škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sanziman yagi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;657621
Levent ben yağı kendim değiştirdim :), Kerim ustanın yanına sadece ziyarete gitmiştim herhangi bir işlem yaptırmadım ama kısmetse bu hafta sonu yine Çorlu'ye gelme planım var müsait olursan görüşelim.
Pardon ya, ben yanlış hatırlamışım. :D

Yanlız acayıp takmış durumdayım bu dsg yağ değişim işine, kafayı yedim. :(

Bunlar hep "dsg şanzımanım bozulursa ayvayı yerim" fobisinden kaynaklı. :uve:

Bu hafta düğünümüz var. Zaman denk gelirse, kısmet olursa görüşmek isterim ama. Sen hangi gün geleceksin ve hangi bölgede olursun, yine Bonbon tarafında mı olacaksın?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657626
Pardon ya, ben yanlış hatırlamışım. :D

Yanlız acayıp takmış durumdayım bu dsg yağ değişim işine, kafayı yedim. :(

Bunlar hep "dsg şanzımanım bozulursa ayvayı yerim" fobisinden kaynaklı. :uve:

Bu hafta düğünümüz var. Zaman denk gelirse, kısmet olursa görüşmek isterim ama. Sen hangi gün geleceksin ve hangi bölgede olursun, yine Bonbon tarafında mı olacaksın?

Gelin Çorlu ya değiştirelim bi akşam Dsg nin yağını. Kafanız rahat etsin. ;)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackadder59;657630
Gelin Çorlu ya değiştirelim bi akşam Dsg nin yağını. Kafanız rahat etsin. ;)
:)Bi zaman bulabilsem ben..... zaten mangalda mısırı da kaçırdık... :D

Benim dsg yağı 20 binde değişmiş, serviste garantiden (12'2017). bakım faturasında öyle yazıyor. Bana bilgi verilmedi o zaman.

Şu anda araç 35binde ve nadir de olsa sıkışık trafikte titremeler oluyor dsg'de.

Ben de ön hazırlık yapıyorum dsg yağ değişimi için. İşi garantiye almak için, 20-25k geçtikçe değiştirteceğim yağı.
Bir çok yabancı forumdaki yorumlarda, dsg yağ değişiminin kesinlikle faydalı olduğunu kaanaatleri ve tecrübeleri var. :gaz:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657635
:)Bi zaman bulabilsem ben..... zaten mangalda mısırı da kaçırdık... :D

Benim dsg yağı 20 binde değişmiş, serviste garantiden (12'2017). bakım faturasında öyle yazıyor. Bana bilgi verilmedi o zaman.

Şu anda araç 35binde ve nadir de olsa sıkışık trafikte titremeler oluyor dsg'de.

Ben de ön hazırlık yapıyorum dsg yağ değişimi için. İşi garantiye almak için, 20-25k geçtikçe değiştirteceğim yağı.
Bir çok yabancı forumdaki yorumlarda, dsg yağ değişiminin kesinlikle faydalı olduğunu kaanaatleri ve tecrübeleri var. :gaz:

Şanzıman yağı dışında Mekatronik yağı da değişmesi gerekiyor. Değişim periyotu 40 bin veya 4 yılda bir olmalı.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;657651
Şanzıman yağı dışında Mekatronik yağı da değişmesi gerekiyor. Değişim periyotu 40 bin veya 4 yılda bir olmalı.

Yönlendirme için teşekkürler Mehmet. :)
Kenara yazdım. Sağ ol.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan  abi gerekeni söylemiş ben bisi eklemeyeceğim 120bin km de iseniz bakımı seven biri iseniz değiştirin derim motul dsg şanzıman yağını da öneririm ve çok mal usta var ortada konuşması seni şüphelendiriyorsa orda yaptırma pişman olma en kötü 200 250 km de kesinlikle değiştirmenizi öneriyorum