škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dsg Frene basinca TRRRRR ses çikarmasi

Rache · 29 · 8758

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Aracımı osmaniye aykan servise bırakmıştım. bakımları yapıldı. fakat fren pedalından gelen o ses için hiçbiRŞEY yapmamışlar. araba orda 5 gün kaldı. telefonda aradığımda sesi duymadıklarını söylüyorlardı bana. Bende inandım.aracı teslim almaya gittim. yanımda servis yetkili geldi. aracı çalıştırdım frene bastığımda yine o ses gelmeye başladı. beyefendi bakın ses hala devam ediyor dedim.Ses daha önceden nasıl duyulmuyor dedi. Allah allah dedi ilginç servisimizde 2 tane daha skoda superb arac var onlara bi bakalım dedi. gittik beraber baktık ve  ikisindede o ses yoktu. Ben bunu kabul etmiyorum öğle dedim. o zaman şöyle bişey yapalım dedi. benle ilgilenen kişi video çekti pazartesi günü istanbula gidecem, orda bu sorunu gösterecem ve en geç salı günü size geri dönüş sağlıyacam dedi. bende kabul ettim. salı oldu kimse aramadı. çarşamba ben aradım toplantıda oldugu söylendi geri dönüş sağlicaz dediler bana. kimse dönmedi perşembe aradım 10 dk sonra size geri dönüş sağlayacaz dediler gün bitti kimse aramadı. cuma oldu bu sefer patladım. benle ilgilenen erdal beyi bağlayın dedim şuanda adanada dediler. ben delirdim. siz ne yapmaya calısıyorsunuz dedim. biz burda aptalmıyız salak yerine koyuyuorsunuz bizi dedim. kaç gündür arıyorum ne siz nede o adam geri dönüş sağlamadınız dedim. böyle terbiyesizlik ne gördüm ne duydum dedim. kendi aramıyorsa size bilgi versin siz bana durumu acıklayın oda yok. gerekli bütün yerlere sizi şikayet edeceğim dedim. kadın ordan siz bizi tehdit ettiğinizin farkındamısınız dedi. bu tehdit değil en doğal hakkım dedim. senin olayı toparlayacagın yerde hala kendini üste tutmaya çabalıyorsun dedim. başka birşey yoksa kapatmak zorundayım  gibi şeyler dedi. kapat dedim. hemen doğuş otomotivi aradım. durumu anlattım. size geri dönüş sağlıyacağım dedi. biraz bize zaman verin dedi. bugünde osmaniyeden arıyorlar hicbişey olmamış gibi bu sesi istanbuldaki ekiplere dinletmişler ve skodada olan bir ses oldugunu söylüyorrlar herhangi bir sıkıntı yokmuş. ama siz aracınızı osmaniyeye getirin burada fren testine geçirecez aracı dediler. sizde 2 araç ve antakyada 4 araç denedim hicbirinde bu sorun yok dedim ne demek hiçbişeyi yok aracın bunu nasıl söyleyebilirler dedim. o zaman yüce otomotivi arayım sizi istanbula davet etsnler orada görün dedi.Böyle bir servise nasıl güvenipte aracımı verdim anlamış değilim. yazzıklar olsun.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13961]Rache[/MENTION]

Gerçekten büyük geçmiş olsun size tavsiyem kesinlikle başka bir servise gitmeniz çok sabırlı bile davranmissiniz ancak bir atanın 2 çocuğundan bile biri alim biri zalim olabiliyor demem o ki başka bir servis sizinle çok daha ilgili ve soruna çözüm arama yönünde ilgilenebilir.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=13961]Rache[/MENTION] Yaşadığınız problemden inşallah kurtulmanız temennisiyle başlamak istiyorum.
Süreçte gerçekten çok sabırlı davranmışsınız bunu yanlarına bırakmayın diye düşünüyorum en kötü ihtimalle şikayet sitesine o servisi şikayet edin herkes görsün orada rezil olsunlar kimi firmalar orada şikayeti görmek istemiyor kaldırılmasını istiyorlar çözüm sunduktan sonra. Bu süreç ile ilgili tüketici hakem heyetine başvuru yapılabiliyor mu acaba onu da merak ettim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;646921
...DSG'li araç frene basmadan çalışmaz. İlk kez duydum...
Bizimkisi niye çalışıyor o halde İrfan Bey?:hih:
Alıntı yapılan: Rache;646922
https://www.youtube.com/watch?v=SLSWx-_EBYI&feature=share
videoyu yükledim burdan sese bakabilirsiniz arkadaşlar. motor ısındığında belli bir km gidildiğinde araç durmuşken bu ses gelmiyor. sadece araç ilk çalışmada yürümeden bu sesi çıkarıyor.
Videoyu cep telefonumdan izledim ancak frene basınca gelen bir tırrr sesi duyamadım ben. Acaba TDI' ın sesiyle mi karışıyor ki?:hmm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;648096
Bizimkisi niye çalışıyor o halde İrfan Bey?:hih:

Fabia, Golf, Karoq çalışmıyor, SEAT bozuk demek ki :dede:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;648097

Benim Yeti de frene basmadan çalışıyor o da bozuk galiba :D. S&S özelliği olanlar frene basmadan çalışmıyor benimkinde yok mesela.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Yeti'm de arabaya binmeye bile gerek olmadan parkta, el freni çekikken kontağı çevirince çalışır. Fren olayı S&S lerde var sanırsam.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2011 model DSG Fabia aracım pedala basmadan çalışmazdı. Modele, yıla göre çeşit yapıyor Skoda :) S/S yoktu üstelik

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;648113
2011 model DSG Fabia aracım pedala basmadan çalışmazdı. Modele, yıla göre çeşit yapıyor Skoda :) S/S yoktu üstelik

Olabilir. ECU yazılımı ile alakalı olabilir.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karoq, şoför kapısı açıkken gitmiyor bile  :D

Bazen kapıyı açıp yanaşırken sağı solu göreyim diyorum, kapı açılınca elektronik park freni devreye giriyor, gaz versen de indirmiyor. Anca manuel yaparsan oluyor

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;648097
Servise sordum, bozuk değil dediler.
Alıntı yapılan: lrfan;648113
O Fabia bozukmuştu demek ki.:hih:
Alıntı yapılan: lrfan;648116
Karoq, şoför kapısı açıkken gitmiyor bile  :D

Bazen kapıyı açıp yanaşırken sağı solu göreyim diyorum, kapı açılınca elektronik park freni devreye giriyor, gaz versen de indirmiyor. Anca manuel yaparsan oluyor
Ceyranlı elfrenine hayır.:bnn:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;648512

Ceyranlı elfrenine hayır.:bnn:

Kara düzen en güzeliydi :dede:

Çevrimdışı uyarsukru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;647301
Arkadaşlar tekrardan merhaba. Aracımı osmaniye aykan servise bırakmıştım. bakımları yapıldı. fakat fren pedalından gelen o ses için hiçbiRŞEY yapmamışlar. araba orda 5 gün kaldı. telefonda aradığımda sesi duymadıklarını söylüyorlardı bana. Bende inandım.aracı teslim almaya gittim. yanımda servis yetkili geldi. aracı çalıştırdım frene bastığımda yine o ses gelmeye başladı. beyefendi bakın ses hala devam ediyor dedim.Ses daha önceden nasıl duyulmuyor dedi. Allah allah dedi ilginç servisimizde 2 tane daha skoda superb arac var onlara bi bakalım dedi. gittik beraber baktık ve  ikisindede o ses yoktu. Ben bunu kabul etmiyorum öğle dedim. o zaman şöyle bişey yapalım dedi. benle ilgilenen kişi video çekti pazartesi günü istanbula gidecem, orda bu sorunu gösterecem ve en geç salı günü size geri dönüş sağlıyacam dedi. bende kabul ettim. salı oldu kimse aramadı. çarşamba ben aradım toplantıda oldugu söylendi geri dönüş sağlicaz dediler bana. kimse dönmedi perşembe aradım 10 dk sonra size geri dönüş sağlayacaz dediler gün bitti kimse aramadı. cuma oldu bu sefer patladım. benle ilgilenen erdal beyi bağlayın dedim şuanda adanada dediler. ben delirdim. siz ne yapmaya calısıyorsunuz dedim. biz burda aptalmıyız salak yerine koyuyuorsunuz bizi dedim. kaç gündür arıyorum ne siz nede o adam geri dönüş sağlamadınız dedim. böyle terbiyesizlik ne gördüm ne duydum dedim. kendi aramıyorsa size bilgi versin siz bana durumu acıklayın oda yok. gerekli bütün yerlere sizi şikayet edeceğim dedim. kadın ordan siz bizi tehdit ettiğinizin farkındamısınız dedi. bu tehdit değil en doğal hakkım dedim. senin olayı toparlayacagın yerde hala kendini üste tutmaya çabalıyorsun dedim. başka birşey yoksa kapatmak zorundayım  gibi şeyler dedi. kapat dedim. hemen doğuş otomotivi aradım. durumu anlattım. size geri dönüş sağlıyacağım dedi. biraz bize zaman verin dedi. bugünde osmaniyeden arıyorlar hicbişey olmamış gibi bu sesi istanbuldaki ekiplere dinletmişler ve skodada olan bir ses oldugunu söylüyorrlar herhangi bir sıkıntı yokmuş. ama siz aracınızı osmaniyeye getirin burada fren testine geçirecez aracı dediler. sizde 2 araç ve antakyada 4 araç denedim hicbirinde bu sorun yok dedim ne demek hiçbişeyi yok aracın bunu nasıl söyleyebilirler dedim. o zaman yüce otomotivi arayım sizi istanbula davet etsnler orada görün dedi.Böyle bir servise nasıl güvenipte aracımı verdim anlamış değilim. yazzıklar olsun.

Hocam merhaba, sorunuza çözüm bulabildiniz mi? Ben octavia aracımı satıp 2012 seat leon 1.6 tdi dsg aldım. Son bir haftadır arada aynen bu şekilde dudurken frene bastığımda bu tırrrr sesi geliyor. Ayağımı frenden çekince kesiliyor. Bazen hiç ses gelmiyor. Çözüm bulduysanız paylaşabilir misiniz?

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam normalmiş 2 servste bişey yok dedi başka araclarda gösterdiler şansa ikisindede aynı sorun vardı hatta daha beteri vardı