škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar selam.
Kuzenimden emanet 12.12 kablo aldım ancak Engine ekranında Measure Blocks 08 butonu aktif olmuyor. Araç 2013. Model kablo yıl farkından dolayı olabilir mi? Aracı önce çalıştırıyorum sonra programı çalıştırıyorum.
Bir türlü beceremedim. Var mi tecrübe yorum paylaşabileceğiniz bir şeyler? Enjektör püskürtme oranlarını kontrol etmek istiyorum. Motor Tdi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dostlar selam.
Kuzenimden emanet 12.12 kablo aldım ancak Engine ekranında Measure Blocks 08 butonu aktif olmuyor. Araç 2013. Model kablo yıl farkından dolayı olabilir mi? Aracı önce çalıştırıyorum sonra programı çalıştırıyorum.
Bir türlü beceremedim. Var mi tecrübe yorum paylaşabileceğiniz bir şeyler? Enjektör püskürtme oranlarını kontrol etmek istiyorum. Motor Tdi

Çalıştığın modülün UDS destekli olup olmadığını anlamak için  ekranın sol üst kısımda bulunan Protocol'e bak. UDS yazıyorsa modül desteklemiyordur diye biliyorum.

Kullandığın yazılım versiyonu nedir? Kablo ve yazılım uyumlu olmalı ama bazen model seçiyor kablolar. 18.x kablo 2018 model benim araçta bir çok işi yaparken 2018 Ateca'da yapamadığı işler oldu, biraz da piyango gibi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çalıştığın modülün UDS destekli olup olmadığını anlamak için  ekranın sol üst kısımda bulunan Protocol'e bak. UDS yazıyorsa modül desteklemiyordur diye biliyorum.
Kullandığın yazılım versiyonu nedir? Kablo ve yazılım uyumlu olmalı ama bazen model seçiyor kablolar. 18.x kablo 2018 model benim araçta bir çok işi yaparken 2018 Ateca'da yapamadığı işler oldu, biraz da piyango gibi
Teşekkürler İrfan. :)
Bugün bende biraz baktım internette, senin paylaştığın görseli gördüm bende. Evet, bendeki protokol UDS. Kablo ve yazlım 12.12.
Sanıyorum UDS protokolde olan cihazlar, AdvMeasValues butonundan bazı motor değerlerine bakılıyor. Hafta sonu daha geniş zamanlı inceleyeceğim.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2022, 13:09:34 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Teşekkürler İrfan. :)
Bugün bende biraz baktım internette, senin paylaştığın görseli gördüm bende. Evet, bendeki protokol UDS. Kablo ve yazlım 12.12.
Sanıyorum UDS protokolde olan cihazlar, AdvMeasValues butonundan bazı motor değerlerine bakılıyor. Hafta sonu daha geniş zamanlı inceleyeceğim.

Rica ederim.

Evet, Advanced Measurement kısmından çıkabilir

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar selam. Bu görüntüleri nasıl yorumlarız?
2. enjektörde sorun mu gözüküyor sizce?
Vagcom ile enjektör kalibrasyonu yapsam olur mu acaba? UDS ye göre enjektör kalibrasyonu yapan varsa aramızda yardımcı olabilir mi, hangi menüyü kullanmam gerektiği konusunda paylaşım rica ederim.

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2022, 15:23:08 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar selam. Bu görüntüleri nasıl yorumlarız?
2. enjektörde sorun mu gözüküyor sizce?
Vagcom ile enjektör kalibrasyonu yapsam olur mu acaba? UDS ye göre enjektör kalibrasyonu yapan varsa aramızda yardımcı olabilir mi, hangi menüyü kullanmam gerektiği konusunda paylaşım rica ederim.

Dostlar bu konuda yorum yapacak veya kendi aracından referans bilgi paylaşacak kimse yok mu?

Çevrimdışı fb19077

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dostlar bu konuda yorum yapacak veya kendi aracından referans bilgi paylaşacak kimse yok mu?

Kodlamanın linkini varsa gönderin yada yazın yapıp sonuçları buraya atarım.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 16:51:24 Gönderen: fb19077 »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlamanın linkini varsa gönderin yada yazın yapıp sonuçları buraya atarım.

Yapabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)
Engine->Adv.MeasuringValues> (İKİ AYRI PENCERE GELECEKTİR) Sağ pencereden 214/225 arasındaki alanların hepsini seçin, bu alanlar sol pencereye gelecektir. Motorun marşına basın. Motor çalışınca değerlerin görüntüsünü rica ederim.
Gelen görüntü ve alan isimleri aşağıdaki gibi olacaktır.

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla enjeksiyon değerleri -2.8 mg/str ve +2.8 mg/str arasında olması gerekiyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla enjeksiyon değerleri -2.8 mg/str ve +2.8 mg/str arasında olması gerekiyor.
Evet doğrudur. Ancak bendeki tespitlerde, 2. enjektörde anlamsıoz bazı değerler var, callibration point 1 de değer sürekli sfır. Ve motor rolantide sarsıntılı çalılıyor.

Çevrimdışı fb19077

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yapabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)
Engine->Adv.MeasuringValues> (İKİ AYRI PENCERE GELECEKTİR) Sağ pencereden 214/225 arasındaki alanların hepsini seçin, bu alanlar sol pencereye gelecektir. Motorun marşına basın. Motor çalışınca değerlerin görüntüsünü rica ederim.
Gelen görüntü ve alan isimleri aşağıdaki gibi olacaktır.

İşlerim dolayası ile geç dönüş yapabildim kusuruma bakma Benim araç 2018 Süperb 1.6 TDİ dediğin yaptım ama çalıştırsam da yarım kontakta olsa da veya gaz versem de değerler hiç değişmedi bilgin olsun.

Resim linki https://resimyukle.io/r/9nh1fBUfr6

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşlerim dolayası ile geç dönüş yapabildim kusuruma bakma Benim araç 2018 Süperb 1.6 TDİ dediğin yaptım ama çalıştırsam da yarım kontakta olsa da veya gaz versem de değerler hiç değişmedi bilgin olsun.

Resim linki https://resimyukle.io/r/9nh1fBUfr6
Sorun değil, zaten acelem yoktu. Paylaştığınız değerler bana çok bilgi sağlamıştır. Bendeki değerlerde anormal yüksek rakamlar mevcut. Sizdeki sapmalar çok daha düşük. Güzel referans aldım.
TEŞEKKÜRLER.
Saygılar

Sizim aracın değerlerini tekrar ekte paylaşıyorum, ekranda bakarken kıyaslamak kolay olacak. :)

TEŞEKKÜRLER.
Saygılar

« Son Düzenleme: 17 Mart 2022, 16:01:51 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı fb19077

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun değil, zaten acelem yoktu. Paylaştığınız değerler bana çok bilgi sağlamıştır. Bendeki değerlerde anormal yüksek rakamlar mevcut. Sizdeki sapmalar çok daha düşük. Güzel referans aldım.
TEŞEKKÜRLER.
Saygılar

Sizim aracın değerlerini tekrar ekte paylaşıyorum, ekranda bakarken kıyaslamak kolay olacak. :)

TEŞEKKÜRLER.
Saygılar

Dün serviste işim vardı bu bizim vagcom ile aldığımız değerleri gösterdim bunlarla olmaz dediler. Birde motorda titreme veya devirde oynama sürekli ise volant dişlisi veya enjektörden olur dediler.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Serivisin yorumuna göre, Sizdeki vagcom değerlerde de mi sorun varmış? Anlayamadım tam olarak...
Sizin araçta motor titreşimi var mı? Veya farklı bir durum?

Çevrimdışı fb19077

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Serivisin yorumuna göre, Sizdeki vagcom değerlerde de mi sorun varmış? Anlayamadım tam olarak...
Sizin araçta motor titreşimi var mı? Veya farklı bir durum?

Benim araçta bir problemim yok aracım 80 binde dizel olduğu için bence enjektörlerde tıkanma veya ayarlarında değişim olmuştur diye düşünüyorum. Servis bana bu vagcom ile baktığınız değerlerle enjektörde sorun var yada yok diyemeyiz dedi anladığım enjektör için en iyisi söküp makinede testlerinin yapılması.