škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651130
Style alt paketlerde bazılarında arka led lambalar var. Yalnız elegance gibi çift C şekilli değil tek C yanıyor. Style’de arkalar homojen kalın bir C şeklinde led. Makyajlı Octavia’da Style pakette farlar bi-xenon değil. Led. Diğerlerinde halojen far.
Bende 2015 elegance CR var arkalar C Led, önler Bi xenon, renkli ön bilgi paneli, bolero ses sistemi vb. var Style da bunlardan + olarak ne var acaba

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;651132
Bende 2015 elegance CR var arkalar C Led, önler Bi xenon, renkli ön bilgi paneli, bolero ses sistemi vb. var Style da bunlardan + olarak ne var acaba

2015 Elegance'ta opsiyonel olarak alınabilen spor direksiyon (alt kısmı düz olan) 2015 Style'de standart geliyor.

Arka kolçak bardaklığı Elegance'ta koltuk renginde ve dikey hizada iken, Style'de yatay hizada duruyor ve koltuk rengi fark etmeksizin siyah renkte.

Direksiyon kumandasında, sağ tuş takımında elegance'ta sesli kontrol tuşu var, style'de şerit takip asistanı tuşu var. (Bu özellik her style'de olmayabilir, elegance'ta da özelliği opsiyonel alanlarda aynı olacaktır).

Emin olamadığım tek şey ise smartlink 2015 style'de aktif geliyor galiba.

Standart style veya elegance alımlarında arada başka fark göremedim.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651133
2015 Elegance'ta opsiyonel olarak alınabilen spor direksiyon (alt kısmı düz olan) 2015 Style'de standart geliyor.

Arka kolçak bardaklığı Elegance'ta koltuk renginde ve dikey hizada iken, Style'de yatay hizada duruyor ve koltuk rengi fark etmeksizin siyah renkte.

Direksiyon kumandasında, sağ tuş takımında elegance'ta sesli kontrol tuşu var, style'de şerit takip asistanı tuşu var. (Bu özellik her style'de olmayabilir, elegance'ta da özelliği opsiyonel alanlarda aynı olacaktır).

Emin olamadığım tek şey ise smartlink 2015 style'de aktif geliyor galiba.

Standart style veya elegance alımlarında arada başka fark göremedim.
Evet spor direksiyon var ama şerit takip yok yerine sesli komut var, birde yorgunluk tespit sistemi var, ben en çok navigasyon olmasını isterdim ama maalesef yok, kıçı kırık clio da bile navigasyon var neyse cavap için teşekkür ederim..

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Clio'daki navigasyonu da ara ara güncelleme yayınlayıp düzeltiyorlar. Dosyasını araca atmanız gerekiyor. Navigasyon bence otomobillerde sıkıntılı. Neden derseniz, lüks segmentteki araçlarda bile harita güncellemesine yetişilebildiğini sanmıyorum. Bırakın Yandex ve Apple maps'i Google bile yetişemiyor. Kaldı ki Google çok büyük bir veri işleme kapasitesine sahip. Sayemizde nerede ne var her an kayıt ediyor ve güncelliyor.

Konunun ana sorusu olan sesle alakalı Octavia'nın olumsuz bir özelliğini atladık. Bagaj havuzu oldukça büyük ve stepnenin bulunduğu sacın üzerine izolasyon malzemesi yok. Bunun yerine bir tane keçeli bir tane de arkası bagaj havuzu özelliği gösteren çift katman bagaj altlığı yerleştirilmiş. İçeriye yansıyan gürültünün ciddi bölümünün kesilmesi (aslında fazla değil ancak biraz odyofil bir insansanız kafaya takarsınız) ancak buraya kaplanacak olan izolasyon ile olur. Tahminen 10-15 dB kesecektir.