škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sağ&sol dönüşlerde uğultu sorunu

abeetox · 24 · 16181

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor bağlantı kulaklarına baktırın. Dönüşte kasılmadan kaynaklı olabilir.

Çevrimdışı Ebkebk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aynı problem başıma geldi. Sorunu çözen var mi. Cevap verirseniz cok iyi olacak

Çevrimdışı egzersayz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar , siteye giriş yapmadığım için durumu yazmayı unutmuşum.Özet geçeyim ; Arkadaşlar 2017 Polo 1.0 DSG aracımda 2 senedir sağa dönüşlerde uğultu sorunum vardı.Aracımın uzatılmış garantisi varken 03/06/21 tarihinde 3. yıl bakımı için BURSA DOĞUŞ OTO'ya götürdüğümde durumu izah ettim.Almanya'ya yazı yazdıklarını herhangi bir güncelleme olmadığını söylediler.04/10/21 tarihinde Kör Nokta beyninde sorun çıktı garantiden değişimi yapıldı ve uğultu durumunu yine sordum herhangi bir gelişme olmadığını, aracı bu şekilde kullanabileceğimi hatta bazı araçlarda bu sesin olduğunu ama bir sorun olarak görülmediğini söylediler.26/07/22 tarihinde 4. yıl bakımına götürdüm sorunu tekrar söyledim bu seferde " teknikten bilgi beklenmektedir. " dediler.Doğuş Oto genel müdürlüğüne durumu ilettim,3 gün önce arandım önce porya bilyası dediler daha sonra şanzıman rulman vs dediler ve bu gündönüş yapıldı ve 12bin tl gibi bir rakam çıktı.Bakıma getirdiğim için vs vs işçilik alınmayacak parçalardan %30 indirim 5900 tl indirdiler.Almanya'ya şikayette bulunmayı düşünüyorum aracımın garantisi varken bir sorun yoktu garanti bittikten sonra böyle bir meblağ çıktı.Size tavsiyem aracınızın garantisi varsa bu işin peşini bırakmayın sorunu çözmek zorundalar.Araçtaki sesi ve hangi parçaların değişeceğini faturalandırdılar onu da ekliyorum bilgi sahibi olmanız adına.Değişecek parçalar aşağıda listelendi bana fazla geldiği için yaptırmadım.

https://img.ssyukle.com/image/tR5CZX

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle hem şirket merkezine hem de tüketici mahkemesine şikayette bulunun. Tüketici mahkemesi için sorun olmadığını söylemeleri yeterli olmayabilir. Nasıl ispatlanır bilmiyorum.
Zaten servis de bu konuda yazı vermezdi.

Garanti kapsamında sorun olmadığını söylemelerine rağmen para alacakları her şikayete müdahaleye hazırlar!

Çevrimdışı sollozzo13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlatayım. Aynı sorun bende de var. Yetkili servise götürdüm. Usta test sürüşü yaptı ve el freni mekanizmasıyla alakalı kronik bir sorun, arka balata diske sürtüyor dedi. 3 sene önce işçilik dahil 1.000 lira gibi bir fiyat verdiler. Usta böyle kullanabilirsin sorun olmaz dediği için yaptırmadım.

İki hafta önce yıllık bakımda arka fren balataları değişti ve son 2 haftadır gelen ses ciddi seviyede arttı.

Ses iki durumda ortaya çıkıyor:

1) Özellikle sağlı sollu geri manevra yapıp park yerine girerken çıkarken

2) Keskin virajlarda (örneğin bağlantı yolu) direksiyonu tam tura yakın çevirince

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sollozzo13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Disklerde tornalama gerektirecek yamulma olmasın?

düz giderken hiç ses gelmiyor. ozellikle rapidlerde ve fabialarda bu sorunla karsilasiyoruz demisti. aralik ayinda yetkili skoda servisinde yaptirmayi planliyorum. sonucu yazarim.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aynı sorun benim 2017 model 53 bindeki Octaviamda da var saga ve sola park halinde ya da çok düşük hızlarda en az 90 derecelik dönüşlerde oluyor.
Ses metal metali yüzeyden çok az basıncla sıyırırken gelen ses gibi. En dogru tanım içi yarı su dol bardağın ağız kısmını parmakla sıyırırken gelen bir uğultu sesi olur ya onun gibi bir uğultu.
Ses kesinlikle ön takımlarla alakalı. Çözen olursa duacısı olurum

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostlar yaşadığınız sorun ile alakalı Seat forumunda bir konu okumuştum uzun süre önce. Konuyu buldum, bi okuyun derim. İkinci sayfada sorunun sebebini açıklıyorlar, çok alakasız yerden çıkmış, tabii aynı ses ise.

http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/81728-saga-sola-donuslerde-ve-virajlarda-kisa-sureli-metalik-surtme-sesi.html