škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park ederken direksiyondan gelen ses (Ankara Aydoğanlar Servisle cebelleşme!)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Son 1 aydır aracımla geri giderken manevra yaptığımda direksiyondan tam tura yaklaşırken bir tak sesi geliyor. Geçen hafta Ankara Aydoğanlar'a periyodik bakım için gittim ve gittiğimde de şikayetimi bildirdim. Akşam aracı almaya gittiğimde sesi tespit edemediklerini söylediler. Bende usta istedim ve ustayla sesi birlikte duyduk. O gün 5 gün sonrasına yeni randevu verdiler. Yeni randevuma gittim, ancak o gün araç ses yapmadı. Servis danışmanı "ses kaydı olmazsa birşey yapamayız" dedi. Kendi adamlarının duyduğu ses garanti için yeterli olmuyormuş. Önceden bana ses kaydı yap diyen olmadı. Bugün ses kaydı yapıp gittim. Ustaya da aynı sesi verdi. Ancak iki üç kez daha manevra yapınca sesi vermedi. Başladı usta nazlanmaya "her zaman yapmıyor yapacak bişey yok" filan. Arabayı resmen zorla servise bıraktım ya. Bakalım şimdi inceleyip yazışma yapacaklarmış. Bakıma para verirken iyi müşteriydik, garantiden arıza giderilecek neredeyse yüzümüze bakmıyorlar. Ben böyle iş görmedim ya. Gelişmeleri buradan yazacağım ama Aydoğanlar benim gözümde sınıfta kalmıştır!

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, Acaba dayanma noktasındaki kauçuk takoz mu yerinden oynadı da bir iki denemeden sonra yerine mi oturuyor?

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilemiyorum Mustafa Bey, bazen üstü üste yapıyor, bazen de üst üste yapmıyor. Ama ses yapma sıklığı daha fazla.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ne olursa olsun müşteri böyle bir durumda bırakılmamalıdır. Yüce otoya bildirmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Oğuz bey tesadüf bunları yaşadığım gün öğleden sonra Yüce oto genel merkezden servis memnuniyet anketi için arandım. Bende başımdan geçenleri tek tek anlattım. Dün de servis beni arayarak aracımın hazır olduğunu iletti. Aracı almaya gittim. Aracımın ön takım ayarlarının yapıldığı kasıntı yapma ihtimaline karşı civatalarının sökülüp tekrar takıldığı ve test edildiği söylendi. Yalnız Yüce otoya şikayetimden midir bilmiyorum, çok kibarlardı bu kez. 21 Temmuz'da garantim dolacağı için arıza kaydını ay sonuna kadar kapatmayacaklarını, sorun tekrar ederse garantiden çözüleceğini söylediler. Ben tekrar servise gideceğimi düşünüyorum çünkü bu iş böyle çözülmeyecek gibi geliyor. Bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet aracım aynı sesi tekrar yapıyor. Bugün servisi arayıp şikayetin devam ettiğini söyledim. Onlarda iki saat sonra dönüş yapıp Yüce oto merkezle görüşmeleri neticesinde sesin fren kaliper dönme sesi olduğunu ve bunun da normal bir ses olduğunu söylediler. Yapacak birşey yokmuş. Ben hayatımda böyle saçmalık görmedim. Bana bir akıl verin sizce ne yapmalıyım?

Doğuş otoyu aradım. Hikayemi anlattım. Önce And oto ile görüştürdüler ancak randevuları doluymuş. Efe'den yarına randevu aldım. Bir de onlar baksın bakalım neler olacak.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2018, 14:43:44 Gönderen: civilkaya »