škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SCALA ON TAKIM SES

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SYUKSEL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar yenı katıldım aranıza scala 2020 1,6 tdı aracım var on takımdan kasıslerden gecerken gacır gucur bır ses gelıyordu bugun servıse bıraktım servıs ön salıncaklar degısecek dedı 15 bın fıyat verdıler bana bıraz yuksek geldı oncekı aracım i20 ıdı onda max 2 bın tutardı bıde bu salıncaklar degısmesede rotıl burc degısımı olursa kurtarmıyormu acaba belkı alakasız bır konu olmustur kusura bakmayın

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Başka bir servise götürüp salıncak burçlarını sadece yağlatın, tipik her VW grubunda başıma gelir, yılda 1 yaptırıyorum yağlamayı lifte aldırıp hiç ses yok. kaç km'de araç bilgi vermediniz ama 3 yılda değişmesi erken gibi

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Başka bir servise götürüp salıncak burçlarını sadece yağlatın, tipik her VW grubunda başıma gelir, yılda 1 yaptırıyorum yağlamayı lifte aldırıp hiç ses yok. kaç km'de araç bilgi vermediniz ama 3 yılda değişmesi erken gibi

+1 İrfan Bey e katılıyorum.
SuperB yi aldığımdan beri vardı bu ses. Sanki ön takım Şahin kullanır hissi veriyordu. Ustam ve 5-6 ay sorunsuz kullandım. Sorun oldukça yağlattım, gayet sıkıntısız oluyor.

Çevrimdışı Alibey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, gıcırtı sesiyle ilgili bir süredir benim de yaşadığım bir sorun var ama sanırım bu da vag grubunda kronik.
   Şöyle ki ; Elektromekanik el frenini çektikten sonra araçtan inerken ya da araca binerken bir gıcırtı sesi geliyor arka taraftan. Bunun el freninden kaynaklı olduğundan şüphe ettiğim için el frenini indirdim. O şekilde araca bindim ve indim. Gıcırtı sesi kayboldu. (Araç Skoda Kodiaq)

Daha önce 2015 model passat b8 kasa aracımda da bu sorunun aynısını yaşamıştım. Bunun Kronik olduğunu düşünüyorum. Bu sesi nasıl kesebilirim acaba?
   El frenini çekince arka balatalar diske yapışıyor ve bu sayede el freni vazifesi görüyor. O gıcırtı sesini bu durumda nasıl yok edebilirim sizce?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, gıcırtı sesiyle ilgili bir süredir benim de yaşadığım bir sorun var ama sanırım bu da vag grubunda kronik.
   Şöyle ki ; Elektromekanik el frenini çektikten sonra araçtan inerken ya da araca binerken bir gıcırtı sesi geliyor arka taraftan. Bunun el freninden kaynaklı olduğundan şüphe ettiğim için el frenini indirdim. O şekilde araca bindim ve indim. Gıcırtı sesi kayboldu. (Araç Skoda Kodiaq)

Daha önce 2015 model passat b8 kasa aracımda da bu sorunun aynısını yaşamıştım. Bunun Kronik olduğunu düşünüyorum. Bu sesi nasıl kesebilirim acaba?
   El frenini çekince arka balatalar diske yapışıyor ve bu sayede el freni vazifesi görüyor. O gıcırtı sesini bu durumda nasıl yok edebilirim sizce?

Yokuşta park edince oluyorsa buna yapacak bir şey yok. Autohold veya ayak frende 4 teker kilitlerken elektrikli fren devreye girince sadece arkaya yük biniyor, önler bırakınca araç oturuyor, o an gelen sese bir şey yapmak zor

Çevrimdışı SYUKSEL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kusura bakmayın hocam aracım 103 km de  :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kusura bakmayın hocam aracım 103 km de  :)
Estağfurullah

Lifte alıp yağlatın bi bakın durum ne olacak

Çevrimdışı SYUKSEL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Estağfurullah

Lifte alıp yağlatın bi bakın durum ne olacak

aynen öyle yaptırdım hocam dun aldım aracı suan ses kesılmış gıbı

Çevrimdışı Zapyus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sitem
scalalarda maalesef kronik..
Gündem, teknoloji ve otomotiv haberleri için web sitemize uğrayın. "https://zapyus.com/"