škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.0 TSI DSG E-TEC yakıt Tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mr.Ozegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Uzun yol. Ankara Aydın yönü 4 kişi bagaj full dolu hız sabitleme ile 120km hızda 5.4lt yaktı. Bir depo neredeyse 900km götürecek. Masallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Maşallah,,,Hız sabitleme kullanmasan daha da ekonomik olur sanki,,yelken(eco) modu gerçekten müthiş ekonomi yaptırıyor,

Çevrimdışı Mr.Ozegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[mention]jacckal [/mention] kesinlikle. Yokuş aşağı olan heryerde hız sabitlemeyi kapattım. Süzüle süzüle iniyor.

Ve ayrıca yolda yokuş yukarı olan hiç bir yerde çekmez gitmez yığılır gibi bir huyu yok.

Eski aracım 1.5 dizel otomatik focus tu (120 beygir 300tork) buna rağmen hiç 1.0 motoru zayıf hissetmedim.

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hissetmek istersen hissedersin,

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun öncelikle aracınız. Kullanımdan kullanıma ve kullanılan lokasyona göre çok değişiklik gösterir ama, bu veriler açıkçası beni çok tatmin etmedi. 1,4 Tsi 150 hp Dsg SuperB ile uzun yolda 5,5-6 lt/100 km, Ş. içi ise 8 lt/ 100 km leri çok rahat görüyorum. Araç en çok tüketimi ilk kalkışta ve ilk 3 km de yapıyor zaten. Bu zaman zarfında Mild Hibrit in tüketimi 4-5 litrelere düşürmesi gerekir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dikkat edilerek kullanıldığında mild hybrit   in n etkisi hissediliyor,ve ilk 10bin kmden sonra daha da hissedilecektir,,,

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Düz  1.0 Tsi motorlar şehir içinde tasarruf sağlayan motorlardı. Mild hibrit ile bu tasarruf bir tık daha yukarı taşınacaktır.

Asıl merak ettiğim uzun yolda 120 km/h gibi süratlerde ve üstünde 1.5 Tsi motorlara karşı tutumluluğunu koruyabilecek mi...

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayısal verilere göre 0,2 lt. daha az harcıyor zaten.

1.5 e göre sadece tork düşük ve 2 sn. fazla (0 - 100 km)

https://www.skoda.com.tr/modeller/yeni-octavia/teknik-ozellikler

Alıntı yapılan: mahony;659418
Düz  1.0 Tsi motorlar şehir içinde tasarruf sağlayan motorlardı. Mild hibrit ile bu tasarruf bir tık daha yukarı taşınacaktır.

Asıl merak ettiğim uzun yolda 120 km/h gibi süratlerde ve üstünde 1.5 Tsi motorlara karşı tutumluluğunu koruyabilecek mi...

Çevrimdışı Mr.Ozegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
565km yol bagaj full dolu 3 kişi klima açık Aydın Ankara yönü hız sabitleme yer yer kapalı ortalama hız 90.

Yakıt tüketimi 6.7lt/100km.

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleme normalde ekonomiye katkı sağlarken,,bu araçta tüketime katkı sağlıyor,,kışın A/C nin kapalı olmasına dikkat ediniz,akıllı klima seçtiğinizde A/C kapanmıyor bilginize,

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jacckal;659430
Hız sabitleme normalde ekonomiye katkı sağlarken,,bu araçta tüketime katkı sağlıyor,,kışın A/C nin kapalı olmasına dikkat ediniz,akıllı klima seçtiğinizde A/C kapanmıyor bilginize,

Evet bu AC olayı tuşlu olsa daha iyi olurmuş. AC'yi kalıcı olarak deaktif etmek mümkün mü? var mı yapabilen?

Çevrimdışı jacckal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Klasik klima menüsünü açtığında A/C yi kapatabilirsin,,kış ayında A/C yi aktif etmek çok zengin işi

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2017 model 1.0 Tsi Golf 110hp ile 2017 model 1.4 Tsi 125hp  Passatı uzun ve düz yolda 110-120 km/h hız sabitleme ile  karşılaştırdığımızda; 1.0 motor şehir içindeki avantajını kaybediyordu.

Volkswagen sürede  1.0 Gofleri iyilreştirdi ve 115hp'ye  çıkardı. Ne farketti, şu anki durumu nasıl gerçekten merak ediyorum.

Alıntı yapılan: BOZKURT06;659420
Sayısal verilere göre 0,2 lt. daha az harcıyor zaten.

1.5 e göre sadece tork düşük ve 2 sn. fazla (0 - 100 km)

https://www.skoda.com.tr/modeller/yeni-octavia/teknik-ozellikler

Çevrimdışı Emre1681

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.0 tsi premium alalı henüz 24 saat oldu, 200 km lik bir uzun yol tecrübem oldu, yakıt tüketimi beni çok tatmin etti, hacim küçük çok yakar sandım ama hiç öyle olmadı. 5,3 lt/100km ile geldim. Daha önce dizel aracımla 6-6,5 lt harcıyordum aynı performans ile. Artık benzin dizel farkı kalmadı.

Sürüş deneyimi olarak mükemmel tek kelimeyle, hiç bir zaman motor sesi duymuyorsunuz. Taban yalıtımları ve fitiller tek kelimeyle harika. Süspansiyonları değiştir araç direkt D segmenti.

Araçla gece sürüşü çok daha zevk verici. İç ve dış aydınlatmaları harika. Matrix far muazzam bir teknoloji. Gönül rahatlığıyla gece sürüşüne çıkılabilir.

Navigasyonun ülkemizde aktif olmamasını büyük eksiklik olarak gördüm. Aracın sunroof hariç başka eksiği yok

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim ilk uzun yol tecrübem de şu şekilde
Çorum - Ankara arası gidiş geliş

531 km
6.27 h
Ortalama hız 82km/h
5.6 lt / 100 km

Ben gayet memnun kaldım.