škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Neden herkes Kodiaq ını satıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkansama

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Kodiaq almayı düşünüyorum fakat bazı kuşkularım var. Çok fazla satılan araç görüyorum. Araçlarını satan arkadaşlar satma sebeplerini söyleyebilir mi? Aracın memnun olmadığınız bir tarafı mı var ? Çok yaktığı için mi satılıyor?

Mesela dün satılığa çıkarılan Kodiaq 3800 km de ve 2. satıcısıyım diyor. Daha 4 bin km de araç neden 2 defa el değiştirir?

Yorumlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizde yakıtlar malum çok yüksek. Kodiaq da boyutları ve kilosu sebebiyle özellikle 4x4 ise çok yakan bir araç. Bu sebeple satıldığı fikrindeyim. Bizzat satış danışmanımdan aldığım yorum superbden 2-3 litre fazla yaktığı yönünde aynı motor şanzıman kombininde.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ilk çıktığında fiyat 109 bin liraydı. Şimdi 136 bin lira. Üstelik sıra beklemesi cabası. Herkes bir hevesle ihtiyaç olup olmadığına bakmadan aldı. Belkide yatırım olarak düşündü. Şimdi kar edip satmaya çalışıyorlar. 1 senede 109a alan 130 fiyat çekiyor.

Çevrimdışı Doçent

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla 6 ay oldu// 4x4 prestige kullanıyorum.. Çoook memnunum, son derece konforlu, lüks, rahat..
Evet biraz fazla yakıyor, ama seri kullanmazsanız 8-9 lt bandında..

Bu da bu düzeydeki araç için çok normal, satmayıda hiiiç düşünmüyorum

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: furkansama;634724
Merhabalar. Kodiaq almayı düşünüyorum fakat bazı kuşkularım var. Çok fazla satılan araç görüyorum. Araçlarını satan arkadaşlar satma sebeplerini söyleyebilir mi? Aracın memnun olmadığınız bir tarafı mı var ? Çok yaktığı için mi satılıyor?

Mesela dün satılığa çıkarılan Kodiaq 3800 km de ve 2. satıcısıyım diyor. Daha 4 bin km de araç neden 2 defa el değiştirir?

Yorumlarınızı bekliyorum

Bende Kodıag düşünenlerdendim fakat İstanbul trafiğinde yakıt 10 lt den aşağı düşmez düşüncesiyle Superb dizel aldım.Şehiriçi 6 lt civarında yakıyor buda 330 krş denk geliyor.Kodıag olsaydı 600 krş..arada % 80 fark var.Tek sebep yakıtdır diye düşünüyorum.Anadoluda otursaydım tereddütsüz Kodıad alırdım

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinin pahalı olmasından dolayı çok yakması(oysa cüssesine göre normal) ve alanların kar ettiğini sanması :)

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 150 hp tiguan kullandım. Motor gayet yeterli geldi. Aynı motorlu kodiaq kullandım biraz daha güçlü olmalıydı dedim. Belkide ondan satıyorlardır.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konunun üzerinden oldukça zaman geçmiş ama bende eski bir SuperB 1.4 TSI, şimdilerde Subaru Outback AWD kullanıcısı olarak şu yakıt konusuna değinmek istiyorum. Evet yurdumuzda yakıt fiyatları gerçekten hızını kesmeden artıyor ancak bu tip araçları kullanan bizlerin yakıtı düşünmesi bana gerçekten komik geliyor. Çünkü bu araçları bizler keyif için alıyoruz, gezmek için alıyoruz. Ben 4x4 aracımla Karadenizin yaylalarına ya da ülkemin yaylalarına çıkmayıpta bu aracı evin kapısında ona bakıp ne güzel araba almışım demek için mi alıyorum. Aslan besleyen yemini düşünmez.

2 yıl Superb 1.4 TSI aracımı (2011 model) keyifle kullandım. Satma nedenim asla ve asla benzinli ve yakıt tüketimi yüksek olduğundan değil altının alçak olması nedeniyle bana Karadenizin köy yollarında sıkıntı çıkarmaya başlaması idi. 4 defa lastik yardım illallah dedim. Kodiaq çok beğendiğim bir araç ama 2017.de ben aracımı aldığımda en düşük modeline bile bütçem yetmiyordu.

Düşük km.lerde birkaç el değiştiren araçları serviste ya da expertizde iyi araştırmak lazım. Kodiaq alan birinin yakıttan dem vurup satması gerçekten çok garip bir davranış olur ancak yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi gerçekten ihtiyacı olmadığı bir aracı almış olduğundan satabilir bu ayrı.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;634739
ilk çıktığında fiyat 109 bin liraydı. Şimdi 136 bin lira. Üstelik sıra beklemesi cabası. Herkes bir hevesle ihtiyaç olup olmadığına bakmadan aldı. Belkide yatırım olarak düşündü. Şimdi kar edip satmaya çalışıyorlar. 1 senede 109a alan 130 fiyat çekiyor.

vay be ne fiyatlardan nerelere gelmişiz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İnsanlar minicik motorlardan performans bekliyor. Turbo motor falan denince uçak sanılıyor