škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OCTAVIA 1.0 PREMİUM E-TEC ROLANTİDE TİTREME

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkanozm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba,

Aracı alalı 1 ay oluyor. Araçta ışıklarda dururken yani rolantide ciddi bi titreme var. Arıza lambası falan da yanmıyor.

Problem 3 silindirli olmasıyla mı ilgili yoksa motor kulakçığıyla ilgili midir?

Şimdiden destek için teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
3 silindirin etkisidir, son 3 aracım da 3 silindirli TSI idi, hepsinde vardı ama kabinde hissedilen bir sarsıntı değil, anca kaputu açınca belli olan.

Servise bir gösterin diyebilirim

Çevrimdışı furkanozm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3 silindirin etkisidir, son 3 aracım da 3 silindirli TSI idi, hepsinde vardı ama kabinde hissedilen bir sarsıntı değil, anca kaputu açınca belli olan.

Servise bir gösterin diyebilirim

Acaba e-tec olmasıyla ilgisi olabilir mi?

Zaten bir servise göstereceğim. İnternette genelde motor kulakçığı denmiş ama bakalım.

Çevrimdışı furkanozm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün hem servise hem de sanayide bir ustaya gittim. 2'side normal dedi ama beni şaşırtıyor. Nasıl normal bu anlamadım  :D

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün hem servise hem de sanayide bir ustaya gittim. 2'side normal dedi ama beni şaşırtıyor. Nasıl normal bu anlamadım  :D

3 yada 4 silindir fark etmiyor. Tsi motorların tümünde bu titreme var. İlk olarak 1,2 Tsi Leon vardı. Sıfır araç. Onda bu problemi yaşayınca bende çok servis usta vb dolaştım. Hepsi normal dedikten sonra çevremdeki Tsi aracı olan arkadaşların araçlarını da kontrol ettim. Gerçekten tümünde o hafif titreme var. Şuanki aracım 1,4 Tsi 150 Hp. Aynı titremeyle devam.

Çevrimdışı furkanozm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3 yada 4 silindir fark etmiyor. Tsi motorların tümünde bu titreme var. İlk olarak 1,2 Tsi Leon vardı. Sıfır araç. Onda bu problemi yaşayınca bende çok servis usta vb dolaştım. Hepsi normal dedikten sonra çevremdeki Tsi aracı olan arkadaşların araçlarını da kontrol ettim. Gerçekten tümünde o hafif titreme var. Şuanki aracım 1,4 Tsi 150 Hp. Aynı titremeyle devam.

Hafif olsa dikkate almayacağım ama pek de hafif sayılmaz. Konforu ciddi etkiliyor. Kabin içinde titriyorum. Hissediliyor. Hissedilmese sadece kaput açınca titrese umursamam ama içerde sarsması sinir bozucu  :D Daha öncesinde 1.6cdti insignia aracım vardı. Saat gibiydi. Titremezdi. vag gruba geçince bi şaşırdım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kabin içinde titreme hissetmiyorum 1.0 TSI motorda, titreşimle pek ilgisi yok ama Karoq'da izolasyon çok iyi, aynı motorlu Golf aracımdan daha sessiz, gelen yol ve motor sesi açısından