škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sarsıntılı çalışma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selim07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba
Aranıza yeni katıldım arkadaşlar.Benim 2011 1.2 roomster LPG li 133000km de bir aracım var.
Yaklaşık 6 ay önce araç su eksiltiyor diye aracın ıpg beyni değişt.Bundan sonra araç tüpte sarsıntılı çalışmaya brsüre sonra benzindede yapmaya başladı
Aracı LPG ustasına götürdüm bende sorun yok diyerek motor ustasına yönlendirdi.usta aracın subap arızası oldugunu üst kapak açılacak subaplar değşecek diyor fakat başka bir usta bujileri değştirirsek problem biter diyor.bu arada gaz kebeği temizlendi vekalibrasyon ayarı yapıldı .Yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cihaza bağlandı mı, hata kodu veriyor mu? Bu ustalara kalırsan neredeyse sorunu çözmek yerine deneme yanılmayla motoru bile değiştirirler! Garanti isteyin yapılan müdahalede sorun çözülmezse masrafın iadesini isteyin. Kendine ve teşhisine güvenemedikkerinden hiç biri garantı vermez. İyi bir usta bulmaktan başka bir çare görünmüyor. Biraz da mantık yürütmek gerek. Su eksiltme ile buji ilişkisini kuramadım!
Siz öncelikle hata kodlarına bakım. Aynı motorda biraz daha farklı olsa da buji kablolarında oksitlenme ile oluşmuştu. Hem bujilerin tarafından hem ateşleme bobini tarafından kabloları tek tek sökerek iç tarafında oksitlenme var mı, kontrol edin.

Çevrimdışı Selim07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Benim kendi devamlı götürdüğüm ustam ısrarla subab da birşey yok
Diyor fakat LPG ustasının yönlendirdiği bir özel servise bıraktım cihaza bağlasınlar diye sabah motor soğukken bakmış evet titreme var diyor cihaza bağlamış söylediğine göre.peki cihazda subap arızası verdmi diyorum hayır ama bu araçta subap sıkışması var diyor üst kapak açılacak 7500 TL ama daha gerisi olabilir dedi ben aracımı yaptırmaya cam diyerek geri aldım tekrar eski ustamla görüştüm cumartesi bujler degşecek fakat benim aklımda hala LPG beynini değştirdim yeni ama onunda arızalı olabileceğini düşünüyorum

Çevrimdışı Selim07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada su eksiltme probleminden dolayı LPG beyni değşti
Beyin değşminden sonra araç sarsıntılı çalışmaya başladı bujilerin su eksiltme ile alakası yok araç sarsıntılı çalışması ile  alakalı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg'yi devreden çıkarın öyle deneyim madem ondan şüpheleniyorsunuz. Ya da lpg'ci farklı bir beyin takıp bir süre deneyin.