škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kar yağışından sonra motorun içinden gelen tak tak sesleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Korhan06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mrb. Değerli forum üyeleri
    Dün akşam, Ankara'ya tipi tarzında kar yağmıştı. Sabah fırça ile arabanın üstünü, kaput ve bagaj üstündeki karları temizleyerek büyük oranda giderdim. Ancak malumları olduğu üzere yağan ilk kar eriyip buza çektiği için ön panelde (ızgaralarda, ön plaka üstü) ve ön sileceklerin altında değişen büyüklükte buz parçaları vardı, özellikle temizlemedim, zaten çok zor temizlenirdi kalıp gibi buz kilesi.
    Arabayı çalıştırıp 7-8 km gittikten sonra ön taraftan, sanki motorun içinden kısa aralıklarla 4 kere TAK-TAK-TAK-TAK diye ses duydum. Sanki kaputa elle yumruk vuruluyormuş gibi yüksek ve tok bir sesti. Anayolda olduğum için 1 km sonra arabayı durdurup lastikleri kontrol ettim patlama vs. yoktu. Aracın altına veya tamburlara pet şişe vs girmemişti. Sonra kaputu açıp motora bakıp dinledim. Anormallik yoktu. Sileceklerin altındaki buzlar duruyordu. Yani hızın etkisiyle kurtulup kaputa ya da tavana uçmamışlardı. 2 km. daha sorunsuz gidip park ettim. 1-2 saat sonra işim bitti. Aracı çalıştırıp eve döndüm. Göstergeler normaldi.
       Benim  tahminime göre ızgaralardan giren buz parçaları fanın pervanelerine filan değip parçalandı. Yarın servise götüreceğim. Sizce bu durumun sebepleri ne olabilir? Bilmediğimiz bir durum var mıdır? Aracın moturuna fanına yahut başka kısımlarına zarar filan gelmiş midir? Görüş, öneri ve yorumlarınızı bekler şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
O tarz bir sesle kışın soğuktan motora sığınan bir kedi kayışlara dalmıştı motor kısmında, neyse ki kediye bir şey olmamıştı