škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin kokusu...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar;
Benim arabamın sıkıntısı egzostaki çiğ benzin kokusunun arabanın içine girmesi.
En son egzos muayenesi için gittim. Geçemedi. Usta da egzosçuya götürüp. Geçmesi için emanet bir egzos takıp geçirmiş. Sonra da eskiyi gene yerine taktırmış. Ama sanki o olaydan sonra benzin kokusu içeriye doluyor. Hele ilk çalıştırmamda sanki egzos içeriye basıyor dumanı.
Bir de giderken bişey yok. Fakat stop edip tekrar arabaya bindiğimde içerisi çok ağır benzin kokmuş oluyor. Sanki havalandırmadan geliyor gibi. Motorda bir benzin kaçağı var da o koku içeriye doluyor gibi.
Böyle aşırı bir benzin kokusuna mağaruz kalan var mı araç içerisinde acaba?
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sorun giderildi. Hava filtresinin altındaki benzin pompasıydı herhalde ona ufak benzin hortumunda nemlenme vardı. Kelepçe in olduğu yerden sızdırıyordu. Usta fazlalığı var diye 5 cm kesip yeniden taktı yerine ve sorun giderildi.
Hayırlı günler

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı tip sorun bende de var. Benimki TDI motor.Arabanın içine girmesede camı açtığım zaman park halinde kokuyu alabiliyorum. Bir ara baktırmam gerekiyor. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: varadin;657383
Selam arkadaşlar;
Benim arabamın sıkıntısı egzostaki çiğ benzin kokusunun arabanın içine girmesi.
En son egzos muayenesi için gittim. Geçemedi. Usta da egzosçuya götürüp. Geçmesi için emanet bir egzos takıp geçirmiş. Sonra da eskiyi gene yerine taktırmış. Ama sanki o olaydan sonra benzin kokusu içeriye doluyor. Hele ilk çalıştırmamda sanki egzos içeriye basıyor dumanı.
Bir de giderken bişey yok. Fakat stop edip tekrar arabaya bindiğimde içerisi çok ağır benzin kokmuş oluyor. Sanki havalandırmadan geliyor gibi. Motorda bir benzin kaçağı var da o koku içeriye doluyor gibi.
Böyle aşırı bir benzin kokusuna mağaruz kalan var mı araç içerisinde acaba?
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Yanlış anladıysam kusura bakmayın da.
Aynı havayı, aynı doğayı kullanıyoruz. Bu kadar kolay yazmanız gerçekten yorumsuz...

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;657508
Yanlış anladıysam kusura bakmayın da.
Aynı havayı, aynı doğayı kullanıyoruz. Bu kadar kolay yazmanız gerçekten yorumsuz...

Bence o kadar sıkıntı değil. Ben de istemem normlara aykırı olsun ama olmuyor. Daha iki sene evvel yeni katalitik konvertör vb. Hepsini değiştirttim ama 2 sene sonunda yine geçemedik. Her iki sene de bir 2000 lira verirsek nice olur halimiz.
Bir de bizim arabalar diğer tır ve kamyonların yanında hiçbirşey.
Saygılarımla