škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.Vites kalkışta yığılmalar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gundogmusy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Forumda yeniyim yardımcı olursanız sevinirim
Aracım Superb 1.5 Tsı Act 150 hp 2018 model
Özellikle sabahları ve motor soğukken  kalkışta aracım yığılmalar yapıyor devir saati 2000 ile 1000 devir arasında inip inip kalkıyor buda araçta bizim ileri geri saklanmamıza sebep oluyor acaba arıza mi var neden kaynaklanır
Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız 1450 kg ve motorun torku da 250 nm. İvmelenmedeki silkelenmeleri önlemek için, gaz pedalına ne çok sakin ne çok seri gidişteki dokunuşlar gibi değil, optimum ağırlık-güç oranını sağlayacak şekilde basmayı deneyin. Mazotlu ve benzinli araçlarda soğukta doğru iş yapmasını zaten beklememek gerek. Yeni nesil EDC renault clio ve fluence, powershift ford focus, dsg vw passat kullandım. Hepsi de dizeldi ve dediğiniz durumu aynen hepsinde yaşadım. Kafaya takılacak bir şey değil. Çok ayrıntıya girerseniz, başınız ağrır. Zaten kısa süre sonra aracınız ısınacak ve bunlar yaşanmayacaktır. Sadece ön panjurdaki kanalların yarım olması bile motorun daha erken ısınmasını sağlamak maksatlı yapılmıştır.

Çevrimdışı gundogmusy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlginiz için teşekkürler çok marka araç kullandım ama hiç böyle bişey yaşamamıştım aklıma ilk arıza mi var diye geldi hava veya oksijen sensörleri yada benzinde pislik mi var acaba ama net bişey bulamadım acaba enjektör temizleyici atsam biraz işe yarar mı ki

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracınız 2018 model ise garanti kapsamındadır diye düşünüyorum, bence enjektör temizleyici kullanmayın aracınıza, yaşadığınız sorunun videosunu da çekip servise gösterin aracınızı.

Çevrimdışı mersan51

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.5 tsi motorun kronik sorunlarından birisi yaşadığınız. Yurt dışı forumlarda da kullanıcılar aynı şikayeti dile getirmekte. Vag grubu yaşanılan sorunun farkında ama şu ana kadar çözüm üretebilmiş değil. Google da “”1.5 tsi kangaroo problem” şeklinde aratarak yurtdışındaki şikayetlerin akıbetini öğrenebilirsiniz.