škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2020 Temmuz güncel 60.000 Bakım Fiyatları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blue Rapid;657679
Skoda yetkili servis haricinde bir yere bakım yaptırırsanız garanti olayı biter, yanlış bilgi veriyorsunuz, daha sonra bir arıza meydana geldiğinde yetkili servise gittiğinizde sistemlerinde bakım eksik olması nedeniyle garanti kapsamında işlem yapmazlar.
Türkiye şartlarında garanti devamı için markanın yetkili servisi şartı var, başka ülkede yaşıyorsanız şartlar farklıysa bilemiyorum.

Evet doğrusu bu diye biliyorum

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün (Bayburt’ta yaşıyorum) Trabzon CKR yetkili servisini 60000 bakımı için aradım 1900 fiyat verdiler indirimli 1400 (buji dahil) küsürlü bir şey dediler. Aracım 2015 model bugüne kadar hep yetkili serviste yaptırdım fakat bugün serviste yaptırsam dahi iyi niyet kapsamı dışında olduğumu öğrendim. İyi niyet garantisinin de süresi varmış. O yüzden artık serviste bakım yaptırmanın bir mantığı kalmadığı düşüncesindeyim. Servise gidip gelmenin de en az 150-200 maliyeti olacak. 60000 de değişmesi gereken önemli şeyler neler ? Mesala buji değişmek zorunda mıyım? Size zahmet yazarsanız sevirim

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;657733
Bugün (Bayburt’ta yaşıyorum) Trabzon CKR yetkili servisini 60000 bakımı için aradım 1900 fiyat verdiler indirimli 1400 (buji dahil) küsürlü bir şey dediler. Aracım 2015 model bugüne kadar hep yetkili serviste yaptırdım fakat bugün serviste yaptırsam dahi iyi niyet kapsamı dışında olduğumu öğrendim. İyi niyet garantisinin de süresi varmış. O yüzden artık serviste bakım yaptırmanın bir mantığı kalmadığı düşüncesindeyim. Servise gidip gelmenin de en az 150-200 maliyeti olacak. 60000 de değişmesi gereken önemli şeyler neler ? Mesala buji değişmek zorunda mıyım? Size zahmet yazarsanız sevirim

Standart yağ/ filtre bakımına ek, bujiler, balata kontrolü gerekliyse değişimi, aracınız Dsg ise şanzıman yağ ve filtresinin değişimi.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 model 75.000 km bakım için 1.050 tl indirimli fiyatı

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;657742
2016 model 75.000 km bakım için 1.050 tl indirimli fiyatı

Standart yağ ve filtre bakımı. Dışarıda 500 Tl.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackadder59;657746
Standart yağ ve filtre bakımı. Dışarıda 500 Tl.

Yağ zaten dışarıda bulabiliyoruz ama özellikle hava ve yp filitresi orjinal olaun derim piyasay ürünü içim sinmez bu ürünlere motoru bitirebilcek ürünler olduğundan sende bir defa bakım yaptıryorum dışarıdan fiyat aldım servise 1.050 tl dediğine 1.000 tl dedi sen olsan nereye yaptırırdın ayrıca satarken de servis bakımlı araçı daha kolay ve daha pahalıya satarsın

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;657774
Yağ zaten dışarıda bulabiliyoruz ama özellikle hava ve yp filitresi orjinal olaun derim piyasay ürünü içim sinmez bu ürünlere motoru bitirebilcek ürünler olduğundan sende bir defa bakım yaptıryorum dışarıdan fiyat aldım servise 1.050 tl dediğine 1.000 tl dedi sen olsan nereye yaptırırdın ayrıca satarken de servis bakımlı araçı daha kolay ve daha pahalıya satarsın

Güvenilir bilindik bir ustaya yaptırırsanız, filtrelerin orjinalliğinde sorun yaşanmaz. 3 sene Leon kullandım, 1 senedir de SuperB kullanıyorum. En az 4 bakım yaptırdım. Aralarında ağır bakım da dahil. Tüm bakımları özelde yaptırdım. Ne araçları kullanırken, nede araç satarken hiç sorun yaşamadım çok şükür. Güvenilir, bilindik bir özel servisi her zaman yetkili servislere tercih ederim.

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
01.01.2007 Tarihinde yüyürlüğe giren 2005/4 Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği, otomobil distribütörlüğü ve yetkili servis anlaşmaları alanında yeni hukuki çerçeveyi oluşturmaktadır. Satış sonrası faaliyetlerine ilişkin önemli hükümlerde içermekte olan bu yeni uygulamanın aacı satış sonrası servis işlemlerinde daha fazla rekabet yaratmak ve bunu otomobil yedek parça tedarik piyasasına yansıtmaktır. Yasa böylelikle otomobil sahiplerinin otomobillerini istedikleri tamircide ve rekabete tabi fiyatlarla bakım ve tamir hakkını korumayı amaçlamaktadır.
TSE-HYB TS12047 nolu hizmet yeterlilik belgesine sahip olması gerekmekte veya x marka araç distribütörü veya imalatçısının yetkili servisinde bakım yaptırabilirsiniz yasa buna imkan tanımaktadır

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İyi güzel bi açıklama ama gel gelelim bunu bayiler ne derece kabul eder. Yine binbir bahane ile iyi niyet garantisi dışına çıkarmak için uğraşırlar

Çevrimdışı mssolak

• Meraklı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ülkemizde insanlar, zorla aldıkları araçları ile ilgili olarak kafaları rahat etsin isterler. Kanunda var dava açabilirsin hakkınız tabi bunları duymak istemem açıkçası ben. Hayat mücadelesinde fazlasıyla sorunla uğraşıyoruz.

Çevrimdışı mssolak

• Meraklı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.0 tsi Dsg style aracımın 60 bin km bakımı için Osmaniye Aykan a geldim. Bakım + Buji + Fren hidrolik yağı değişimi için 1650TL fiyat verdiler. Ekstra birşey de çıkmadı bakımını tamamladım arabamın.
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2020, 21:16:06 Gönderen: mssolak »

Çevrimdışı Demir34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bursada 3.yil bakımı fren hidroligi dahil 1250 1300 maşallah fiyatlara bak

Çevrimdışı mssolak

• Meraklı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;658067
Balataları kontrol ettiler mi?

Evet Balata kontrolü yapılmış, 39 nokta bakım cetvellerini hızlıca inceleme fırsatı buldum. Normal kullanımda devam edilirse bir sonraki bakıma kadar gidebileceğini belirttiler.

Çevrimdışı mssolak

• Meraklı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Demir34;658072
Bursada 3.yil bakımı fren hidroligi dahil 1250 1300 maşallah fiyatlara bak

Buji eklenince bizim fiyatlardan bile yukarıya çıkacaktır. KDV hariç 314 tl üç buji fiyatı çünkü.