škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia ve Sirali Sistem

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat.ugur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar, malum benzin fiyatlari artti octavia'nin yakisi ortada. 2 yili devirdik artik ve tup taktirmayi dusunuyorum. Henuz arastirma yapmadim ilk once sizlerin tavsiyelerini almak istiyorum, Marka/model/performans/memnuniyet/fiyat vs bilgiler hakkinda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Tesekkurler.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2010, 14:04:06 Gönderen: murat.ugur »
-

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim octavia da lovato var bi sorun yasamadık.bir tanıdıgımız landi renzo taktırmış.anllatıgına göre araba berbat olmuş genel bayisine gidip göstermiş.işçiliginde hata varmış şimdi saat gibi benzinden farksız diyo olay tamamen işçilik.(atiker hariç)
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende düşünüyorum ama sabrim tükeenene kadar dayanmayi,olmazsa taktiracağim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ustan iyi ise italyanların hepsi iyidir diyebilirim size ama atikerden uzak durun. .

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;65360
Bende düşünüyorum ama sabrim tükeenene kadar dayanmayi,olmazsa taktiracağim.
hocam eger taktırmayı düşünüyosan ne kadar erken taktırırsan o kadar cabuk kar etmeye başlarsın
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Alıntı yapılan: kadir_;65364
Ustan iyi ise italyanların hepsi iyidir diyebilirim size ama atikerden uzak durun. .

Bende aynen öyle düşünüyodum, ama yinede atiker taktırdık :) Atiker hakkında bu kadar önyargılı olmak gereksizmiş diye düşünmeye başladım şimdide..

Şimdilik yakıtta iyi, düzen tuttu gibi ama zamanla daha iyi anlaşılır tabi, tek sorunum 4000 devirden sonra aracın kesilmesi, oda 1000km sonra yapılacak ayarla hallolur dediler, bakalım oda hallolursa ben şimdilik memnunum atikerden.. Performanstada pek fazla bi - si olmadı.. Ama hissediliyo benzinin farkı tabi..

Olsun o kadarda, 200.000km benzinde ciğeri açık açık binmişler, biraz biz tıkayalım, yoksa benzin fiyatları cinnet geçirttirir adama :kiki:
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu iş  Fotoğraf  makinası  almaya  benziyor..

dünya  kadar  araştırsanızda  işin sonu  gelmiyor..

ama  bilenler diyorki  ne  yaparsanız  yapın  bir an önce  fotoğraf  çekmeye  başlayın :D

Çevrimdışı murat.ugur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorularimin cevaplarini burada alamazsamda yine de tesekkur ederim, ufak bir arastirmayla ROMANO taktirmayi dusunuyorum. Tesekkurler.
-

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
romano nun  enjektörleri  manifolda gömme  oluyor   diye biliyorum  güzel  enjektörleri var .

ama  ben  Zavoli  ye kafayı taktım  distribütörü olan Polaris LPG  nin  izmirde  olmasından mıdır  nedir  çok yakın  buluyorum  zavoliyi  kendime.

gayette  memnun   kullanan  birçok  tanıdığım var.

BRC  falan  nedense  sevmiyorum  brc  ar-ge  sinde  çalışan   birinin  brc nin   atikerden ileri  olmadığını  söylemesi  hatta  iyi  montajla  ayarla  atikerin  kitap  gibi  olduğunu  söylemesi  yeterli benim için.

düşüncelerime   uyuyor  zira..

şu  kötüdür  dedikleri  için  körü  körüne  asla  ön yargı  oluşturmam   ama  bu noktayı belirtmek isterim.

Romano nun  servis  hizmetini  satış sonrası   hizmetini  kendinize  uygun  buluyorsanız  hiç  düşünmeyin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;65370
Bende aynen öyle düşünüyodum, ama yinede atiker taktırdık :) Atiker hakkında bu kadar önyargılı olmak gereksizmiş diye düşünmeye başladım şimdide..

Şimdilik yakıtta iyi, düzen tuttu gibi ama zamanla daha iyi anlaşılır tabi, tek sorunum 4000 devirden sonra aracın kesilmesi, oda 1000km sonra yapılacak ayarla hallolur dediler, bakalım oda hallolursa ben şimdilik memnunum atikerden.. Performanstada pek fazla bi - si olmadı.. Ama hissediliyo benzinin farkı tabi..

Olsun o kadarda, 200.000km benzinde ciğeri açık açık binmişler, biraz biz tıkayalım, yoksa benzin fiyatları cinnet geçirttirir adama :kiki:

Malzeme kalitesi yok atikerde yoksa benim garezim yok o markaya:)

Mesela takıldıktan 3 gün sonra kavacıkta sabiha gökçene gittik ama yardıray olarak amaç depo bitirmekti 190-200 basarak dönüşte araba teklemeye felan başladı sonra otobandan çıktı ara yoldan giderken stop etti normalde benzine atması gerekliydi hemen götürdük baktılar regülatörün diyaframı patlamış sonra V8 için olanı taktılar bunun çıkışları daha genişmişş sözde o da gümledi sonra söktüler milano taktılar 50 bin oldu tık demedi allaha şükür he bi de atikerin şamandırasıda dandik depeoda son 5-6 lt gaz kalınca 4000 devirden sonra benzine atıyo böyle bişey yani :D

İtalyan tavsiye ederim landirenzo iyidir skodada fabrika çıkışlı bunu kullanıyordu :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat.ugur;65356
Selamlar, malum benzin fiyatlari artti octavia'nin yakisi ortada. 2 yili devirdik artik ve tup taktirmayi dusunuyorum. Henuz arastirma yapmadim ilk once sizlerin tavsiyelerini almak istiyorum, Marka/model/performans/memnuniyet/fiyat vs bilgiler hakkinda bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Tesekkurler.

murat kardeş

ben şaşmazın karşı tarafındaki bir yerden dağcey diye bi yerde taktırdıydım bizim 4 tane a5 de orada takıldı  hiç sorun yok
ilgi alaka çok iyi çözüm üretiyorlar sorun varsa giderene dek arkasındalar  arıza ışığı yandığında sildirmek için para almıyorlar

http://www.dag-cey.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

buda internet sayfaları yer haritasınıda koymuşlar  sana yardımcı olacaklaerdır.

Çevrimdışı murat.ugur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;65688
murat kardeş

ben şaşmazın karşı tarafındaki bir yerden dağcey diye bi yerde taktırdıydım bizim 4 tane a5 de orada takıldı  hiç sorun yok
ilgi alaka çok iyi çözüm üretiyorlar sorun varsa giderene dek arkasındalar  arıza ışığı yandığında sildirmek için para almıyorlar

buda internet sayfaları yer haritasınıda koymuşlar  sana yardımcı olacaklaerdır.

Mehmet hocam bu degerli bilgilendirmen icin cok tesekkur ederim.  Aradigim bilgi buydu. Tekrardan sagolasin.
-

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mdindas;65688
murat kardeş

Biz de arkadaşa aldığımız Collection'a lpg araştırdık. Linkini verdiğiniz firmayı da aradık. Octavia'da arıza ışığı yanmaması için garanti veremeyeceklerini söylediler. Lovato & KME için 1300 TL, Romano için 2000 TL idi sanırım fiyat. Ya da 1000 Euro idi...

Fabia Ambiante alan arkadaşımız geçen cuma Ankara'da Mocan Otogaz'da BRC taktırdı. Işık yanmama garantisi de verdiler. Oradan Konya, Ankara, tekrar Karabük'e geldi, ışık vs. hiç bir problem yaşamadı. 1400 TL fiyat...

Buradan Mocan'a gidip memnun olan, hatta burada yapılan hatalı montajları orada düzelttiren toplamda 4-5 arkadaşımız var. Hepsi de memnun. Türkiye diistribütöründen "en sorunsuz bayi ödülü" almış olmaları da cabası.

Collection'u olan arkadaş da bu cumaya randevu aldı, muhtemelen beraber gideceğiz Ankara'ya... Kendisi şu anda yb ortalamasını 10 litre'de tutmakla meşgul. E havalar soğuk, hele de kısa mesafede kullanınca pedal&yumurta ikilisini ayrı düşünmek zor olmaya başlıyor.

Benim karbüratörlü 1.3 Corolla tüpünen 20 tl'ye 75 km ş.içi yapıyor, .266 tl/km :D Bunda okulun 1 km mesafede olmasının payı da büyük tabi... 1.3 de olsa enjeksiyon şart!!! Az yakmıyor meret...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arıza ışığı sorun değil
yanınca araba gitmem demiyor
uğrayıp 2 dakkada hallediyorlar
lpg li araba iyi araba

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mdindas;67699
arıza ışığı sorun değil
yanınca araba gitmem demiyor
uğrayıp 2 dakkada hallediyorlar
lpg li araba iyi araba

Netekim taktırdık ve dönüşte ışık yandı :D

Hem de arabayı son 80 km'de ben almıştım, aldıktan hemen sonra yaktım :D

CC devredeyken devreden çıkardım, ardından gaza yüklendiğim an ışık yandı ve "emission ...." yazısı belirdi. Yani klasik lambda sensörü olayı...

Onun haricinde, Fabia'ma Karabük'te taktırdığımda meydana gelen ekstra pedal gecikmesi ve ani gaza yüklenmelerde olan tekleme olayı Mocan'ın montajında Octi'de hiç yok. Buna gerçekten sevindim. Fabia'mda can sıkıcı olabiliyordu bu olay. Demek ki tamamen montajla alakalı... Mocan'ı tavsiye ederim...