škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia alacağım yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhammet74

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese selam iyi akşamlar. arkadaşlar 2014 2016 arası sanruf lu km si 55 yada 60 bini geçmeyen araç almak istiyorum. aklımda bi kaç soru var. şanzıman dsg ilerleyen zamanlarda sorun çıkarır mı, octavia dan memnun kalırmıyım, tavsiye edebileceğiniz bi model varmı. lütfen kısa sürede destek verip yardımcı olursanız sevinirim. tşk ederim

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhammet74;646889
herkese selam iyi akşamlar. arkadaşlar 2014 2016 arası sanruf lu km si 55 yada 60 bini geçmeyen araç almak istiyorum. aklımda bi kaç soru var. şanzıman dsg ilerleyen zamanlarda sorun çıkarır mı, octavia dan memnun kalırmıyım, tavsiye edebileceğiniz bi model varmı. lütfen kısa sürede destek verip yardımcı olursanız sevinirim. tşk ederim
Sanziman biraz şans birazda kullanmaya bağlı bişey olur yada olamaz diyemem tamamen kullanmaya bağlı skoda octavia alırken neye dikkat ediyorsunuz arabada ne özellik istiyorsunuz öncelikle bunu kafanızda olusturmaniz lazım arabada pek özellik ariyormusunuz örneğin koltuk ısıtma veya güneş te ışık bunlar başka markaların bi çoğunda var ama skodalarda octavia style paket bile alsan malesef yok

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2014 Oktavya: 2015 subattan beri kullanıyorum . Çok memnunum. tek şikayet servisDSG hata vermedi daha .Ama bir gün mutlaka olacak sonuçta

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muhammet74;646889

2015-2016 düz vites 1,2 tsi optimal bulursanız kaçırmayın,hem kafanız rahat eder dsg vs olmaz :)

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg valla benden daha iyi vites degistiriyor. Dsg yi kullanan bilir. Arac tamamen durmadan R veya D yapmamak gerek acele etmemeli. Sert aliskanlik haline getirilmis kullanim zarar veriyor kanimca. Dsg cok akilli konforlu bunun yaninda narin bir yapi, okadar hassas olmasa bukadar basarili bir AT olmazdi bence. Daha dogrusu SAT.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;646938
Dsg valla benden daha iyi vites degistiriyor. Dsg yi kullanan bilir. Arac tamamen durmadan R veya D yapmamak gerek acele etmemeli. Sert aliskanlik haline getirilmis kullanim zarar veriyor kanimca. Dsg cok akilli konforlu bunun yaninda narin bir yapi, okadar hassas olmasa bukadar basarili bir AT olmazdi bence. Daha dogrusu SAT.

Araç tamamen durmadan R tamam da D alabilirsiniz ben durmama yakın ve ya ışıklara yaklaşırken dururken sürekli N alırım 30 km üstündeki hızlarda bile D alabilirsiniz bununla ilgili ekranda yeşil ayak işareti varsa yanıyorsa D geçmez zaten bu ışığın anlamı frene basın demektir ama bu da sürekli olmaz yeşil ışık söndüğünde ilerlerken hızınız ne olursa olsun D alabilirsiniz. Ben sürekli N pozisyonunda kullanırım 5 yıldır DSG ile en ufak sorunum yok durmanıza yakın uzun bir mesafe de olsa N alın durma esnasında yarım frenleme yaptığınızda aracı yarım debriyaj konumuna düşürürsünüz ama N aldığınızda fren pedalı ile istediğiniz gibi oynarsınız durmanız daha yumuşak olur durmanıza uzun bir mesafede olsa N alın bırakın araç boşta salınsın durmaktan vazgeçtiğinizde ve ya trafik açıldığında D alın devam edin.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı OrhanDemirden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 Octavia 1.6 TDI DSG Elegance CR sahibiyim. 65.000 KM yaptım en ufak bir problem yaşamadım ve yaşayacağımı düşünmüyorum çünkü ailemizde 2 adet DSG araç var diğer aracı sürekli olarak kullanıyorum ve DSG kendisini bariz belli ediyor. Nasıl derseniz ara sokakta giderken vites küçültüp büyüttüğünde bazen bozuk para sesi gelir gibi sesler geliyor. Direksiyonu tam sağ veya tam sol yapıp bir yere girerken hafif titremeler oluyor, diğer araçlarda bunu hissediyorum ama kendi aracımda bunlar olmuyor. Anlık sesler olduğu için sürekli kullanıcısı dışında pek anlayabilen olmuyor bu sesleri. Tavsiye konusuna gelmeden önce işim gereği her ay en az 3,4 defa kullandığım araçları yazmak isterim.
2013 BMW 520D
2015 AUDI A3 TDİ DSG
2017 Mercedes CLAD
2011 Mercedes C180
2014 Wv CC 1.4 TSI DSG (Bir önceki aracım)

Wv CC dahil kullanmış olduğum diğer araçlar evet Octavia dan kesinlikle farklı araçlar ama ben Octavianın verdiği rahatlığı ve huzuru diğerlerinden alamıyorum. Rahat ve çok seri bir araç. Kesinlikle tavsiye ederim.