škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yıkama Sonrası Ön Farlarda Oluşan Buğulanma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_Grgh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

Dün aracımı yıkattıktan sonra ön farlarda ve sis farlarında buğu olduğunu fark etmem üzere Ankara'da bulunan Efe Plazaya gittim. Farlardaki buğulanmayı gösterdim. Kendileri 2.000 km ye kadar bu durumun normal olduğunu, 2.000 km sonrasında böyle bir durum ile karşılaşmayacağımı, bu sorun ile ilgili fabrika ile yazıştıklarını ve fabrikanın bu durumu normal kabul ettiğini, içeride buğu haricinde damlacık şeklinde yoğuşma olması durumunda far grubunun değiştirilmesi gerektiğini bildirmiş (garanti danışmanının fabrika ile olan yazışmalarına da baktık birlikte, gerçekten de fabrikanın cevabı bu), bu durumun volkswagen grubunun diğer araçlarında da yaşanabileceğini ilettiler.

Aynı durumu yada benzer bir durumu yaşayan oldu mu acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aynen öyle ve doğru söylemişler. Sıcak soğuk farkından oluyor, normal. Özellikle kış aylarında, sonrasında kayboluyor

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Far grubunun içindeki havada nem olmadıkça, far grubu hasar alıp dışarıdan su girmedikçe buharlaşma olmaması lazım. Fabrika ortamında nemin çok olacağını sanmıyorum. Üretim hatası değil midir normalde? Far içindeki hava kuru olsa, yoğunlaşıp cama tutanacak bir sıvı da olmaması gerekir. Nisbi nem illa oluyor tabi.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: octa;658915
Far grubunun içindeki havada nem olmadıkça...

Dış hava neyse içerisi de aynı nemde oluyor, Golf aracımda nadiren oluyordu, Karoq'ta da nadiren oluyor.

Far dışarıdan hava alan bir yapıda, mini delikleri var kapalı düzen değil, soğuk havada su yiyince suyun sıcaklık farkından kondensasyon makul.