škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb ilk çalışmada gaz yememe sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaselm2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba. 1 ay kadar önce 2016 model 1.6 dsg bir superb aldım. aldığım aracın kavrama seti 10.000 km önce serviste yenilenmiş. aracı ilk çalıştırdığımda beklemeden vitesi d konumuna alıp gaz verdiğimde araç kalkmıyor, gaz yemiyor gibi çok gazda verilmiyor.. bir iki saniye bekleyip gaz verince normal şekilde hareket ediyor. bu devamlı olmuyor ara da yapıyor arada yapmıyor. sebebi ne olabilir acaba. başına gelen oldu mu arkadaşlar

Çevrimdışı kaselm2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam bahetttiğiniz gibi sıfırladım. sürüş olarak baya etkisi oldu gibi, yalnız problemim halen devam ediyom :)

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlısı olsun öncelikle. Büyük ihtimalle aracı çalıştırdığınız gibi çok hızlı şekilde, frene tam basmadan D ye alıyorsunuz. Bu durumda aracın hareket etmemesi normal bir durum. Araç çalıştırdığınızda birkaç sn ye frene tam basıp sonra D ye alıp hareket ederseniz sorun kalkmayacaktır.

Çevrimdışı kaselm2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlısı olsun öncelikle. Büyük ihtimalle aracı çalıştırdığınız gibi çok hızlı şekilde, frene tam basmadan D ye alıyorsunuz. Bu durumda aracın hareket etmemesi normal bir durum. Araç çalıştırdığınızda birkaç sn ye frene tam basıp sonra D ye alıp hareket ederseniz sorun kalkmayacaktır.

aynen bahsettiğiniz gibi yapıyorum :) fluenceten buna geçince alışamadım sanırım

Çevrimdışı Omer Yildiizz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bu birkaç kez başıma geldi ama artık olmuyor. Hala bu problemin var mı?

Çevrimdışı kaselm2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bu birkaç kez başıma geldi ama artık olmuyor. Hala bu problemin var mı?

evet halen devam ediyor ama her zaman yapmıyor, misal 10 kez ilk çalıştırmanın 5 keresinde yapıyor 5 inde yapmıyor

Çevrimdışı mersan51

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunun mekatronik kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Basınç tüpünde meydana gelen kalıplar sebebiyle bu tip gecikmeler meydana geliyor. Servise başvurmanız faydalı olacaktır. Diğer türlü ilerleyen zamanlarda vitese geçmeme, yolda kalma vb. problemler yaşayabilirsiniz.

Çevrimdışı kaselm2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunun mekatronik kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Basınç tüpünde meydana gelen kalıplar sebebiyle bu tip gecikmeler meydana geliyor. Servise başvurmanız faydalı olacaktır. Diğer türlü ilerleyen zamanlarda vitese geçmeme, yolda kalma vb. problemler yaşayabilirsiniz.
servise götürmedim ama 1 hafta önce bir tamirciye danıştım benzer şeyler söyledi. masraflı bir durum mu acaba bilginiz var mı

Çevrimdışı mersan51

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fiyat konusunda bir bilgim yok ancak kilometrenizi dikkate alırsak kavrama değişeli uzun bir süre olmamış. Bu yüzden iyiniyet garantisi ve yaşa bağlı indirim kapsamında servisten fiyat alarak karar vermeniz daha doğru olur.

Çevrimdışı kaselm2

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fiyat konusunda bir bilgim yok ancak kilometrenizi dikkate alırsak kavrama değişeli uzun bir süre olmamış. Bu yüzden iyiniyet garantisi ve yaşa bağlı indirim kapsamında servisten fiyat alarak karar vermeniz daha doğru olur.
teşekkür ederim