škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızda bulunan şeyler

miyop · 14 · 4819

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Herkesin aracında, “El altında olması gerekenler” i vardır.

Kısa ve uzun yolculuklarda ihtiyaç olacağına inandığımız çeşitli eşya ve malzemeleri, araçlarımızda bulundururuz.

Kendi aracımdaki durum da buna paralel olmakla birlikte, iki sene kadar önce, aracı yeni aldığımda gelen heves, araçta bulundurduğum eşyaların miktarında güzel bir artışa yol açtı :)

Diğer taraftan, kullanım kitabında, her 100 kg ağırlıkta tüketim değerinin 0.3lt/100km kadar artacağı yazıyor.

Sonunda, el altında olması gerekenleri hafiften abarttığımı düşünerek, kendimce bazı önlemler aldım:
- İstepneyi ufalttım.
- Küçülen eşya gözlerine göre, sürekli bagajda taşıdığım eşyaların bir kısmından feragat edip, onları evimin bodrumunda bıraktım.
- Yakın zamanda da, orta koltuğu araçtan çıkartmak düşüncesindeyim.

Konuya dönersem , araçta neleri taşımanın gerekli olabileceği konusunda  bir fikir alışverişi oluşturmak adına, bu başlığı açtım.

Aşağıdaki listelediğim arkadaşlar, araçta benimle birlikte daimi olarak yolculuk etmekteler.. bulundukları yerleri belirterek yazmaya çalıştım.

* Sol ön kapı cebi,
Islak mendil, (mini) şemsiye, isviçre çakısı,

* Konsol üstü göz,
Güneş gözlüğü, USB-mikro USB kablo, (3.5mm jaklı) aux kablo,

* Konsol üstü,
Pusula, Vantuzlu kamera tutucu, Model Yeti

* Orta kol dayama bölmesi,
Kart taşıma cüzdanı, kolonya, parfüm, şarj edilir kalem piller

* Sol ön koltuk altı,
İnverter, 12V-2xUSB  şarj adaptörü, (kamera sabitleyici) yedek vantuz, yangın söndürücü, araç parfümü, (bozuk para taşıma amaçlı kullanılan orjinal) küllük,

* Sağ ön koltuk altı,
Araç kullanım kılavuzları, Not ve kayıt klasörü,

* Torpido gözü,
Küçük not defteri, kalem, bisküvi

* Sağ ön kapı cebi,
Çöp kutusu, Kağıt mendil

* Sol-Sağ arka kapı cepleri,
Çöp kutusu, 3.5 mm jaklı Kulaklık, Kağıt mendil, 3d gözlükler, Pet şişe su

* Ön koltuk arka cepleri,
(iki adet) Şişme minder, şişme boyun minderi,

* Bagaj,

Pandizot:
Vantuzlu mini uyku yastığı, hava ionizer cihazı, (pandizot altı filenin içinde) eşya sabitleme bantları.

Çanta 1:  
(sprey şişeli) su, (sprey şişeli) şampuanlı su, şampuan, saf su, (sprey) cila, (sprey) kauçuk bakım köpüğü, demirtozu sökücü, şarjlı süpürge hortum ve uçları

Çanta 2:
(Mikro fiber uçlu) temizlik başlığı, (çeşitli boylarda) detay temizlik fırçaları, tekerlek işaretleme kalemi, cam silme lastiği, buz kırıcı, Kancalı lastikler

Bagaj Döşeme üstü (filelerde):
Yağmurluk, Şapka (2 adet), yangın söndürücü 2, Şarjlı Araç Süpürgesi, (süpürge için) yedek batarya, jant temizlik fırçası, jant temizlik sopası (mikro fiber uçlu),  ıslak mendil, basınçlı Köpük pompası, saf su, normal su, cam suyu, trafik seti, (dört adet) eşya sabitleme aparatı, (uçları cırtlı, çeşitli sayıda),

Bagaj Döşeme Altı:
Yag (1lt), Soğutma sıvısı (1:1 sulandırılmış G13, 0.5lt), mini istepne, kriko, (12V elektrikli) lastik pompası, lastik tamir spreyi, (elbise/mobilya) temizlik fırçası, makyaj temizleme pamuğu (paket), kulak temizleme pamuğu (paket), cırt bant, bez bant, izolasyonlu bant, maket bıçağı, asetat kalemi, manyetolu fener, (çakı içeren, çok fonksiyonlu) el aleti, (mini) lokma seti, (mini) bisiklet pompası, toz bezleri (4-5 adet), cam cilası, kauçuk/lastik temizleyici, plastik temizleyici, hamur yapıştırıcı, normal yapıştırıcı (Bali tarzı), (mini) şerit metre

:thank:

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] üstat çok güzel bir konu olmuş.. yalnız araçta sürücü ve yolcuya yer kaldı mı?? :) baya doldurmuşsunuz:) gerçi Yeti bunun için var :)

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Düzenli olmak çok güzel. Tebrik ediyorum arkadaşım

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]  okurken yoruldum.1 bavul malzeme. :D

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizi tebrik ediyorum, ben daha bu kadar dolduramadım, bayağı tedbirli dolaşıyorsunuz.
:)

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde buna yakın bir listem vardı ama trim sesleri konusunda paranoyak olunca tıkırtıların yerini bulabilmek için bir çoğunu eve geri çıkarttım, şimdi adım adım yerleştiriyorum. Bagaj konusunda en rahat ettiğim konu stepne iptali oldu. Bagaj 405lt'ye çıkınca iyi oldu.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Kerem Abi, madem bu kadar tedbirlisin aşağıdakinden de bir tane araçta bulundurmanı öneririm. İşportada satılan fiyakalı ama dandik fenerleri kaale almamalısın. Bu tip bir fenerin çeşitli şartlarda ve ortamlarda çok işine yarayacağından eminim. Kafa feneri, muhtemelen çok nadir kullanılacağından dolayı pillerini içinde tutmamanı (akmaması için) öneririm.

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla benlik değil bu işler :) Cebimde aracın anahtarı olsun yeter :) Gerisi Allah kerim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben saymayayim gostereyim mikemmel
Bagaj kendinden gecmis

ic gozler iptal durumda her gozde pecete, oteberi ve orta gozde cop. Ve cop torbasi

« Son Düzenleme: 31 Mart 2018, 14:32:39 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]
Yeti, doğru cevap :) Fonksiyonel araç, gereçsiz olmaz diye düşünüyorum halen.
[MENTION=64]MURATE[/MENTION]
Yorgunluk hissi, yazarken de oluyor. ;)
[MENTION=8818]sensoy[/MENTION]
teşekkür ederim. yazması biraz uzun sürse de, aslında eşyalar o kadar fazla yer tutmuyorlar.. ya da, ben alışmış olabilirim belki de :)
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]
Bagaj operasyonu, beni de rahatlattı.
Ancak bagajdan çıkarttığım straforlar, yol sesinde artışa da yol açtı. İlave olarak, tıkırtı duymamak için, döşemenin altındaki eşyaları güzel yerleştirmek gerekiyor. Bunların dışında, sessizliği bozan en önemli faktör ise, tozlu kapı contaları oluyor. Her yıkamada, çok temiz bir bez ile siliyorum mutlaka.
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]
Ali kardeşim, önerini not ettim. Teşekkür ediyorum katkın için. :ok:
[MENTION=69]mdindas[/MENTION]
Mehmet Bey, şeffaf kutuların sayısını arttırma zamanı gelmiş, eşyalar bağımsızlıklarını ilan etme aşamasındalar sanki :)

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlatayım. Benim aracımda mümkün mertebe ihtiyacımız olabilecek herşeyi bulundurmaya gayret gösteriyorum. Genelde haftaarası araç kapının önünde yatıyor haftasonları geziyoruz biricik eşimle. Dolayısıyla ihtiyacımız olduğu anda bulamadığım yada önceden olupta artık olmayan birşey beni gıcık ediyor.

Araçta;

El feneri
Islak mendil bolca
rulo kağıt peçete
su şişelerimiz
karton bardaklar
çöp poşeti
yara bandı
çift taraflı bant
haydar
çakı
rambo bıçağı
balta
stepne
hava soğuk olurda üşürsek diye yedek montlarımız, atkı, bere, polar battaniye
üzerimiz kirlenir ıslanır vs diye yedek eşofman takımı
sofrabezi
ayakkabı çekeceği
yedek ayakkabı birer çift
kovboy şapkası
cam bezleri
şarj aleti
güneşlik
telefon tutucu
çakmaklık girişi blutut mp3 çalar
çakmaklık çoklayıcı
güneş gözlüğü
gece görüş gözlüğü
bozuk madeni para
şemsiye
aux kablo
kolonya
kokusuz küllük
kalem defter
uyku yastığı ufak boy olanlardan
bimden alıp henüz kullanmadığım 3lü bakım seti spreyi(buğu önleyici filan)
trafik seti
kriko
lazım olmaz inşallah ama ihtiyaç anında turnike yapmak için kalın ip
naneli ciklet
cd ler ve çantası

şuan için aklıma gelenler bunlar. daha hatırlayamadıklarım vardır
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2018, 17:03:55 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17282]Umut Yeti[/MENTION]

Hoşgeldiniz.

Kovboy şapkası ile çekecek, kendi listemde olmayan, nadide parçalar gibi geldiler gözüme..
Rambo bıçağı, Haydar ve Baltayı okurken de, biraz ürktüm :)

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ürkecek birşey yok :) dağ bayır orman geziyoruz allah muhafaza hayvanı var hayvanı var. Hadi kendimi geçtim yanımda eşim var. Saldırı değil, tamamen savunma amaçlı :D