škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

120 Bin Bakım Fiyatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ; 1.6 TDI DSG Superb aracımın 120.000 bakım zamanı geldi. Bu bakımda triger ve su pompasının değişeceğini söylendi. And Otomotiv ile yaptığım görüşmede 1.5 gün aracın kalması gerektiği ve bu bakımın yaklaşık 4500 TL civarı tutacağını ilettiler. Aracımın garantisi ağustos ayında sona erdi ve iyi niyet garantisi devam etsin diye eylül ayında 105.000 bakımını da yetkili serviste yaptırmıştım. Öyle de devam etsin istiyordum ancak bu fiyat bana çok fazla geldi ve acaba bu bakımdan itibaren artık dışarıda mı yaptırsam diye düşünmüyor değilim. 120.000 bakımını dışarıda yaptıran ve Ankara da bizim araçlardan iyi anlayan bir usta tanıdığınız var mıdır ? Sizce yetkili servise devam etmeli miyim ? Öneri ve görüşleriniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sahsi gorusum;

60bin ve sonra ki bakimlarinizi servis disi yaptirmis olsaydiniz servis basina en az 500tl ve bugune kadar ~2000tl cebinizde kalacakti.
Bu bakimi da ayni oranla servis disi yaptirirsaniz 2000tl cebinizde kalir etti 4500. En buyuk korku DSG sorunu ve bu soru hasil olsaydi disarida 6000/8000 araligina yapildigini duydum. Yine cepten eski kazanciniz + ortalama 3000tl daha cikardi. Ama sorun cikmasaydi hepsi cepte kalirdi.

Gunumuze gelirsek. Butun bakimlar serviste olmus. Bu km'ye gelmisken bu riskleri alip dis serviste bakim yaptirip, 2000tl kazanacaksiniz ama daha buyuk sorunlarin riskini omuzlayacaksiniz.

Kisaca: Su an bu riski almayin derim.

Ben, hep serviste bakim yaptiriyorum 500tl cebime kalsin diye 250bin lik aracta cikabilecek sorunlari gozarda etmem. 500tl bu kadar onemliyse 250binlik araca binmem.

Bunlar sahsi dusuncelerim olup, dis serviste bakima giden arkadaslarin dusuncelerine saygi duyarim. Herkesin hayat gorusu, cebinin matematigi farklidir.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;643843
Sahsi gorusum;

60bin ve sonra ki bakimlarinizi servis disi yaptirmis olsaydiniz servis basina en az 500tl ve bugune kadar ~2000tl cebinizde kalacakti.
Bu bakimi da ayni oranla servis disi yaptirirsaniz 2000tl cebinizde kalir etti 4500. En buyuk korku DSG sorunu ve bu soru hasil olsaydi disarida 6000/8000 araligina yapildigini duydum. Yine cepten eski kazanciniz + ortalama 3000tl daha cikardi. Ama sorun cikmasaydi hepsi cepte kalirdi.

Gunumuze gelirsek. Butun bakimlar serviste olmus. Bu km'ye gelmisken bu riskleri alip dis serviste bakim yaptirip, 2000tl kazanacaksiniz ama daha buyuk sorunlarin riskini omuzlayacaksiniz.

Kisaca: Su an bu riski almayin derim.

Ben, hep serviste bakim yaptiriyorum 500tl cebime kalsin diye 250bin lik aracta cikabilecek sorunlari gozarda etmem. 500tl bu kadar onemliyse 250binlik araca binmem.

Bunlar sahsi dusuncelerim olup, dis serviste bakima giden arkadaslarin dusuncelerine saygi duyarim. Herkesin hayat gorusu, cebinin matematigi farklidir.

Benim mantıkdasınız tebrikler

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet dış servisler yılda 500 tl gibi bir kar sunuyor. ancak hatasız araba takıntısı olan güzel ülkemde bir de yetkili servis bakımlı araç takıntısı var. servise fazladan ödediğimiz o 500 tl  ler aracımızı satarken büyük oranda cebimizde kalıyor. şöyleki; önceki aracım astra idi. tam 4 sene bindim 60000 km de sattım.  ortalama piyasası o dönemde 41-42 civarıydı. herkes 42 den fazlaya satamazsın dedi ben 44 e sattım. sırf servis bakımlı içi dışı tertemiz diye. özetle temiz ve servis bakımlı bir araba her zaman piyasada özel fiyata gidiyor. bu hususu da gözardı etmemek gerek..

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Turkiye'de bazi seyler maalesef mecburiyetten.
Ornek: Amcaoglum Alman vatandasi, orada ikamet ediyor. Bu sene cla220d 4matic ile geldi. Arabasi orada doludan hasar gormus, sigorta €4300 odemis. Geldi burada 800tl'ye yaptirdi. Konusma esnasinda Skoda, VW, Mercedes'in 5 yil garantili oldugunu ogrendim. Burada 5 yil icin extra para oduyoruz. Orada DSG arizasi olduganda degisim ucretsiz, garanti disi ise €1300 oldugunu ogrendim. Ortalama asgari ucret ~€1700.
Yani garanti disi bir arac bile olsa normal isci maasi ile bu arizayi yaptirabiliyor.

Bizde, disarida yapildigini varsaylim 8000tl. Yani asgari ucretin 5 kati.

Bu veriler isiginda, zorunluluktan 500tl fazla veriyoruz, garantiden, sadik musteri programlarindan faydalanmak icin.

Yada kasko yaptiriyoruz, abuk birseyden ( dolu, kaykay yada patenli birinin araca carpmasi, komsudan saksi dusmesi) sonra bir karsilik olsun diye. Bu karsilik elbette Almanya'da ki gibi olmaz ama bir kac aylik asgari ucret cepte kalir.

Kisaca: Alim gucu, sistemin (hukuk, egitim, bireylerin rasyonel davranislarinin orani,...) sagligi ile alakali.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahadır bey su pompası arızası nedeniyle triger seti ile su pompasını Ankara'da özel servisimde Ekim ayında yaptırdım her şey dahil 3200 TL'lik bir masraf çıktı. Ankara'da 88 Oto sanayi Bayındır Otomotiv'de VW grubunda uzmanlaşmış çok temiz bir garaj tavsiye ederim, yarım günlük işi oluyor. Sabah teslim edip 15:00 gibi almıştım.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2018, 11:14:55 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;643892
Bahadır bey su pompası arızası nedeniyle triger seti ile su pompasını Ankara'da özel servisimde Ekim ayında yaptırdım her şey dahil 3200 TL'lik bir masraf çıktı. Ankara'da 88 Oto sanayi Bayındır Otomotiv'de VW grubunda uzmanlaşmış çok temiz bir garaj tavsiye ederim, yarım günlük işi oluyor. Sabah teslim edip 15:00 gibi almıştım.

Size çıkan masraf ve diğer arkadaşların yorumlarından yola çıkarak yetkili servisten devam edeceğim gibi duruyor. Arada çok büyük farklar yok ve bu kadar servise gitmişken sanırım iyi niyet garantisini devam ettirmek en doğrusu.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperBahadır;643912
Size çıkan masraf ve diğer arkadaşların yorumlarından yola çıkarak yetkili servisten devam edeceğim gibi duruyor. Arada çok büyük farklar yok ve bu kadar servise gitmişken sanırım iyi niyet garantisini devam ettirmek en doğrusu.

Kesinlikle servise gitmeni tavsiye ederim o kadar para vericeksin değişen her parçan iyi niyet olmasa garantili oluyor bu km de ki bir aracı dışarıda ellettirirsen önüne geçemezsin çıkan bir sorunun sahiplenmez asla sanayi ama servis ikiletmeden değiştirir..