škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

MercedesE63S AMG GtechniqCrystalSerumBlack,Llumar Cam ve BoyaKoruma Film Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

 • DBY Detailing
 • Genel Moderatör
 • Tam Üye
 • *****
  • İleti: 145
  • Profili Görüntüle
  • http://www.dbydetailing.com
Herkese merhabalar,

Uygulama stüdyomuzda misafirimiz olan, W212 kasa kodlu, 5.5 Litre silindir hacmi ve Twin Turbo ile 577 beygir gücü üreten, bu gücü dört çekerden çekiş sistemi ile asfalta aktaran, tabiri caizse kazıyan bir E63 AMG S.

Bu özel otomobilin detaylı temizlik, boya bakım ve düzeltme işlemleri, kaput, ön tampon ve çamurluklarının korunması ve son olarak Gtechniq Crystal Serum Black ile uzun süreli koruma altına alınması için işlemlere başladık.

Aracı kirlerden Valet Pro Advanced PH Neutral Snow Foam ile arındırdık. Boyalı aksam ve jantlardaki zift lekelerinden AutoFinesse obliTARate ile kurtulduk. Jant ve boyalı aksamdaki demir tozlarını Gyeon Iron ile giderdikten sonra, Gyeon Q2M Clay ile kil temizliğini yaptık.

Araç detaylı şekilde kurulandıktan sonra, sahibinin isteği ve tavsiyelerimiz üzere, Llumar ATR 35 cam filmi uygulaması yapıldı.Camlar ve iç kısımla işimiz bittiken sonra, boya düzeltme işlemleri için aracın plastik aksamlarını maskeledik. Yüzeydeki çizik durumu aşağıda görülebilir :Bu çiziklerin giderilmesi için, Dewalt DWP849x Polisaj makinamızda yün ped ve Menzerna HCC400 kullanarak derin çiziklerin giderilmesini sağladık. Yüzeyde derin parlaklığı sağlamak ve HCC400'ün sert boyada oluşturduğu hologramların giderilmesi için ise, Rupes LHR15 MarkII DA polisaj makinamızda Rupes yeşil ped ve Menzerna MCP2500 uyguladık. Son işlem olarak, yüzeyi koruma çözümlerine hazırlamak ve final parlaklığa ulaşmak amacıyla Rupes sarı ped ve Menzerna SFP3800 kullanarak, boyayı ilk günkü kondisyona getirdik.Aracın boya düzeltme işlemleri tamamlandıktan sonra yüzeyi Nanolex EX ile temizledik. Aracın kaput, ön tampon ve ön çamurluklarını Llumar PPF Gloss Boya Koruma Filmi ile, şüphesiz çıkacağı yüksek hızlarda denk gelebileceği cisimlere karşı koruma altına aldık :)Aracın jantlarını sökerek, Gyeon Prep ile yüzey temizliği yaptıktan sonra Gyeon Rim ile koruma altına aldık. Fren kaliperleri de korumadan nasibini aldılar tabii ki.Otomobilin davlumbazları Valet Pro Classic Protectant ile koruma altına alındı, temiz görüntüsü ve derin siyahlığı sayesinde güzel görünmesi sağlandı.Tüm işlemler tamamlandıktan sonra, otomobilin boyalı aksamlarının tamamını Gtechniq Crystal Serum Black ile koruma altına aldık.

Aracın motorunu Gyeon Trim ile koruma altına aldık. Çok yüksek ısılara maruz kalan motor kapaklarında Gyeon Trim, uzun süreli koruma ve su iticilik sağlıyor ve motorun uzun süre temiz ve siyah görünmesini sağlıyor. Buna ek olarak kolay temizlenebilmesi sebebiyle de otomobil sahibine kolaylık sağlıyor.Aracın egzoz çıkışlarını AutoFinesse Mercury Polish kullanarak ilk günkü temiz görüntüsüne kavuşturduk.

Otomobilin deri aksamını Valet Pro All Purpose Cleaner ile temizledikten sonra, Gyeon Leather Coat ile koruma altına aldık. Taban halısı ve kumaş paspaslar Valet Pro Carpet Cleaner kullanılarak, Karcher Puzzi makina ile durulanarak temizlendi.Çevrimdışı d.berkay

 • DBY Detailing
 • Genel Moderatör
 • Tam Üye
 • *****
  • İleti: 145
  • Profili Görüntüle
  • http://www.dbydetailing.com
Aracın son dokunuşları, tüm camlara Gyeon View su itici set ve tüm lastiklerine Gyeon Tire uygulanarak tamamlanmış oldu.DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2018, 00:15:32 Gönderen: d.berkay »