škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Hangi motor Seçeneği ? Yada Kodiaq mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11879]kolgezer[/MENTION]

Hocam ben dizele duyulan ilgilinin Türkiye de çok ekmek yiyeceği düşüncesindeyim. 2. Elde de çok daha fazla ilgi görüyor.Yakıt olarak herkesin sürüşü değeri başka ama dediğim gibi alım gücü varsa her zaman dizel tercihimdir.
 [MENTION=13384]Forever[/MENTION]

Hocam çok yakın bi tanışımızda 1.4 tsi son kasa Passat var aynı şehir aynı istikamet yakın sürüş profili ile kayseride 8.8 litre benzin ortalaması var dizelin ise 6.7 litre. Bakım fiyatları nerdeyse aynı artık bu da ortada.Gel gelelim Superb gerçekten sessiz bir dizel aman keşke benzin olsa diyeceğim bir durum yaşamıyoruz araçta bence gayet sessiz ve yalıtımı güzel bir araç.Dpf çalışır temizler o da dert değil bence ancak dizel istediği kadar geç soğusun yakacağı benzinden az.Bu ortalama işi sürüş ve mesafe ile alakalı benzin hem pahalı hem çabuk biter hem litre olarak daha çok yakar bu bi gerçek.
 [MENTION=4833]ringcep[/MENTION]

Hocam ben aracın nedense arkasını önünü yani dış tasarımını dinamik buluyorum özellikle bagaj üstü çıta ve egsoz çıkışı görüntüsü arka tasarıma evrim geçirtiyor :) Zevkler ve renkler tartışılmaz herkes Allah ın gönlüne göre versin herkesin fikrine saygım var Superbi dizelde benzinli de alsanız bi zarar görmezsiniz ama Kodiaq a karşı kesinlikle Superb her konuda(2. El özellikle)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdiki tasarım elbette öncekilere göre daha şık daha modern o konuda size katılıyorum ben önceki serileri kasdetmiştim. Superb elbette kodiaq a göre avantajlı seri olarakta tüketim olarakta piyasa olarakta...

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İmkan ve şartlar uyuyorsa kesinlikle 1.4 tsi 150 hp  alınmalı .

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;635425
İmkan ve şartlar uyuyorsa kesinlikle 1.4 tsi 150 hp  alınmalı .

Ortalama ne kadar yakıyor hocam sizin araç ?

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;635473
Daha önce aşağıdaki değerleri paylaşmışım forumda .

http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=614055&postcount=209

Gayet  güzel bir değer yakalamışsınız. Dün bayiyle görüştük ve sipariş vermeyi düşünüyoruz. Aracın üstünde prestije ek soğutmalı deri koltuk, sunroof, 19' vega antrasit jant, çiftli difüzör, arka spoiler eklentileriyle 2-3 aya gelebileceği söylendi. Fakat arka difüzör 2000 spoilere  1000 küsür lira dediler. Fiyat çok yüksek geldi o yüzden onları eklettirmekten vaz geçicem. En azından onların yerine mantıklı bir opsiyon eklenebilir.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim.. Hayırlısıyla verelim siparişi, yazarım burdan, yalnız kota muhabbeti var nisan sonunu bulabilir dediler sipariş için..

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memory42;635501
Gayet  güzel bir değer yakalamışsınız. Dün bayiyle görüştük ve sipariş vermeyi düşünüyoruz. Aracın üstünde prestije ek soğutmalı deri koltuk, sunroof, 19' vega antrasit jant, çiftli difüzör, arka spoiler eklentileriyle 2-3 aya gelebileceği söylendi. Fakat arka difüzör 2000 spoilere  1000 küsür lira dediler. Fiyat çok yüksek geldi o yüzden onları eklettirmekten vaz geçicem. En azından onların yerine mantıklı bir opsiyon eklenebilir.

Ben olsam standart Prestij koltuğu alırım,  çok hoş bir kumaşı var, 19 görüntüsü güzel ama lastik alırken üzülürsünüz, difüzör felan da almam, parayı; ısıtmalı ön cam, şerit takip, acc ve Dcc ye gömerdim sizin yerinizde olsam. Niye öyle opsiyonlar düşünmediniz siparişe değsin bence. :) Tabi tercih sizin de, aklınıza gelmedi mi diye merak ettim. :)

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;635560
Ben olsam standart Prestij koltuğu alırım,  çok hoş bir kumaşı var, 19 görüntüsü güzel ama lastik alırken üzülürsünüz, difüzör felan da almam, parayı; ısıtmalı ön cam, şerit takip, acc ve Dcc ye gömerdim sizin yerinizde olsam. Niye öyle opsiyonlar düşünmediniz siparişe değsin bence. :) Tabi tercih sizin de, aklınıza gelmedi mi diye merak ettim. :)

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Haklisiniz lastik fiyatı gerçekten yüksek fakat o görüntü beni bitiriyor :) Zaten 19 olsun dememin sebebi o vega jantlar

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Spoiler ve difüzörü dışardan almayı düşünüyorum. Aynayıda siyah kaplatıcam sportline görüntüsü vermeyi planlıyorum. Şerit takip pek beni cezbedemiyor onun yerine çok elzem eklentiler düşünebilirim. Isıtmalı ön cam olabilir zaten ısıtmalı cam suyu isteyeceğim. Koltuk konusunda yazın soğutmalı olması güzel olur diye aklıma girdi. Onun harici önemli 1-2 Opsiyon seçebiliriz 200 bini aşmadan :)

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memory42;635571
Spoiler ve difüzörü dışardan almayı düşünüyorum. Aynayıda siyah kaplatıcam sportline görüntüsü vermeyi planlıyorum. Şerit takip pek beni cezbedemiyor onun yerine çok elzem eklentiler düşünebilirim. Isıtmalı ön cam olabilir zaten ısıtmalı cam suyu isteyeceğim. Koltuk konusunda yazın soğutmalı olması güzel olur diye aklıma girdi. Onun harici önemli 1-2 Opsiyon seçebiliriz 200 bini aşmadan :)
Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Isıtmalı ön cam + Acc kesin düşünün bence. Kışın tek tuşla camın buzunun çözülmesi, sıkışık trafikte veya otobanda üstümüzden büyük yük kalkması benim dayanamayacağım iki artı. Kullanırken çok faydasını görürsünüz. :)

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;635575
Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama Isıtmalı ön cam + Acc kesin düşünün bence. Kışın tek tuşla camın buzunun çözülmesi, sıkışık trafikte veya otobanda üstümüzden büyük yük kalkması benim dayanamayacağım iki artı. Kullanırken çok faydasını görürsünüz. :)

Konya da yaşıyoruz hocam. Acc eklemeye karar verdim baya mantıklı ve kullanışlı geldi. Isıtmalı camıda sorucam çok yüksek gelmezse düşünülebilir aslında..

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tlgrl;636073
Murat Bey Aracı aldınız mı?

Şuanda henüz almadık nisan 24 de süremiz doluyor. Yalnız abim okadar beklemeyelim diyor kararsızız anlayacağınız...