škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia A7 Ön Cama Taş Çarpması

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı theJEDI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese,

Bugün dağ yolundayken aracın ön camına iki adet büyük taş düştü ne yazık ki. Aracın kaskosuna yeni bitti ve yenisini yaptırmadık henüz. Sizlere sorum aşağı yukarı masrafı ne olur? Birde araç Erzincan'da, Trabzon'da ki servise götürmeyi düşünüyoruz bu halde servise gider mi?(yaklaşık 250 km yol)Aracın fotoğrafları aşağıda.

Asıl sıkıntım aracın ön camında sensör var. Bu durumda tam olarak nasıl bir durum olacak? Sensörlerinde değişmesi gerekecek mi? Eğer varsa önerileriniz beni çok mutlu edersiniz. Hepizinize iyi günler dilerim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun, 3 ay önce 1600 TL masrafı gördüm Golf 7 aracımda (kasko karşıladı ücretsiz değişimi, hasarsızlığı bozmadan). Yaklaşık o civardadır orijinal cam yetkili serviste...

Sensörler aslında aynanın parçasıdır, sensörlerim değişmedi (aynanın köküne bağlı onlar)

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskonuz yoksa servis dışında yaptırabilirsiniz. Bir sürü camcı var piyasada. 1600tl çok yüksek.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Orijinal cam dışında ürün tavsiye etmem. Dalgalanmalar, ışık yansımaları, rüzgar sesi gibi tonla şikayet okudum, ama karar sizin tabi...

Çevrimdışı hilter

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı theJEDI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Şimdi daha dikkatli değerlendirdimde arabanın sürmesi baya tehlikeli hale geldi. Bir şekilde cam talebinde bulunup aracın camını bulunduğu yerde değiştireceğiz(Erzincan). Gelişmeleri buradan yazarım sizlere. Halen önerilere açığım. İyi günler hepinize.

Çevrimdışı atalayg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Orijinal cam yada ona en yakın kalitede cam talep edin. Arkadaşların dediği gibi görüş  alanınız da çok değişiklik olur. Gece ışık kırılmalari vb önemli.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, orjinali dışında cam takılmaması sizin yararınıza olur

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal taktırmanız bir yana hatta camı taktırırken mümkünse aracın başında olun. C stununa özellikle dikkat edin ne araçlar gördüm serviste cam taktırıp c stununa zarar verilen

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Ben olsam hemen kasko yaptırıp birkaç gün sonrada beyanla kaskodan yaptırırım. Kasko bozulmadan cam değişimi yapılıyor. Kaputta ki göçüklerde boyasız düzeltilebilir, yine kasko bozulmadan yaptırılabilir.
Benim sağ iki kapı sürtme sonucu hasar almıştı. Euroko kaska yaptırdım. 3-4 gün sonra kaskonun anlaşmalı yerinden kaskoyu bozdurmadan yaptırmıştım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazı arkadaşların dediği gibi git kasko yaptır üç beş gün sonrada cama taş düştü deyip kaskodan beleşe yaptırmak haram yemeğe girer tabi eğer bu işlere inancın varsa. Üç gün sonra başına daha büyük bi iş gelir sebebini bundan bilip çok daha fazla üzülürsün. Böyle boş beleş işlerle sebepsiz zengin olmaya gerek yok.
Camın değişimine gelince öncelikle bir camcıya git fiyat sor sensör durumunu anlat, zaten ellerinde cam yoktur büyük ihtimalle , sipariş edip getirtirler.bu bile 1 haftayı bulur. Ben doraglass taktırmıştım kırıldığında gayet de iyi öyle dalga malga yok. Ayrıca kaporta hasarında var sanırım bunlar içinde gene düzgün bir kaportacı usta bulursunuz. Birde erzincanda erzurum yolu üzerinde solda wolksvagen servis var bildiğim kadarı ile orayada gidip yaptırabilirsin sanırım.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Hocam ben bunun haram yemek olduğunu düşünmüyorum. Sigorta firmalarına yıllardır para ödüyoruz hasarsız geçen yıllarım için ödediğim parayı kimse iade etmedi. Senin düşüncene göre onlar daha çok haram yemiş oluyorlar. :)

Çevrimdışı theJEDI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar herkese,

Servisle konuştuk. Aracı bayramdan sonra servise götüreceğiz. Orjinal cam takılacak. Sadece cam fiyatı 1450 lira, yağmur ve ışık sensörünün filmi 100 ve 300 lira. Gelişmeleri yazmaya devam ederim. İyi günler hepinize.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;639077
bazı arkadaşların dediği gibi git kasko yaptır üç beş gün sonrada cama taş düştü deyip kaskodan beleşe yaptırmak haram yemeğe girer tabi eğer bu işlere inancın varsa. Üç gün sonra başına daha büyük bi iş gelir sebebini bundan bilip çok daha fazla üzülürsün. Böyle boş ....

Zaten kasko yaptırınca mevcut durumu kanıtlamak için aracın dört bir yanından fotoğrafı isteniyor! Yoksa bu tür hasar zararı da dürüst insanların primlerini haksız yere yükseltiyor!