škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Davşanı gıstırdılar :-)

Ziyaretçi · 51 · 12946

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bugün Ankarada 160 km yol gittim, olacağı varmış oldu. Konu açtığım için asla kızgın veya polise kırgın olduğum falan anlaşılmasın. Hak ettim yedim, hatta fazla fazla hak ettiğim bir şeydi zaten. İlk cezam ama bi kaç bin kez hız ihlali, bi kaç milyar kez ışık ihlali yapmışımdır.

Hatta polisimi seviyorum, teşekkür ediyorum kendilerine bana şu son günlerde nerede ise haftada 1000 km ye eriştiğim günlerde bana kendime çeki düzen verme fırsatı verdikleri için.

Yer Konya Yolu, Gölbaşı istikametine doğru Dikmen-Oran ayrımının hemen berisindeki alt geçidin oralar. Gölbaşına gidiyordum 5 yıldır göremediğimiz eski aile dostlarımız gelmiş onları almaya, birazda heyeca var tabi, yarmış gidiyorum sol şerit önce Allah'a sonra bana emanettir genelde buralarda :lol:

Radarı fark ettim, ama 160-170 ten ancak 114 km hıza kadar inebilmişim geçerken, görüntü kayıdım mevcut. Tam 114, 160-170 le girsem Xenonlar ve benim laptop satılıktı :++:

Hemen ileride tam şu mevkide yolu daraltmışlar, hooooop çek kenara işareti.

Durdum, daha memur abi gelmeden ruhsatı ehliyeti hazır ettim hani gözüne gireyim :++:

dedi ki; Hakan Bey biraz hızlı gitmişsiniz, dedim abi ne zaman bey olduk estagfurullah, daha neler hiç öyle adetlerimde yok ama dalmışım galiba ya, kaç ile girmişim acaba? :hanz::hanz::hanz:

-114 kadar. Koçum inan yapabileceğim bir şey yok görüntü kaydı var.

Dedim abi gerekeni yap.

Hasılı evraklarım ekip otosuna gider, üzgün, çökük suratlı ama yediği b.kun hayatı boyunca arkasında durmuş bir ifade ile evraklarımı aldım, yoluma devam...

diğer çevrilen 6 arabadaki tikican zibişler gibi ağzım gereksiz laf yapmıyor ve telefona sarılıp anıra anıra kimseyi falan arayıp kendimi Kral Hüseyin'in oğlu sandığım yoktu.

Bu yüzden bana acıyan memur yanaştı, öğrenci misin dedi? Dedim he... 15 gün içinde ödersen indirim olur dedi. Zaten biliyordum ama memurun beni sevdiğini ve yardım etmek istediğini düşündüğümden (çok sevse salardıda :hanz:) bilmiyormuş gibi yapıp yüreğine su serpilmiş bir ifade gösterdim.

Kala kala bir makbuz kaldı.

Sonuç: Efendi uslu gitmek lazım, başarabileceğimi sanmıyorum ama çalışacağım, sigarayı bırakmak gibi bir sendrom bu bende, legal sınır olan 70 ile giden arabanın acı çektiğini düşünüyor, içerden taaruza geçen afakanlara karşı koymak durumunda kalıyorum.

Öle basıp basıp babadan yediğim falan yok, normal öğrenci harçlığı ve KYK kredisi ile geçiniyorum, depo fulleyip altıma çeken bi peder yok yani, biraz para biriktirmiştim ve şubat kredisinide alıp ekleyip 6 senedir kullandığım telefonu değişecektim, kısmet değilmiş, bana ders olsun.

Zaten annem başta olmak üzere ev ahalisinden "oooh iyi olmuş" tepkileri aldım. Annem çok sevindi. Babam ne yapmayı düşündüğümü sordu, sen karışma temizlerim dedim. Heralde o yüzden dövmedi :lol: Yoksa üçü beşi kendisine tırıs hava ama bir ay aç gezeceğimi anlayınca gülümsedi. Yoksa hıçardı aazima.

Ama asıl koyanda, 30 yıllık şöförüm 1 cezam yok, 3 yıllık şöförsün çekmedik bela bırakmadın diye alay eden pederin lafları oldu. Ne diyelim, biraz kendime çeki düzen vereyim, asla ve asla vay efendim bu yolda bu araba 70 le mi gidermiş, yok efendim bütçe açıklarını kapamak için ceza var vs... tarzı dansözlüklere girmiyorum.

Yedik, öderiz sorun değil, dersi almak önemli.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce de demiştim ben abim basarız cezayı babam yer :D Babam devlete bu sene ~500 gayme verdi. Sürat mi istersiiin, kırmızı ışık mı istersiin :D

Geçmiş olsun. Olacağı varmış...

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Geçmiş olsun abi..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı Floydian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Hakan. Her işte hayır vardır de geç.

Bunu yapmasalar 1000lerce insanın canına mal olabilir. Birde böyle düşünmek lazım..
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2010, 04:12:41 Gönderen: Floydian »

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
oh olsun sana bize nispet yapıp 160-170 gidersin haa...:D
şaka bir yana geçmiş olsun davşanıım. umarım küpe olur...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun...

"Slow down for speed up"  :)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Canın sağolsun. Bende 74 km hızla radara yakalanmıştım. Aşağı yukarı 2 hafta sonra aynı yolun hız limitini 70 olarak değiştirdiler. Buna ne demeli?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ugur A.

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.
Küpelerini de güle güle kullan.:wnk:

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iğrenç bi espiri: olur böyle vakalar Türk polisi yakalar , geçmiş olsun.. ama ceza çok yazılmış daha alt limitlere çekilebilirdi..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsn hakancım. benim biladerde eskişehir içinde 60 ile radara girmişti :)

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun hakancım....
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]