škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Corolla sonrası Scala

Araf · 5 · 4507

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Araf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, 2015 model 1.33 Corolla kullanıcısıyım Eylül ayında kısmet olursa araç değişikliği yapmayı düşünüyorum aklımda sıfır bir otomobil almak var. İki model arasında kaldım.

Corolla 1.5 Dream MDS ve Scala 1.0 TSI DSG  açıkçası artık gönlüm biraz daha performansını hissettiren bir araçtan yana fakat DSG'nin fazla " kronik " sorunları olması beni epey korkutuyor. Bazen düşünüyorum macera aramaya hiç gerek yok Corolla al fakat, Toyota'nın Avrupa Birliği pazarını pek umursamaması Özellikle Türkiye'de gerçek Toyota hissini hissettirmemesi insanı üzüyor. Sizce 1.0 TSI Motor DSG Kombinasyonu ile sizce rahat 10 yıl götürür mü ? Scala kullananların  " uzun süreli " düşüncelerini öğrenmek istiyorum olumlu veya olumsuz bir şekilde.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Dsg de kronik sorunlar" derken anlayamadım 2011 yeti, 2015 yeti ve şuan 2020 kamiq ile hiç bir sorun yaşamadım dsg de, sşzşn sorun dedikleriniz nedir acaba? Şuan çift kavramlı şanzıman sistenlerinde ENAZ sorun çıkaran şanzıman olduğunu ispat etmiş sistem iken. Ayrıca mekanşk olupda sorun çıkarmayan bir sistem öneriniz varmı ki?
Yıllardır dsg kullanıyorum fakat bir stili var ına uygun kullanıyorym bunuda burada arkadaşlar defalarca paylaştı zaten (bende dahil) abimde 2014 seat altea xl var oda dsg ve onunda stili aynı ve hiç sorun yaşamadı.
Bu arada yüksek araç seviyorsanız önerim kamiq olur
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, 2015 model 1.33 Corolla kullanıcısıyım Eylül ayında kısmet olursa araç değişikliği yapmayı düşünüyorum aklımda sıfır bir otomobil almak var. İki model arasında kaldım.

Corolla 1.5 Dream MDS ve Scala 1.0 TSI DSG  açıkçası artık gönlüm biraz daha performansını hissettiren bir araçtan yana fakat DSG'nin fazla " kronik " sorunları olması beni epey korkutuyor. Bazen düşünüyorum macera aramaya hiç gerek yok Corolla al fakat, Toyota'nın Avrupa Birliği pazarını pek umursamaması Özellikle Türkiye'de gerçek Toyota hissini hissettirmemesi insanı üzüyor. Sizce 1.0 TSI Motor DSG Kombinasyonu ile sizce rahat 10 yıl götürür mü ? Scala kullananların  " uzun süreli " düşüncelerini öğrenmek istiyorum olumlu veya olumsuz bir şekilde.

2020 Ağustos’unda aldığım Scala aracımdan gayet memnunum. Daha önce DSG şanzımanlı Polo ve Golf de kullandım; hiçbir araç beni üzmedi. Scala özelinde motor ve şanzıman gayet uyumlu, benzinli bir araç için ekonomik ve performansı da şehir içi kullanımda yeterli.

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Sürüş zevki ve konfor malzeme ve işçilik kalitesi açısından Corolla yı tavsiye etmiyorum. (1.6 mds dream kullandım.) 1.5 atmosferik 3 silindir motorlu Corolla nın ise pek tutulacağını düşünmüyorum. (Şahsi görüşümdür) 1.0 dsg kombinasyonu ise oldukça iyidir. Leon da kullandım bu kombinasyonu. Bir çok dsg değişik motorlu araç kullandım. DSG açısından ise nisbeten düşük torkun daha az soruna yol açtığı düşüncesindeyim. Bu anlamda da 1.0 iyidir. Sesi de güzeldir ayrıca 😊

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 corollaları Toyotaclub forumunda biz de pek beğenmedik, ama adamlar çip krizinideki diğer markaların üretim sıkıntılarını da avantaja dönüştürüp bir de fiyat indirimleri başlatınca 2 aydır satış rekorları kırıyorlar.