škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17" Teron jantlarımı satacağım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmailankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aranıza yeni katıldım. 2013 model Octavia aracımın 17" teron jantlarını satacağım. 16 jantlara gecis yapmak istiyorum. Jantlarda kaynak yada islem olmadigini hatirliyorum 5 yildir kullanıyorum. Fiyat konusunda bilgim yok sarı sitede satilik bulamadim. Ankara'da yaşıyorum ilgilenenlerin dikkatine.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17'den 16'ya geçme sebebi neden? Ben de 16'dan 17'e geçmek istiyordum. Hatta 225/45R17 takma niyetindeydim. Araç 16 jantta 55 yanakta bence çok salınıyor sağa sola.

Çevrimdışı İsmailankara

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
225-45-17 kullanıyorum. Şehir merkezlerinde sorun yok ama kırsal bolgelerde suspansiyonun da sertligi nedeniyle konfor olmuyor. Araba daha çok kırsal bölgede kalıyor o yuzden 45 den 55 yanak geçişi yapacağım.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
17'den 16'ya geçme sebebi neden? Ben de 16'dan 17'e geçmek istiyordum. Hatta 225/45R17 takma niyetindeydim. Araç 16 jantta 55 yanakta bence çok salınıyor sağa sola.
Superbde kışlıkta   215 65 16 kullanıyorum konfor üst düzeye çıktı,yüksek hızlara çıktığımda ne salınma nede yoltutuşta sorun oldu ..

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superbde kışlıkta   215 65 16 kullanıyorum konfor üst düzeye çıktı,yüksek hızlara çıktığımda ne salınma nede yoltutuşta sorun oldu ..

Abi sizin araç Octavia'dan büyük. Aks mesafesi uzun, yanal genişlik fazla. Arka süspansiyon bağımsız. Amortisörleri ve yayları da farklıdır. Sizdeki lastik yanağın yüksekliği 139,75mm, arkadaşın kullandığı 225/45R17 lastikte yanak 101,25mm, benim kullandığım 205/55R16'da 112,75mm. Yanak arttıkça konfor artıyor ama tutuş azalıyor. Octavia'nın bu kasasına Superb lastiği takamazsın. Octavia'nın amortisörleri biraz sert, yol tutmuyor değil ama salınımı bir tık iyileştirmek için 17 jant daha ideal. Konfor için 16 janta iyi bir lastikle harika oluyor tabi ki.