škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü Voltaj Zayıf Uyarısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 18000 km de 2016/10 çıkışlı araç akü voltajı düşük seyir halinde şarj edin uyarısı verdi araba çalışmadı takviye ile çalıştırmak zorunda kaldım. Aslında takviye yapmadan yol yardımı çağıracaktım araçta yaşlı ve çocuklar olduğu için bekleme yapma şansım yoktu.
Gün içinde tekrar kullandığımda sorun olmadı hatta star stop bile devreye girdi.
Anlık voltaj dalgalanması nedeniyle hata vermiş olabilirmi?
Yeni araçta akünün bu kadar çabuk arıza vermesi normalmi?
Servise gitmelimiyim?
 Tavsiyenizi rica ediyorum arkadaşlar.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım tekrarlara servise bi gidin gösterin derim. Şöyleki babamın araçla bi yolculuk yarıştık yazın. Bi konaklama yerinde çalışmadı. Takviye ile çalıştırdık. Neyse 1-2 ay bi sorun olmadı diye sevinirken akü tatmamen bitmiş yani ömrünü tamamlamış. Diyeceğim akü ömrü bitiyor olabilir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk çalıştırmada çalışmadıysa, uzun süreli ya da akım çeken bir cihaz, açık kalan lambadan dolayı akü bitmiş olabilir. VAG grubunda lambalar açık kalsa da belli bir sürede otomatik olarak akımı keser. Kısa süreli kullanımlarda da aküyü yeterince dolduramıyor olabilir. Kontrol ettirip 10-12 saat şarjda bırakıp takip etmekte fayda var. Ayrıca iki senesi dolmayan akü de garanti kapsamındadır.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16754]by_slmrkl[/MENTION] [MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] cevaplarınız için teşekkürler
Serviste akü şarj edildi ve sonunda yapılan ölçümde akünün özelliğini kaybettiği tespit edildi. Garantiden akü değişimi yapıldı.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantiden değişen parçalara baştaki garantinin tamamlanma süresi kadar garanti veriliyor bildiğim kadar. Marka faturası varsa artık markadan takip etmek gerek.