škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Güncel KışLastiği Önerisi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Merhaba, son dönemlerdeki geçmiş konulara baktım fakat bu konu hakkında bir mesaj bulamadım.
Aracım 2017 Superb 1.6 TDI Prestige
Üzerinde orjinal lastikleri olarak Pirelli Cinturato P7 235/45/R18 94W var
Güncel fiyat ve performans anlamında bir kış lastiği önerisinde bulunabilir misiniz ?
Kullanım ihtiyacı, kış zamanlarında kısa mesafe İstanbul içinde çocukları okula götürüp getirmek , ve de zaman zaman 120km hız ortalaması ile şehir dışına çıkmak için.
Çok karlı, okulların tatil olduğu durumlar gibi zamanlarda aracı kullanmayacağım.
Teşekkürler

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aydin Kardesim,
Ayni model aracımda, aynı lastikleri kullanıyorum...
Bu forumda lastik konusu epey tartışılan bir konu... Cinturato'dan genelde bir memnuniyetsizlik var... Ama lastik takıntın yoksa ve dedigin gibi karda kısta kullanmayacaksan, kıs lastigi almak bence luks olur... Ben 3 yildır karda da, kısta da, yagmurda da, kuru havada da aynı lastikleri kullanıyorum... Bugune kadar da yaz lastigi, kıs lastigi gibi her sezon lastik degisimi yapmadım...
Herhangi bir sıkıntı da cekmedim...
Ama illaki kıs mevsimi kıs lastileri takarım diyorsan, bu forum içinde bu konudaki lastik tavsiyelerini bulabilirsin...
Kazasız keyifli surusler dilerim...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Engin ağabey,
Yıllardır bir çok aracımda standart lastiklerle her mevsim araç kullandım sizin gibi,
Son aracım Linea idi ve karda dahi kullandığım oldu. Ne zaman ki bu araca geçtim, ilk buzlanma deneyimimde arac Esp nin de etkisi ile yol tutunmada zorlandı, hadi onu geçtim,  10 derecelik bir yokuştan inerken frenlemede ciddi orun yaşadım. Bu sene de okul işleri karışık malum servise vermedik, benim işte olduğum dönemde eşim çocukları götürüp getirmek zorunda kalacak, Benim için lüks olduğunun bilincindeyim fakat sonra allah korusun bir sıkıntı yaşarsak, niye kış lastiği almadık diye dövünmeyelim diye düşünüyorum. Forumda lastik tavsiyesi ile ilgili bir başlık buldum fakat onda da kış lastiği değil normal lastik önerileri vardı.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz koşullar için F/P olarak Petlas Snowmaster, Starmaxx yada Sava vb ürünleri tercih edebilirsiniz. Sıfır alacaksanız ihtiyacınızı en az 3-4 sezon fazlasıyla görecektir. Bütçede sıkıntı yok diyorsanız Continental WinterContack tarzı daha kaliteli markalara bakabilirsiniz.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, bahsettiğiniz modelleri araştıracağım,

Alıntı yapılan: Blackadder59;658460
Bahsettiğiniz koşullar için F/P olarak Petlas Snowmaster, Starmaxx yada Sava vb ürünleri tercih edebilirsiniz. Sıfır alacaksanız ihtiyacınızı en az 3-4 sezon fazlasıyla görecektir. Bütçede sıkıntı yok diyorsanız Continental WinterContack tarzı daha kaliteli markalara bakabilirsiniz.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Engin abi lastik konusunda düşünce ve tavsiyeniz son derece yanlış ve ne olursa olsun yapmamanız ve yapılmaması gereken tutum ve davranış.
Nasıl ki mevsimine göre ayakkabı kullanıyorsak araçlarımız içinde aynı tutum ve davranışı sergilemek öncelikle kendi can ve mal aynı zamanda başka canlıların can güvenliği için son derece önem arz eder. Çok küçük bir ani fren gereksiniminde bir kaç santimlik bir mesafe dahi trafik de bir canın (insan yahut herhangi bir canlı) yanmamasına vesile olabilir. Size naçizane tavsiyem her mevsim ayrı lastik masrafı etmek istemiyorsanız en azından 4 mevsim kullanılan lastiği kullanın ve bir nebzede olsa dahi güvenliği(nizi) riske atmayın...
Ayrıca herkese tavsiyem şudur o kadar para verip araç alıyoruz ve bu aracı her mevsim kullanıyorsak gereken ihtiyaçlarından kaçınmamalıyız.
Herkese her an güvenli ve sağlıklı sürüşler dilerim...
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2020, 17:39:50 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AydinK;658457
Merhaba, son dönemlerdeki geçmiş konulara baktım fakat bu konu hakkında bir mesaj bulamadım.
Güncel fiyat ve performans anlamında bir kış lastiği önerisinde bulunabilir misiniz ?
Kullanım ihtiyacı, kış zamanlarında kısa mesafe İstanbul içinde çocukları okula götürüp getirmek , ve de zaman zaman 120km hız ortalaması ile şehir dışına çıkmak için.
Çok karlı, okulların tatil olduğu durumlar gibi zamanlarda aracı kullanmayacağım.
Teşekkürler
Aydın bey hangi lastiği tercih ederseniz edin lakin 4 lastiğiniz de aynı olsun sakın ha tasarruf olsun diye öne kış arkaya yazlık lastik takıp trafiğe çıkmayın...
Mevsim ne olursa olsun aracınızın lastikleri aynı marka, desen ve yaşta olması yola dengeli tutunma açısından son derece önemli ve güvenlidir.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese ibret olması dileğimle;
 ""ısrarlı tavsiyemi umursamayıp önlere farklı arkaya farklı lastik takıp kullanan bir hekim arkadaşım biri 2. el biri sıfır aracını savrulma neticesi pert etti. her iki kazayı da fren yapma gereksimi yaşaması sonucu yaşayıp frene dokunur dokunmaz araçların kıçdan savrulması sonucu kontrolu yitirmesi sonu yaşadı.çok şükür canı her iki kazada da yanmadı can yakmadı. ilkinde yoldan çıkıp trafik işaret levhasına çarpıp refüjdeki kar birikintisine saplanmış, ikincisinde otobanda kuru zeminde aynı istikamette ilerleyen bir tırın dorsesi alına girerek yaşıyor ve ikinci kazadan kurtuluşuna kendi dahi inanamıyor. ikinci kazasından sonra ki pişmanlık ve mahçubiyeti hiç bir şeyi geri getirmedi aklından başka!!!""
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2020, 19:29:34 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, bu konunun bilincindeyim
Ben de dört lastiğin aynı olması gerektiğini düşünüyorum

Alıntı yapılan: MaÇaHeL;658464
Aydın bey hangi lastiği tercih ederseniz edin lakin 4 lastiğiniz de aynı olsun sakın ha tasarruf olsun diye öne kış arkaya yazlık lastik takıp trafiğe çıkmayın...
Mevsim ne olursa olsun aracınızın lastikleri aynı marka, desen ve yaşta olması yola dengeli tutunma açısından son derece önemli ve güvenlidir.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7 derecenin altına düşen sıcaklıkta araç kullanmayacaksanız gerek yok. Karda veya çamurda kullanmayacaksanız gerek yok. Yaz lastiklerin, kışın değişebilir ancak genel anlamda fren mesafesi ve su tahliyeleri gibi konularda, ortalamaları kışlık lastiklerden daha iyi. Sizin için dezavantaj olabilecek tek konu var. Şehirlerarası giderken, bazı rampalarda veya yüksek geçitlerde, polis veya jandarma bekler, lastiğinize bakar, kışlık değilse sizi o yoldan salmaz.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haklısınız, belki senede dört beş defa ihtiyaç duyulacak bir şey,
Hava soğuk ya da karlı olabilir, sonuçta okul açık oldukça yola çıkılacak

Alıntı yapılan: octa;658468
7 derecenin altına düşen sıcaklıkta araç kullanmayacaksanız gerek yok. Karda veya çamurda kullanmayacaksanız gerek yok. Yaz lastiklerin, kışın değişebilir ancak genel anlamda fren mesafesi ve su tahliyeleri gibi konularda, ortalamaları kışlık lastiklerden daha iyi. Sizin için dezavantaj olabilecek tek konu var. Şehirlerarası giderken, bazı rampalarda veya yüksek geçitlerde, polis veya jandarma bekler, lastiğinize bakar, kışlık değilse sizi o yoldan salmaz.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı sakin, temkinli kullanıyor ve az km yapıyorsanız tersini yapabilir, kışlıkları yazın kullanabilirsiniz ama günümüzde yollarda bu kadar fazla araç varken yazlık lastikle kış geçiremezsiniz. Yazlık lastik kışın dursa kalkmaz, kalksa durmaz. Önünüzde duran bir araca küçücük dokunmanız bile size iki far yani 3 takım lastik parasına mal olabilir.
Ben Continin yan ürünü Barum markasının hem yazlık hem kışlığını kullandım memnundum ama forumda sava kullanıp memnun olan bir çok kişi var, değerlendirebilirsiniz. Petlas kesinlikle önermem, çok sert araç kazık gibi oluyor ve hava biraz ısınınca kuru zemin performansı kötüleşiyor.
Nexen kullanan arkadaşlarım da var, genel olarak memnunlar.

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AydinK;658457

Teşekkürler
Lastikler bu sene acayip zamlanmış. Anlattığınız gibi bir kullanıma sahipseniz ve eğer benim gibi bütçe kısıtınız varsa yerli üretimlere bakın derim. Çin malı olanlardan uzak durun. Falken, Lassa, Petlas, Dunlop gibi örnekler olabilir. Caretta diye bir YouTube kanalı var güncel test videosu çekmiş. Yardımcı olur belki.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet ortalama bir lastik 1000TL üzerinde bir fiyata sahip

Alıntı yapılan: *AGA*;658486
Lastikler bu sene acayip zamlanmış. Anlattığınız gibi bir kullanıma sahipseniz ve eğer benim gibi bütçe kısıtınız varsa yerli üretimlere bakın derim. Çin malı olanlardan uzak durun. Falken, Lassa, Petlas, Dunlop gibi örnekler olabilir. Caretta diye bir YouTube kanalı var güncel test videosu çekmiş. Yardımcı olur belki.

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian tavsiye ederim. Biraz pahali ama dayanikli da bir lastik.