škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 aldım bin pişmanım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır fabia 3 1.0 dsg aldım. Bayiden eve geldim aracı park ediyorum tam stop edicem vız vız vız belirli aralıklarla devam eden bir ses. Motor kaputunu açtım tuhaf bir ses duymadım ama aracın içindeyken bu ses az da olsa geliyor ve kulak tırmalıyor. Yaptığım araştırmalarda benzer ses sorununu yaşayanların olduğunu gördüm ve çok normalmiş olur muş kronikmiş gibi saçma sapan cevaplar var. Normal değil olmamalı.

Ses linki aşağıda aynı sorunu yaşayan sesi duyan arkadaşlar naptınız normaldir deyip sineye mi attınız yoksa sorunun kaynağını bulup ne gibi işlem yaptınız paylaşırsanız sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=Q35K6CUbFCc&feature=youtu.be

Aracım satılıktır bilginize 10 gün oldu alalı....
Bu ses ile bu arabayı kullanamam....

servise gidicem parca değişimi vs kabul etmicem. Aracı satarken parça değişimi garantiden de olsa araç siciline işleniyor bu da klima komprosörü vs olsun aracı alacak kişi servise aracı sorduğunda servis şu parça değişmiş vs değince çoğu alıcı aracı almaktan vaz geçiyor ve kaza yapmış gibi 2. el değeri düşüyor.

Para iadesi ve ya sıfır araç verilmesini talep edicem

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet Bey servise bir gidin öncelikle. Nedenini ve ne yapacaklarını söylesinler. Sıfır aldığımız bazı şeylerde bu gibi durumlar olabiliyor (Benim de aldığım tv de çip arızalı çıkmıştı, değiştirdiler).

Belki parça değişimi ile çözülebilecek bir konudur. Klima kompresörü değişti diye aracın ikinci el değeri düşmez. Satın almaya gelip de bu değişti diye indirim isteyenin ağzına kürekle vururum, ve ona satmam.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de örneğin klima kompresörü değişti diye aracın değeri mi düşermiş yahu kim diyor böyle şeyleri zamanının galericilerinin icat ettiği fiyat kırmaya çalıştığı abuk subuk muhabbetler zamanla bu durumu doğurdu gönlünüzü ferah tutun servis sorununuzu çözer merak etmeyin sonra da aldığınız aracın keyfini çıkarın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de mevcut. Hatta konuyla ilgili başlık da açmıştım. Sanırım sıkıntı klima kompresöru ile ilgili. Ben de gelecek hafta servise bırakacağım. Sorunu çözeceklerini düşünüyorum. Kompresör değişimi araç fiyatını düşürür fikri ise diğer arkadaşların da belirttiği gibi baya bir abartı olmuş. Yeni ve orijinal parçayı kim sıkıntı eder ki :) Şu ana kadar hiç böyle bir şey duymadım.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636336
Aynı ses bende de mevcut. Hatta konuyla ilgili başlık da açmıştım. Sanırım sıkıntı klima kompresöru ile ilgili. Ben de gelecek hafta servise bırakacağım. Sorunu çözeceklerini düşünüyorum. Kompresör değişimi araç fiyatını düşürür fikri ise diğer arkadaşların da belirttiği gibi baya bir abartı olmuş. Yeni ve orijinal parçayı kim sıkıntı eder ki :) Şu ana kadar hiç böyle bir şey duymadım.

aynı ses olduğuna emin misin....

https://www.youtube.com/watch?v=Q35K6CUbFCc&feature=youtu.be

Bu ses motor kapudunu açınca v kayışı dinledim oralardan gelmiyor. Sanki ön konsolun içinden geliyor gibi klakson sesine benzio tis bi sesle birlikte sürtme sesi var. Giderken motor sesinden pek duyulmuyor. Rolantide sessiz ortamda çok kulak verirsen duyuyorsun. Çoğu kişi farketmez bile bu sesi eminim ama bnm kulağıma takıldı bi kere araçtan soğudum vallah.

Motorda titreşim çok geldi bana ozellikle motor bloğunun ynındaki (solda) ince borular çok sallanıyor sende de öyle mi?

Örneğin: Fan veya klimayı açmazsam ne kadar yol yaparsam yapayım durduğumda bu ses gelmiyor.
Ama fanı actım 10 km yok gittim park ederken rolantide beklerken fanı kapadığımda ya da kıstığımda dönen bir şey bri noktaya geldiğinde değiyormuş gibi bir ses geliyor.

Şöyle bir çözüm buldum: Bu sesi duyduğumda AC ye basıp fanın şiddedini arttırıyorum 3-5 saniye bu şekilde sonra klima ve fanı kapatıyorum yada sadece fanı çalıştırıp kapatıyorum ses kesiliyor.

Aracı aldığımda sanki konsoldan korna çalar gibi vuk vuk vuk devirli bir ses geliyordu şimdilerde ses şiddeti çok azaldı ama yine de var.

İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 20:27:37 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636336

Alıntı yapılan: e.atakan;636335
Bence de örneğin klima kompresörü değişti diye aracın değeri mi düşermiş yahu kim diyor böyle şeyleri zamanının galericilerinin icat ettiği fiyat kırmaya çalıştığı abuk subuk muhabbetler zamanla bu durumu doğurdu gönlünüzü ferah tutun servis sorununuzu çözer merak etmeyin sonra da aldığınız aracın keyfini çıkarın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

TEŞEKKÜR EDERİM SAĞOLUN. Bu çarşamba aracımı bırakıcam sıcak soğuk test yapacaklarmış. Gerçi servis yetkilisine daha önce göstermiş sesi dinletmiştim. Aracı ve benim durumumu biliyor. Müsaid olmadığımdan aracı bırakmamıştım. Servisten aracım serviste kaldığı ssüre müddetince bana araç vermelerini istedim kabul ettiler. En aznından araçsızda kalmayacağım. Skoda Özaydınlar a ilgilerinden menunum umarım sorunumu da çözerler memnuniyetim artar.

Gelişmeleri buradan paylaşacağım

VAG GRUBU BİR ÇOK ARAÇTA BENZER SORUN VAR FORUMLARDA GÖRDÜĞÜM KADARIYLA

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konu bu hocam : http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40302

Konu içinde bir mesajda gelen sesin kaydını paylaşmıştım. Sorun klima ile ilgili. Ses gelirken A/C tuşuna basıp klima özelliğini kapatırsan ses kesiliyor. Çok büyük bir ihtimal ile kompresör ile ilgili bir sıkıntı var. A/C aktif değilken hava üfleme seviyesinden bağımsız olarak böyle bir ses oluşmuyor. Beni de rahatsız ediyor, tüm yol boyunca bu ses başladığı zaman kesilmiyor. Servis tarafında kolayca çözüleceğini düşünüyorum.

Motor konusuna gelince, benzer kaygıları ben de yaşamıştım. Motor 3 silindirli. Bu küçük hacim için pozitif ancak ses ve titreşime de yol açıyor. Motorun hemen yanındaki borular baya titiriyor ama kabin içine gelen bir ses yok. Aynı şekilde yüksek vites düşük devirde iken araçta ufak bir titreme ve uğultu olabiliyor. Gazi biraz daha fazla vererek bunu da çözebilirsin. Bence aracın pozitif yanları çok daha fazla. İş gereği yaptığım seyahatlerde birçok farklı marka araç kiraladım ancak hiçbirinde Fabia tadını alamadım. Yakıt tüketimi gayet makul. 110 beygir çok yeterli bir güç. Tork olarak da gayet başarılı. Araç 10 saniyenin altında sıfır yüz yapabiliyor, basarsanız çok güzel gidiyor. Sakin kullanıma da uygun. İstanbul da yoğun trafik altında kullanımda 6 litre ortalama ile kullanıyorum. Benzinli bir araca göre gayet iyi bir rakam. Ayrıca donanım olarak da aynı fiyat aralığında en çok opsiyonu sunan araç diyebilirim. Android auto ve Apple car play çok başarılı. Ekran ve infoteinment sistemi çok iyi. Biraz daha bu yönlerini görmek lazım.

Bence soğumaya hiç gerek yok. Genel olarak çok başarılı bir araç olduğunu düşünüyorum. Klima konusu da çözülür kafaya takma.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636342
Konu bu hocam : http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40302

Konu içinde bir mesajda gelen sesin kaydını paylaşmıştım. Sorun klima ile ilgili. Ses gelirken A/C tuşuna basıp klima özelliğini kapatırsan ses kesiliyor. Çok büyük bir ihtimal ile kompresör ile ilgili bir sıkıntı var. A/C aktif değilken hava üfleme seviyesinden bağımsız olarak böyle bir ses oluşmuyor. Beni de rahatsız ediyor, tüm yol boyunca bu ses başladığı zaman kesilmiyor. Servis tarafında kolayca çözüleceğini düşünüyorum.

Motor konusuna gelince, benzer kaygıları ben de yaşamıştım. Motor 3 silindirli. Bu küçük hacim için pozitif ancak ses ve titreşime de yol açıyor. Motorun hemen yanındaki borular baya titiriyor ama kabin içine gelen bir ses yok. Aynı şekilde yüksek vites düşük devirde iken araçta ufak bir titreme ve uğultu olabiliyor. Gazi biraz daha fazla vererek bunu da çözebilirsin. Bence aracın pozitif yanları çok daha fazla. İş gereği yaptığım seyahatlerde birçok farklı marka araç kiraladım ancak hiçbirinde Fabia tadını alamadım. Yakıt tüketimi gayet makul. 110 beygir çok yeterli bir güç. Tork olarak da gayet başarılı. Araç 10 saniyenin altında sıfır yüz yapabiliyor, basarsanız çok güzel gidiyor. Sakin kullanıma da uygun. İstanbul da yoğun trafik altında kullanımda 6 litre ortalama ile kullanıyorum. Benzinli bir araca göre gayet iyi bir rakam. Ayrıca donanım olarak da aynı fiyat aralığında en çok opsiyonu sunan araç diyebilirim. Android auto ve Apple car play çok başarılı. Ekran ve infoteinment sistemi çok iyi. Biraz daha bu yönlerini görmek lazım.

Bence soğumaya hiç gerek yok. Genel olarak çok başarılı bir araç olduğunu düşünüyorum. Klima konusu da çözülür kafaya takma.
Eyvallah sağolasın iyi dileklerin için teşekkür ederim, ihşallah sorun çözülür.
Sen ne yaptın sorunu çözebildin mi?
Ayrıca benim araçtaki ses sürekli değil sayar gibi belirli frekans aralıkları ile geliyor sen de ki ses sürekli devam eden bir ses miydi yoksa devrili bir ses miydi?
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 20:56:00 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim sesi şöyle tarif edebilirim, yazın Ağustos böcekleri kesik kesik öter ya, aynı o sekilde. Ben henüz çözemedim, haftaya servise bırakacağım onlar halleder diye düşünüyorum. Çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Söylediğiniz gibi birçok kişi takmadığı için boşverip geçiyor ancak bir kere duyduğunuz zaman çok rahatsız edici oluyor. Çok kafaya takmayın, hallolur. Sorun çözülünce sizinle de paylaşırım.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.0 tsi klima kompresörleriyle ilgili servislere teknik servis bülteni geldi değişim yapılacak sorun çözülecek

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;636346
1.0 tsi klima kompresörleriyle ilgili servislere teknik servis bülteni geldi değişim yapılacak sorun çözülecek

Güzel haber teşekkürler. Bu haberi nerden aldınız? ve bu teknik bir sorun olarak mı belirlenmiş teknik servis bültenine geldiğine göre

Sizde de böyle bir sorun var mı? Araçlarımızı bu hafta servise bırakacağız, umarım sorun çözülür, sorun çıkarmıcak komprosörler ellerinde vardır ihşallah. Aynı sorunlu komprosorlerden takarlarsa ses kesilmez yoksa
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 23:10:59 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636345
Benim sesi şöyle tarif edebilirim, yazın Ağustos böcekleri kesik kesik öter ya, aynı o sekilde. Ben henüz çözemedim, haftaya servise bırakacağım onlar halleder diye düşünüyorum. Çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Söylediğiniz gibi birçok kişi takmadığı için boşverip geçiyor ancak bir kere duyduğunuz zaman çok rahatsız edici oluyor. Çok kafaya takmayın, hallolur. Sorun çözülünce sizinle de paylaşırım.

Bende ki ses te aynısı abi. Klimayı fanı bir kaç kes aç kapa (ses kesilene kadar kontrol ederek) ses gesiliyor hiç denedin mi?

Bende bu çarşamba servise bırakacağım karşılıklı olarak yapılan işlemler vs hakkında buradan haberleşelim olur mu?

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bizdeki 1.2 tsi klima kompresörü vızıltı yapıyordu servis danışmanı 1.0 tsilarda bu sorunun olduğunu söyledi 1.2 lerde nadir gözüküyormuş , bizim kompresör degisti sorun çözüldü

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;636348
Bende ki ses te aynısı abi. Klimayı fanı bir kaç kes aç kapa (ses kesilene kadar kontrol ederek) ses gesiliyor hiç denedin mi?

Bende bu çarşamba servise bırakacağım karşılıklı olarak yapılan işlemler vs hakkında buradan haberleşelim olur mu?

Tabi ki hocam, sonuçları buradan paylaşırız. Görünüşe göre genel bir sorun. Kompresör değişimi sorunu çözecektir muhtemelen. Umarım dediğiniz gibi sorunlu kompresör serisinden değil düzgün olandan takarlar. Ellerine bülten ulaştı ise zaten bunun farkında olurlar.