škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön cam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Taş sıçramadan dolayı camda çatlak oluştu kışın aracın içi sıcak dışarı soğuk olacağından dolayı çaylak büyüyecek orjınalle yan sanayinin farkını nasıl anlarız yılda 1 defa cam hakkım olduğu için sigortamın anlaşmalı olduğu camcıda değiştirmeyi düşünüyorum orjınal yoksa diğerinin takılması sorun çıkarırmı?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, bende de aynı sorun var. TEM'de seyir halinde karşı şerit dahil etrafta araba yokken mermi gibi bir çat sesi ile iki sileceğin arasında alt kısımda çatlak oluştu. Muayenede hafif kusur diye belirtildi. Kasko sonuna yakın ben de ilk defa değiştirme hakkımı kullanmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben daha önce ön camı degistirdim. Bostancı sanayide sigortanin anlasmali oldugu yerde. Benim talebim uzerine servisten orjinal logolu cam istediler ve iscilikten cok memnun kaldim. Firma ismini hatirlamiyorum ama Selim Usta diye numarasini kaydetmisim, dükkan sahibi sanırım. 0533 4150555. Sizin sigorta firmanizla calisiyor mu bi arayip sorun isterseniz. Benimki buyuk ihtimal Aksigortaydı.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camda zararlı güneş ışınlarını süzme özelliği varmı?Camcı bu özelliğin superblerde olmadığını söyledi,doğrumu?

Çevrimdışı melihcelik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Normal modellerde yok sanırım şu en pahalı olan isimli cisimli modelde var. Prestij paketi de dahil alta doğru paketlerde de yok. Ben cam filmi yaptırıyorum çok güzel oluyor. Ama marka cam filmi ve şeffafa yakın olan misal 3m ya da Llumar ın %80 ışık geçirgen filmleri olmalı.

Skoda kaskonuz varsa yetkili serviste orijinal cam sipariş ediliyor ve genelde anlaşmalı camcı gelip serviste camınızı değiştiriyor. Onun dışında Car glass gibi firmalarla anlaşmalı olur diğer kaskolar. Bunlarda da orijinal cam olmaz muadil olur ama Car glass da güzel montaj yapar kusur olmaz.

Misal ben orijinal camım Car glass da değişmesini tercih ederdim. Ama bu opsiyon genelde olmaz.

Belli bir cm e kadar olan çatlakları da onarırlar mini onarım kapsamında kaskodan asistans hizmetlerinden. Uzun süreli gider. Bu arada yaz kış dinlemez cam, pandemide yarım cm bile olmayan nokta çatlağım, araba kapalı garajdayken yürüdü bildiğiniz yarık çatlak oldu 10 cm. Ben değiştirmedim henüz, önde cam filmi pahalı, dayansın biraz daha.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çatlak yürüyecek diye bir kural yok. Belki 5-6 senedir aynı duran mercedes yıldızı şeklinde çatlak biliyorum ben. Antalya'nın güneşini de yedi, buz gibi havada da kullanıldı. Çatlakta milim oynama yok. Eğer çok göz önünde değilse, kasko bitmeye yakın yaptırılabilir. Ancak kasko'ya tramer olarak işleniyor bu bilginiz olsun. Daha önce işlenmiyordu, artık işleniyormuş. Bende camdaki çiziklerden dolayı değiştireyim mi diye soruştururken öğrendim.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Son doluda (geçen hafta), ön cam çatladı ve tesbite göre 29 göçük oluşmuş... Servise götürdüm ve tesbit yapıldı... Kasko sigortam Eureko... Sigorta poliçesini yenilerken meğer cama %20 muafiyet getirilmiş. Sanırım tüm sigortalarin ortak aldigi bir karar... (Bunu teyid etmek lazım...). Ya sigortanın anlaşmalı servisinde yapılacak, ya da %20 farkı sen ödüyorsun... Bu konu göçükler için de gecerli... Yani sigortanın anlaştığı serviste yaptırmanız gerekiyor. Bildiginiz gibi, arac ustundeki orijinal cam Saint-Gobain/Fransiz uretimi. Ancak, sigortanın servislerinde orijinal değil de hep muadil yerli cam var. Israr edince, Erya Skoda servisle sigorta anlaştı ve hem cam, hem de göçükler serviste değişti ve giderildi...
Herkese, özellikle cam'daki muafiyet konusuna sigorta policelerinde dikkat etmelerini ve gözden geçirmelerini öneririm.
Herkese hasarsız kazasiz keyifli sürüşler...
Sevgiler

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Engin Tunçay

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;658316
Son doluda (geçen hafta), ön cam çatladı ve tesbite göre 29 göçük oluşmuş... Servise götürdüm ve tesbit yapıldı... Kasko sigortam Eureko... Sigorta poliçesini yenilerken meğer cama %20 muafiyet getirilmiş. Sanırım tüm sigortalarin ortak aldigi bir karar... (Bunu teyid etmek lazım...). Ya sigortanın anlaşmalı servisinde yapılacak, ya da %20 farkı sen ödüyorsun... Bu konu göçükler için de gecerli... Yani sigortanın anlaştığı serviste yaptırmanız gerekiyor. Bildiginiz gibi, arac ustundeki orijinal cam Saint-Gobain/Fransiz uretimi. Ancak, sigortanın servislerinde orijinal değil de hep muadil yerli cam var. Israr edince, Erya Skoda servisle sigorta anlaştı ve hem cam, hem de göçükler serviste değişti ve giderildi...
Herkese, özellikle cam'daki muafiyet konusuna sigorta policelerinde dikkat etmelerini ve gözden geçirmelerini öneririm.
Herkese hasarsız kazasiz keyifli sürüşler...
Sevgiler

Çok geçmiş olsun,cam firmasıyla görüştüm,poliçemin hangi sigorta olduğunu sordu,söyleyince anlaşmaları olduğunu hiç ücret talep etmeden değişimin olacağını belittiler.Bende değişim için randevu aldım

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Kardeşim, sana da geçmiş olsun... Burada önemli olan yerli uretim cam degil de, orijinal cam takılması... Takılacak olan orijinal ise mesele yok...
Sevgiler

Engin Tunçay