaman sabah ilk kalkış sonrası 2. vites sabit yavaşça giderken araç  kısa bir süre kafa sallıyor. devir   1200-1500 arasında bir aralıkta inip çıkıyor.   vw sözde 2019'da yazılım güncellemesi ile sorunun çözüleceğini açıklamış ama sorun çözülmemiş. herkes bu durumdan şikayetçi. Basit bir yazılımsal sorun olduğu belli.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız motoru model yılı nedir?   1.5 tsi'lardaki yabancı sitelerde de meşhur dolaşan kangaroo problem  dedikleri  ilk soğuk marş sonrası 2.vitesten kafa sallama olayı için  yazılım güncellemesi mi geldi acaba?  2020 superb 1.5 tsi  motorda çoğu zaman sabah ilk kalkış sonrası 2. vites sabit yavaşça giderken araç  kısa bir süre kafa sallıyor. devir   1200-1500 arasında bir aralıkta inip çıkıyor.   vw sözde 2019'da yazılım güncellemesi ile sorunun çözüleceğini açıklamış ama sorun çözülmemiş. herkes bu durumdan şikayetçi. Basit bir yazılımsal sorun olduğu belli.
Benzer sorun arkadasımın passat aracında vardı. Ya 2015 yada 2016 model dizel otomatik. 2 den 3 e gecerken ses geliyor titriyor vs diyordu devir artıncaü geciyor 4 5 de sorun yok gibi. Bakıma gitti geldi azaldı gecti falan dedi ama geçmemiş. Bunu soyleyeli 1 sene falan oldu. Sonra şikayeti dahada artmış ve daha çok titreme ve vites geciş sorunları olmuş. En son gecenlerde baskı balatayı komple değiştirmişler 17 bin adama kaçmış. Yazık yaaa. Aman diyim giderken veya vites geçişlerinde titreme, sarsıntı, vuruntu vs varsa ihmal etmeyin ve bu da boyle calısıyor demeyin. Başta belki küçük ve ez masrafla çözülebilecek bir problem büyüyerek böyle ekipmana komple zarar verebilir veya kendiyle beraber baska kısımları bile alaşağı edebilir.
Allah kimseyi tamirciyle, heleki yetkili servisle terbiye etmesin...!

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 15.000 km bakımını 15 Nisan'da Aykan Adana'da yaptırdım. Toplam fatura bedeli 2308 TL oldu. Tabi yeni servis aksiyonuna göre hava filtresi ile polen filtresi değiştirilmedi. Bana fiyat yüksek geldi ama garanti bozulmasın diye mecbur yapıyoruz bakımı. 4 lt 0/30 yağ konmuş. Hangi marka olduğu belirtilmemiş faturada. Yağ filtresi, karter tapası, conta, cam suyu, kumanda pili, yağ ve işçilik için fiyat bu şekilde. Ayrıca 69bn ve 91cv aksiyon numaralı yazılım güncellemesi yapmışlar. Bagaj takozlarını yağlamışlar, önceden olan ses kesildi. Bunun yanında bagaj sağ amirtisöre de sanırım müdahale etmişler. Çünkü daha önce sert kapanıyordu bagaj. Şimdilik bir sorun görünmüyor.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2022, 16:02:15 Gönderen: Özkan Demir »