škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 1.2 tsı 2016 model garanti ve yaşadıklarım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 24.04.2016 senesinde istanbuldan 1.2 tsı style model araçı satın almış bulunmaktayım başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir aracımın garantisini uzattım heleki son zamanlarda başıma gelenler resmen perişanlıktır ve daha lafı uzatmadan garantide yapılan ve servislerle mücadelem sizlerle paylaşmak istedim;

1-araçım istanbul tarfiğinde dur kalk yapmaya başladığım ve bu dur kalklar 10 dakikayı gectıgınde kalkışlarda ugultu sesi yapmaya başladı hemen istanbul göztepe erya skoda servisine götürdüm serviste ali bey durumu anlattıgımda beyfendı anladıgımız kadarıyla her zaman yapmıyor ve bu aracı teste cıkardıgımızda yapmaz ıse bu sıkıntıyı bır sey yapmadan teslım ederız gıbı tavırla karşılaştım bende kendisine eski fiat servisinde çalışan biriyim ben asla ama asla bu şekilde bir müşterime cevap veremedim de siz bana bunu naıl söylüyorsunuz dedim bu sefer ali bey tüm bir günü ara ara arza yapan araca ayırmam diye karşılık verdi bu seferde ben biraz daha sert bir sesle yapmalarını gerektıgını soyledım bu sefer de tamam dedıler ve bır kaç gun arac servıste kaldı ve garantıden dsg kavrama unıtesı bozuk oldugu ve degıstıgı soylendı.
2-arac daha sonra arac kumandası pıl degısımı uyarısı verdı servıste 10 tl degıstırdım ama pıl uyarısı vermeye devam ettı bu seferde kumandanın bozuk oldugu anlasıldı ve yenı kumanda garantıden degıstı
3-daha once on sol taraftan kasıslerden gecerken ses gelıyordu servıse soyledıgımde motor kullagından supelenmıstım ama servıs bır sey yok devam et dedı sonra ses devam edınce erya skoda alı beya ısrar ettım ve sol on amortısor ve amortısor tokozu bozuk oldugunu ve garantıden degıstıgı ılettı bana
4-forumdakı arkadaslar arac calısırken vın sesı duyduklarını ve klıma komposoru fabrıkasyon hatralı olduklarını ve bazı servıslerın degıstırdıgını soyledı bende aracım servıste goturdum erya skoda alı bey (bu arada kanka olduk resmen) tamam beyfendı ılgılenelım dedıler sonra abı aracta sıkıntı yok ustamız abdurrahman veya abdullah bey yanımda sızde konusun dedı bende servıs ustası aracta bır sey yok gelıp alın dedı bende servıse gelıyorum 5 dk ordayım bakın dedım ben ınt skoda turkey sıtesıne uyeyım orda okuyorum bu kronık bır arıza ve klıma komporosu degısıtılıyor ve yına fabrıka gelen baska bır marka takılıyormus dıye duydum bu seferde usta tartısmaya basladık telefonda usta dedıkı ben forma gore hareket edemem dedı bende forma gore hareket etmeyın aracta sorun var araca gore hareket edın dedım sonra usta dedıkı normal bir ses dedi bende dedımkı normal dedıgınız ses yarın öbur gun garantım bıtınce arzılandı ve buyuk hasar verdı ne yapacaksın dedım  ve sonra usta dedıkı bakın o komporosorler degısmıs olabılır ama sonra genel merkez komporsor ve ıscılık fıyatını musterıden tahsıl edıyor dedı bende bu sefer sacmalıklık yapmayın dedım sonra servıse dogru yuruken skoda genel merkezle gorustum ve olayı anlattım ordakı beyfendı suan servıse gıdıyorsunuz dımı evet dedım bu olayı tekrar soyleyın dedı ve yıne alakasız bır cevap alırsınız dırek bızı arayın bız baska servıste degerlendırılelım dedı tamam dedım telefonu kapattım servıse gırdım bır baktım benım aracı lıfte kaldırmıslar klımanın sesının vıdeosunu cekıyor yanına gıttım usta ya haklısınız komporosor bozuk ana merkeze vıdeo yu gonderecegız hafta bası aracını getırın garantıden degıstırılem dedı.
5-teyp sıkıntısı arac usb calısırken kendılıgınden kapanıp tekrar acılıyor servıste bır kaç kere guncelleme yapıldı sonra ekran unıteısı degıstı sonra yıne guncelleme yapıldı ve en son ekran unıtesı degıstı ve sımdı tekrar yapıyor servıs yıne cagırdı benı bakalım ne olucak

evet sayın skoda serverler yukarıda anlattıklarım servısle azıcık dıs gostermez ısen hıc bır sey yapılmıyor baktın olmuyor sıkayetını ana genel merkeze soyleceksın aracım suan 28.000 km daha gelmedı azıcık kaldı ayrıca benim kadar servise gidip bu kadar sıkıntı yaşayan varmı daha sıfır diye tabir edebileçeğimiz arac neden servise gider

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun. üzüldüm açıkçası. sıfır araçta bu kadar sorun yaşasam bende soğurdum.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;637240
çok geçmiş olsun. üzüldüm açıkçası. sıfır araçta bu kadar sorun yaşasam bende soğurdum.

Ilk kendi paramla fiat punto evo 1.3 multijet aldim ikinci el bu kadar sikinti yasamadim birde servise ite kaka is yaptirmak yipratti beni ne yapacagimi bilmiyorum

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla kullandığınız servis çok sıkıntılı. Öncelikle servisi değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben Skoda Çakıroğlu'ndan çok memnunum.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;637248
Geçmiş olsun. Anladığım kadarıyla kullandığınız servis çok sıkıntılı. Öncelikle servisi değiştirmenizi tavsiye ederim. Ben Skoda Çakıroğlu'ndan çok memnunum.

Teyp sorunu icin kac defa cakirogluna gittim beyfendiler fabia teyp guncellemesi yok diye form bile acmadilar ve bu bana daha cok sikinti ysatiyor simdi genel merkez sasirdi mecbur servis fisi actirinki hatalari bilelim dediler

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük geçmiş olsun. Gerçekten büyük talihsizlik yaşamışsınız.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
geçen gün erya oto aradı 5 ayda genel merkeze bildirmişler durumu genel merkez halen beklemedeymiş bu arada 1 bakım hediye verdiler aracı aldıgımda unuttugum hedıye bakımı sımdı verdıler neymıs sorunun cozulmedıgını ve benı memnun etmelerıymıs bu arada cuma akşamı 444 77 80 aradım genel merkez görüştüm akşam saati olduğu pazartesi günü ilgileneceklermiş ben konuyu anlattım ben aracı aldğım günden beri servis servis dolaştım kaç defa sizi aradım sıkıldım dedim ya beyfendi haklısınız en kısa zamanda çözceğiz dediler bakalım ne olucak ama arabayı sırf bu yuzden sıkıldım sırf bu yuzden