škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kodlama sırasında Hata!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dgk09

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar;

Skoda superb 3 prestige aracım var.Buna kodlama yapabilmek için vag com cihazı aldım.Kodlamalar bölümündeki birçok kodlamayı gerçekleştirdim.Dpf temizliğini yaptım.Ancak acemice daha ileriye gitmek isteyerek ambiyans aydınlatma sayısını artırmak istedim.(ambiyans aydınlatma renklerin değiştirebildim)

Yalnız burada yaptığım bir hata sonucu ve acemice davranarak resmini çekmeyerek yaptığım işlemlerin Ambiyans aydınlatmayı tamamen kapattım maalesef.Vag com ile uğraşan arkadaşlarımızdan bir ricam olacak;

09-Central Electronics-
Security Access
Adaptation bölümündeki

arama bölümüne generation yazıp çıkan listedekilerin ve ambient yazıp çıkanların değerlerini yazıp paylaşabilirlermi yada özelden mesaj atsınlar telefon  numaramı vereyim mesajda atabilirler veya arayabilirler.

Ambiyans aydınlatma menüde yazıyor ancak hiçbir renk yok şu an ve yanmıyor.Bu arada ambiyans aydınlatma sayısı artırılabiliyor.Bu olayı düzelttiğim gibi yine ona çalışmaya devam edeceğim.

Çevrimdışı Dadashh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam merhaba bende aynı bugün ambiyans renkleriyle uğraştım renk değiştim fakat tek renk kabul etti. Diğerleri değişmediği gibi hepsi aynı renk oldu. Sonra biraz kurcaladık bu sefer bazı menüler gitti. Meğerse vag 14 kablosu kullandığımız içinmiş sakın super b 3 için vag 14 kablosu kullanmayın menüleri siliyor. Sorunuza gelince konyada bi arkadaş var bu forumda paylaşılmıştı o arkadaş team wiever la bağlandığında o renk menüsünü sildi geri getirdi. Eğer yapamazsanız ins ta adresini verebilirim. Benim problemimide inş çözecek

Çevrimdışı Dgk09

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dadashh;642120
Hocam merhaba bende aynı bugün ambiyans renkleriyle uğraştım renk değiştim fakat tek renk kabul etti. Diğerleri değişmediği gibi hepsi aynı renk oldu. Sonra biraz kurcaladık bu sefer bazı menüler gitti. Meğerse vag 14 kablosu kullandığımız içinmiş sakın super b 3 için vag 14 kablosu kullanmayın menüleri siliyor. Sorunuza gelince konyada bi arkadaş var bu forumda paylaşılmıştı o arkadaş team wiever la bağlandığında o renk menüsünü sildi geri getirdi. Eğer yapamazsanız ins ta adresini verebilirim. Benim problemimide inş çözecek

V18 kablo kullandım.Tamamen gitti menü yani özelden telefon numarası vs birşey varsa atsanız bende görüşeyim kendisiyle.Skoda fabrikasına kadar yazdım

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konusu geçmişken sorayım, DPF temizliğini nasıl yaptınız? [MENTION=17490]Dgk09[/MENTION]

Çevrimdışı Dgk09

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tamer06;642153
Konusu geçmişken sorayım, DPF temizliğini nasıl yaptınız? [MENTION=17490]Dgk09[/MENTION]

Dpf temizliği ni engine bölümüne giriyorsunuz ordan service generation of particle filter var soot massları vs kontrol etmeniz gerekiyor.Ardından zaten size basıl yapılacağını söylüyor.Önce frene sonra gaza basıyorsunuz araç kendi gazı ayarlayıp başlıyor temizliğe bunun ile ilgili youtube’a vagcom particle filter yazarsanız orda nasıl yapıldığını anlatan videolar var bende ordan bakarak yaptım.Şu an için yakıtta düşüş mevcut bende yaklaşık 7.07 g vardı.Sıfırladım.Bir sıkıntı görünmüyor şu an

Çevrimdışı Dgk09

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dadashh;642131
Hadi gözün aydın dostum:)

Çok teşekkür ederim,ama malum başarıya giden yol engebelidir.Halen kurcalamaya devam :)

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dgk09;642154
Dpf temizliği ni engine bölümüne giriyorsunuz ordan service generation of particle filter var soot massları vs kontrol etmeniz gerekiyor.Ardından zaten size basıl yapılacağını söylüyor.Önce frene sonra gaza basıyorsunuz araç kendi gazı ayarlayıp başlıyor temizliğe bunun ile ilgili youtube’a vagcom particle filter yazarsanız orda nasıl yapıldığını anlatan videolar var bende ordan bakarak yaptım.Şu an için yakıtta düşüş mevcut bende yaklaşık 7.07 g vardı.Sıfırladım.Bir sıkıntı görünmüyor şu an

Teşekkür ederim, birazcık kurcalayım. Bu aralar dpf durmuyor. :)