škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 1.6 tdi Dsg titreme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar 2016 model 1.6 tdi dsg şanzımanlı superb kullanmaktayım. Aracım 35 bin km de son derece memnunum yalnız yaklaşık 1 aydır yalnızca 2 viteste ve genelde direksiyon sağa sola çevriliyken gaza basışlarımda araç titreme yapıyor bunun şanzımandan olduğunu düşünüyorum aynı sorunu yaşayan tecrübeli arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlemeliyiz neler yaptılar sorun çözüldü mü yardımcı olunursa sevinirim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kronik kavrama sorunu. Ilk fırsatta mutlak suretle videoya çekin. Servise bu video ile başvurun ve kavramayı garantiden yaptırın. Ben öyle yaptim; video ile belgeledim ben de. Daha hızlı aksiyon alirsiniz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Videoda pek belli olacağını düşünmüyorum çünkü gözle görülür bi vurma yok direksiyon ve gaz pedalında hissettiriyor ama oturan kişide hissedebilir. Peki kavrama çok uğraştıran bir şey mi işlem uzun sürdü mü verim aldınız mı ?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer servis hızlı davranır parçayı çabuk getirtirse max 2 günde çıkıyor araç servisten. benim araçtan titreme harici seste çıkıyordu. Şimdi bir sıkıntı yok gibi; bence hiç beklemeyin. Bırakın yapsınlar; ve hatta ikame araç talep edebilirsiniz servisten eğer h.içi araç lazım oluyorsa.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;626573
Eğer servis hızlı davranır parçayı çabuk getirtirse max 2 günde çıkıyor araç servisten. benim araçtan titreme harici seste çıkıyordu. Şimdi bir sıkıntı yok gibi; bence hiç beklemeyin. Bırakın yapsınlar; ve hatta ikame araç talep edebilirsiniz servisten eğer h.içi araç lazım oluyorsa.

Levent Hocam hangi serviste işlem yaptırdınız.
Benim araçtada 2. vitesden 3e geçerken sürtme sesi geliyor.
Sizde de böyle bi ses varmıydı?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: fth106;626555
Arkadaşlar merhabalar 2016 model 1.6 tdi dsg şanzımanlı superb kullanmaktayım. Aracım 35 bin km de son derece memnunum yalnız yaklaşık 1 aydır yalnızca 2 viteste ve genelde direksiyon sağa sola çevriliyken gaza basışlarımda araç titreme yapıyor bunun şanzımandan olduğunu düşünüyorum aynı sorunu yaşayan tecrübeli arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlemeliyiz neler yaptılar sorun çözüldü mü yardımcı olunursa sevinirim.

Servise gittiniz mi? Akıbet nedir?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;626826
Levent Hocam hangi serviste işlem yaptırdınız.
Benim araçtada 2. vitesden 3e geçerken sürtme sesi geliyor.
Sizde de böyle bi ses varmıydı?

Esenyurt Doğuş'a işlemim yapıldı benim. Benim kavrama sorunu titremeden ziyade ses ile ortaya çikti zaten. Metal sürtünme sesi gibi bir ses geliyordu derinden. Sanırım ayni durum benimle sizinki.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;626829
Esenyurt Doğuş'a işlemim yapıldı benim. Benim kavrama sorunu titremeden ziyade ses ile ortaya çikti zaten. Metal sürtünme sesi gibi bir ses geliyordu derinden. Sanırım ayni durum benimle sizinki.

Videodaki ses gibi mi?

https://youtu.be/tW4EjW2UdV8

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;626831
Videodaki ses gibi mi?

https://youtu.be/tW4EjW2UdV8

Videodan sesi pek alamadım ama benim video linkteki. Eğer bu ise evet kavrama.

https://youtu.be/jr5VUfJ8phY

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı henüz servise götüremedim arkadaşlar cam çıtalarım komple değişecek onların gelmesini bekliyorum birlikte halletmek için

Çevrimdışı toxo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun ben daha önce benzer bir problem yaşamıştım ve hala da yaşamaya devam ediyorum aracımı pazartesi tekrar avek skodaya bırakacam 3. ve 5. viteste titreme nedeniyle. Sıfır aldığım aracımı 8000 km den beri tedirgin bir şekilde kullanıyorum 11000 de kavrama değişti ve sadece 2000 km titreme olmadı. Araç 30000 km de ve hala aynı sıkıntıyı yaşıyorum en son volan değişecek dediler kavrama da tekrar değişecek galiba. Aracımı satılığa çıkarttım inşallah bu beladan biran önce kurtulurum. Bugün servisteydim bir başkası daha aynı şikayetleri anlatıyordu ve servis danışmaları böyle bir arıza ilk defa geldi diyorlar saygı duyuyorum takdiri size bırakıyorum artık bence DSG 3 tam bir fiyasko bizi ayakta uyutmaya çalışıyorlar ; zaten problemli olmasa garantiden hemen değişelim demezler benim aracım 1 yıl içinde hiç değilse 10 gün serviste yattı çektiğim skkıntıyı siz düşünün artık

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsgnin rahatlanığı kıskanırken bu tip olayları okuyunca da iyi ki manuel almışım diyor insan. umarım sorununuzu çözerler kısa sürede.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2 gündür serviste arkadaşlar kavrama değişecekmiş inşallah sıkıntı çözülür