škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 2008 2.0 tdi VRS dsg bakimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı i_ipek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracimin km suan 330.000kmde

bakimlar
triger, su pompasi (skf triger ve su pompasi)
motor yagsi + filtre (liqui moly 4200 5w30 yag ve bosch filtre)
dsg yagsi + filtre. (mannol yag ve ´bosch filtre)
komple fren degisimi (øn, arka disk ve balata).. (bosch disk ve ate marka, seramik balata)
Hava filtresi (bosch)
Polen filtresi (bosch)
Yakit filtresi (bosch)

parcalari her zaman kendim alirim.. sanayi markasina güvenmem
artik bi kac sene rahatim.. :)

sonraki asama.. downpipe veya partikül filtre icini bosaltma + yazilim + dsg yazilimi.. orjinal 170 beygir . stage 1 yazilimla 210 beygir felan bekliyorum

Çevrimdışı i_ipek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ve dün kücük bi kaza.. park yerinde aracimin tamponuna vurup kacmislar. yarin skodaya veriyorum aracimi Allahtan kasko karsiliyo tek kurus ødemeden :) yeni tampon takilacak dediler. insallah aracin diger taraflariyla renk farki olmaz

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
TR de olmuş olsa, "olur öyle şeyler" diyeceğiz. Demek ki Avrupa da olmaya başladı bu tür olaylar. (vur kaç misali)

Çevrimdışı i_ipek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
TR de olmuş olsa, "olur öyle şeyler" diyeceğiz. Demek ki Avrupa da olmaya başladı bu tür olaylar. (vur kaç misali)

Allah razi olsun. Avrupada yani Danimarkada vur kac olayi cok oluyor maalesef. Fakat benim sikorta vur kac olayini karsiliyor o yüzden pek sikinti olmuyor :) tek kurus ødemeden, sikortam yükselmeden tampon sifir tamponla degisti.. Hatta araci sabah 8de teslim ettim skoda servisine, ayni gün saat 14 gibi telefon geldi araciniz hazir diye. Baya sasirmistim ne ara beyaz sifir tampon bulup taktilar diye :D

Çevrimdışı i_ipek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
YENILIK...

Aracim orjinal 2.0 tdi 170 beygir ve 350 tork...
Motor yazilimi ve dsg yazilimi yapildi.. Suanki beygir 215 beygir ve 440 tork oldu.. Partikül filtresi søküldü, downpipe takildi.. Yakitta baya tasarruf hissettim.. Dsg yazilimindan sonra vites gecisleride cok hizlandi ve rahatladi.. Aracima sadece shell vpower dizel kullaniyorum belkide bunuda etkisi vardir

« Son Düzenleme: 24 Ekim 2021, 03:06:39 Gönderen: i_ipek »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com