škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel

jacckal · 180 · 46144

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aracımin lastik basınçları 40 olarak kullaniyorum hiç ses veya gıcırtı yok.Yeni octavya kullanıcı şikayetlerini dikkate alarak çözüm bulmaları gerekiyor.Yeni kasa superb 3 te ilk çıktığında farklı sorunlar vardı sonra duzeltildi .Genel kani araclar ilk ciktiginda hemen tercih edilmemeli en az 1 yıl sonra si alınmalı.Kullanicilarin araç yorumlarını önemsiyor üretim platformu ona göre güncelleme yaparak sikayetleri giderme yolunu tercih ediyorlar

40 psi fazla değil mi? Depo kapağında tavsiye edilen ne kadar?

Çevrimdışı Jacksparrow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar tekrardan, bi konuda desteğinize ihtiyacım var, aracımın yan tarafında bi ufak taş izim varmış, onun dışında arka tamponada otoparktan çıkarken bi ufak dokunmuşlar minik bi boya atması olmus, araç lav mavisi sedefli bi renk olduğu rutuş boyası konusunda biraz tedirginim bildiğiniz bi tedarikçi varmı ?

Çevrimdışı zapachit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
40 psi fazla değil mi? Depo kapağında tavsiye edilen ne kadar?

40 psi yaklasik 2.75 bar ediyor.. Tahminimce en fazla 2.6 bar tavsiye ediliyor en yuklu ve dolu konfigurasyonda. Fazla basinctan lastikler kavislenip sadece ortadan daha fazla asinabilir ve bu da kotu bir senaryo.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
40 psi yaklasik 2.75 bar ediyor.. Tahminimce en fazla 2.6 bar tavsiye ediliyor en yuklu ve dolu konfigurasyonda. Fazla basinctan lastikler kavislenip sadece ortadan daha fazla asinabilir ve bu da kotu bir senaryo.
Superb uzun ve süspansiyonlu araç,yere yakın olduğundan Istanbul sokaklarında tumsek ve kasislerden geçerken altı birkaç defa vurdu bende çareyi basıncı yükseltmekte buldum. Çok faydası oldu.Lastikleri 50 binde değiştiriyorum Önemli çünkü bu araçlarda

Çevrimdışı nofearman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elite donanim paketinde trafikte dalginlikta ondeki araca carpmayi onleyen frene basan sistem var mi acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elite donanim paketinde trafikte dalginlikta ondeki araca carpmayi onleyen frene basan sistem var mi acaba?

Çarpışma önleyici - anti collision (front assist) var mı standart donanımda? Eğer yoksa opsiyondur

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çarpışma önleyici - anti collision (front assist) var mı standart donanımda? Eğer yoksa opsiyondur

Standart donanımda sadece manevra fren yardımı mevcut. Diğer özellik için güvenlik paketi almak gerekiyor.

Manevra fren yardımı sadece park ederken aktif oluyor; ön ve arkada algılama yaptığımda sert fren yapar çarpışmayı önler.

Çevrimdışı Oktaviacı25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 ay kadar önce A8 elite 1.0 aracımı aldım. Bayi 15000 de bakım olacak dedi ancak araç 5000 de yağ bakımı uyarısı veriyor anlamadım. 5000 bakımı var mı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1 ay kadar önce A8 elite 1.0 aracımı aldım. Bayi 15000 de bakım olacak dedi ancak araç 5000 de yağ bakımı uyarısı veriyor anlamadım. 5000 bakımı var mı

5 bin bakımı veya yağ değişimi yok, eskidendi o.

Çevrimdışı dincereker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Standart donanımda sadece manevra fren yardımı mevcut. Diğer özellik için güvenlik paketi almak gerekiyor.

Manevra fren yardımı sadece park ederken aktif oluyor; ön ve arkada algılama yaptığımda sert fren yapar çarpışmayı önler.
Benim araçta ön park sensörü yok.geçen gün geri geri park ederken araç kendi fren yaparak sert bir şekilde durdu. peki ön park sensörü yokken nasıl öndeki bir cismi algılayarak durur bir bilginiz var mı?

Çevrimdışı BOZKURT06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta ön park sensörü yok.geçen gün geri geri park ederken araç kendi fren yaparak sert bir şekilde durdu. peki ön park sensörü yokken nasıl öndeki bir cismi algılayarak durur bir bilginiz var mı?

Elite paketlerde ön park sensörü yok o yüzden çalışmaz. Premium paketlerde sistem çalışıyor.

Çevrimdışı Jack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sa arkadaşlar 3 ay önce Octavia 1.0 e premimum aldım şu an 3000 km’de fakat forumu yeni keşfettim artık bende aranızdayım…
Allah kaza bela vermesin cümleten hayırlı forumlar

Araç ile ilgili genel görüşlerim
1 görünüş mükemmel asil duruyor
2 çekiş konusunda şüphelerim vardı 2.0 tdi 150 bg passattan sonra alışmak biraz zor oldu ama şimdi seviyorum
3 yakıt ekonomisi iyi özellikle eco mod süzülmesi çok hoş geliyor eskiden gaza basmayı severdim şimdi basmıyorum süzülsün diye :)
Şehir içi 6 lt civarında
4 ilk aldığımda sos uyarısı verdi servisle baya bi sıkıntı yaşadım yaptık dediler olmadı vs vs ama sonra farkettim ki tümseklerden hızlı geçince yapıyor artık dikkat ediyorum ve 2 aydır sıkıntı yok 
5 *** kaput sacı cok zayıf gibi bilmiyorum sizde de öyle mi ? Kapılar bagaj heryer güzel ama kaputta tok ses gelmiyor güvensiz geldi bilgisi olan varsa ?
6 front asist premimum araç olmasına rağmen sanki aktif değil veya yok gibi yarın deneyeceğim bi şekilde ana ekran ayarlarında da aktifleştirme butonu bulamadım

İlgilenip cevap veren herkese teşekkürler iyi forumlar

Çevrimdışı dincereker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Elite paketlerde ön park sensörü yok o yüzden çalışmaz. Premium paketlerde sistem çalışıyor.
teşekkür ederim

Çevrimdışı aytisisa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi nasıl 6 olabilir şehir içerisinde. Benim 10 dan aşağıya inmiyor.

Sa arkadaşlar 3 ay önce Octavia 1.0 e premimum aldım şu an 3000 km’de fakat forumu yeni keşfettim artık bende aranızdayım…
Allah kaza bela vermesin cümleten hayırlı forumlar

Araç ile ilgili genel görüşlerim
1 görünüş mükemmel asil duruyor
2 çekiş konusunda şüphelerim vardı 2.0 tdi 150 bg passattan sonra alışmak biraz zor oldu ama şimdi seviyorum
3 yakıt ekonomisi iyi özellikle eco mod süzülmesi çok hoş geliyor eskiden gaza basmayı severdim şimdi basmıyorum süzülsün diye :)
Şehir içi 6 lt civarında
4 ilk aldığımda sos uyarısı verdi servisle baya bi sıkıntı yaşadım yaptık dediler olmadı vs vs ama sonra farkettim ki tümseklerden hızlı geçince yapıyor artık dikkat ediyorum ve 2 aydır sıkıntı yok 
5 *** kaput sacı cok zayıf gibi bilmiyorum sizde de öyle mi ? Kapılar bagaj heryer güzel ama kaputta tok ses gelmiyor güvensiz geldi bilgisi olan varsa ?
6 front asist premimum araç olmasına rağmen sanki aktif değil veya yok gibi yarın deneyeceğim bi şekilde ana ekran ayarlarında da aktifleştirme butonu bulamadım

İlgilenip cevap veren herkese teşekkürler iyi forumlar

Çevrimdışı emq19

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://t.me/a8octaviatr

Arkadaşımız hızlı şekilde iletişime geçebilmek için Telegram grubu kurmuş isteyen buyursun

Gurupta yeni kasa Octavia ile ilgili bilgi alışverişi ve problem çözümü konusunda görüşmeler olacak